باتری کوییک

باتری کوییک

تعویض باتری کوییک

باتری کوییک شما و تمامی باتری‌های خودرو، بخش ضروری وسایل نقلیه مدرن هستند اما مانند هر چیز دیگری، در نهایت از کار می‌افتند. هنگامی که زمان تعویض باتری کوییک فرا می رسد ، درک آنچه که باید به دنبال آن باشید می تواند به شما کمک کند بهترین خرید ممکن را انجام دهید. باتری های خودرو بر اساس اندازه، شکل و جهت ترمینال دسته بندی می شوند، بنابراین اولین قدم شما تعیین نوع باتری مورد نیاز وسیله نقلیه شما است. پس از آن، نگرانی اصلی شما طول عمر باتری است .

باتری موتور استارت را در خودروی شما تامین می کند که به آن اجازه راه اندازی و کار می دهد. باتری سیستم الکتریکی را نیز در زمان غیر فعال بودن دینام پشتیبانی می کند. اگرچه در حین کارکرد خودرو باتری دائماً توسط دینام شارژ می شود، اما در نهایت توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ از دست می دهد و نیاز به تعویض باتری کوییک پیدا خواهید کرد. برخی از باتری ها قبل از رسیدن به این نقطه نسبت به سایرین بسیار بیشتر دوام می آورند.

میانگین طول عمر باتری دو تا سه سال است، باتری های بد معمولا زودتر از این مدت خاموش می شوند. این تفاوت در مدت زمان ماندگایری باتری به مدیریت مالک و ساختار داخلی باتری برمی گردد. تخلیه مکرر باتری بیش از حد یا خالی ماندن کامل آن برای مدت طولانی، طول عمر آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و شما را مجاب به تعویض باتری کوییک می کند. برای تعویض باتری می توانید از باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ، باتری ۵۵ آمپر صبا و باتری ۶۰ آمپر اوربیتال وان  استفاده کنید. این محصولات را می توانید از امداد باتری کهن تهیه کنید و با ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران از جمله هروی ، قیطریه ، دروس و ستارخان درب منزل تحویل بگیرید.

خرید باتری کوییک

شما باید در طول زمان تعدادی از قطعات مختلف خودروی خود را تعویض کنید تا زندگی آن را ادامه دهید. لنت های ترمز فرسوده می شوند و نیاز به تعویض دارند، روغن کثیف می شود و نیاز به تعویض دارد، و باتری شما در نهایت توانایی نگه داشتن شارژ را از دست می دهد، به این معنی که باید اقدام به خرید باتری کوییک جدید کنید. بسته به اینکه در کجا زندگی می کنید، چه نوع ماشینی دارید و چند بار در طول هفنه با آن رانندگی می کنید، باید هر دو تا سه سال یا بیشتر باتری خود را تعویض کنید. خبر خوب این است که می توانید باتری ماشین قدیمی خود را بازیافت کنید.

باتری خودرو با استفاده از تعدادی مواد ساخته می شوند که اکثر آنها قابل بازیافت هستند. اول، پلاستیک وجود دارد. باتری‌های محفظه از جمله پوسته بیرونی، درب و حتی دسته حمل ساخته شده‌اند، همگی از پلاستیک ساخته شده‌اند که می‌توان آن را ذوب کرد و مجدداً برای ساخت باتری‌های جدید در آینده استفاده کرد. این امر هزینه تولید باتری را پایین می آورد و زباله های غیرقابل تجزیه زیستی را از محل های دفن زباله دور نگه می دارد که به معنای محیطی بهتر در آینده است. به یاد داشته باشید در هنگام خرید باتری کوییک جدید باتری فرسوده خود را به نمایندگی که از آنجا باتری تهیه می کنید تحویل دهید.

دوم اینکه خود باتری ها با استفاده از شبکه های سربی و پایانه ها ساخته می شوند. این سرب در طول زمان به تدریج کاهش می یابد، اما هر ماده سالم باقی مانده می تواند ذوب شود و به شبکه های جدید تبدیل شود. به همین ترتیب، اکسید سرب که از طریق واکنش شیمیایی ایجاد می‌شود و به باتری‌ها اجازه کار می‌دهد، می‌تواند بار دیگر از نظر شیمیایی به سرب خالص تبدیل شود و مواد بیشتری را ایجاد کند که می‌تواند در تولید باتری‌ها استفاده شود.

 

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

قیمت باتری کوییک

۰۶۱۲۰۱ ف:  با توجه به اینکه قیمت باتری کوییک با افزایش مقدار آمپر، بیشتر خواهد شد، می بایست این نکته را در نظر بگیرید که اگر تمایل به خرید باتری ۶۰ آمپر دارید، قیمت آن نسبت به باتری فابریک این خودرو بیشتر خواهد بود. بنابراین در ابتدا میزان آمپر انتخابی خود را در نظر بگیرید. پس از آن همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قیمت باتری های خودرویی در تمامی آمپر ها متغیر خواهند بود، زیرا با توجه به نوسان قیمت در دلار، قیمت این قطعه ی خودرویی نیز نوسان دارد. برای اطلاع از قیمت های بروز شده می توانید مستقیما با امداد باتری تماس گرفته تا شما را در جریان قیمت های بروز شده قرار دهیم.

۱۴۰۱۰۸۱۴   : قیمت باتری کوییک توسط کارخانه سازنده، با توجه به هزینه های تولید، مشخص می شود.

خوب است قبل از آنکه قیمت باتری خودرو خود را مورد بررسی قرار دهید، سطح کیفیت باتری،طول عمر باتری و تکنولوژی تولید آن را مورد بررسی قرار دهید. مورد دیگری که تاثیر زیادی بر قیمت باتری دارد، میزان اعتبار گارانتی باتری است، زیرا هرچه سطح کیفیت باتری بالاتر باشد، اعتبار گارانتی آن نیز بلند مدت تر است.

کارخانه سپاهان باتری برای باتری های خودرویی خود، گارانتی های بلند مدتی را در نظر گرفته است، زیرا به تولید خود مطمئن است و می داند که طول عمر باتری های خودوریی خود بلند مدت است.

کارخانه صبا باتری نیز برای تولید باتری های خودرویی خود از بهترین مواد اولیه استفاه می کند، به همین دلیل است که عملکرد باتری های خودرویی صبا باتری، مورد تایید کارشناسان فنی است.

باتری مناسب کوییک

رانندگان بر این باورند که سرما به باتری آسیب می رساند، اما در واقع گرما است که باعث خرابی باتری می شود. دمای بیرونی ۲۰+ درجه سانتی گراد برای باتری مناسب کوییک بهینه است اما در تابستان، دما اغلب به بالای ۳۰ درجه سانتیگراد می رسد. دمای بالا باعث پیری سریعتر باتری می شود. این فرآیند در تابستان و پاییز مورد توجه قرار نمی گیرد، اما زمانی که موتور برای راه اندازی در زمستان به انرژی بیشتری نیاز دارد، اغلب مشکلات پیش می آید.

به عنوان یک قاعده کلی، افزایش دما باعث افزایش سرعت در واکنش شیمیایی و در نتیجه تشدید عوامل مخرب مانند خوردگی شبکه می شود. درست مانند زنگ زدگی در پانل های بدنه، خوردگی شبکه نیز منجر به تجزیه آلیاژ سرب داخل باتری مناسب کوییک شما می شود. از آنجایی که شبکه هدایت جریان را در داخل الکترود تسهیل می کند و اسکلت مکانیکی برای جرم فعال را تشکیل می دهد، این دو وظیفه شبکه به طور فزاینده ای ضعیف انجام می شوند و به همین دلیل است که دمای بالا در تابستان پیری را تسریع می کند و به باتری مناسب کوییک شما آسیب می رساند.

 

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

سوالات متداول

طول عمر باتری کوییک چقدر است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که طول عمر ​​باتری کوییک چقدر است؟ در شرایط عادی رانندگی، تنها بین ۲ تا ۴ سال طول می کشد تا باتری های خودرو فرسوده و ناکارآمد شوند و شما نیاز به خرید باتری جدید پیدا کنید. یک باتری می تواند تقریباً در مدت ۴ سال غیرقابل اعتماد باشد، چرا که طول عمر مفید خود را طی کرده و بازنشسته شده است. آیا می دانستید باتری کوییک شبیه باتری موبایل است؟ با هر بار شارژ، طول عمر باتری خودرو شما مثل طول عمر باتری موبایلتان کاهش پیدا می کند. هنگام رانندگی، دینام دائماً باتری را شارژ می کند و در نتیجه طبق روال طبیعی، طول عمر باتری را کاهش می دهد.

۰۶۰۹۰۱   ف ف: جا دارد در اینجا در رابطه با رابطه ی بین قطعه ی دینام خودرو و باتری کوییک توضیح مختصری بدهیم.

همانطور که تلفن همراه شما باتری خالی می کند و نیاز به یک شارژر خوب دارد تا دوباره شارژ شود، در رابطه با باتری کوییک نیز این موضوع صدق می کند. هنگامی که باتری این خودرو در حال تامین انرژی برای به راه انداختن وسایل الکتریکی خودرو می باشد، دینام خودرو وظیفه ی شارز کردن باتری را برعهده دارد. عمر دینام خودرو بر خلاف باتری طولانی مدت است و معمولا هفت سال و یا طولانی تر عمر می کند. در صورتی که دینام خودرو خراب شود، دیر قطعه ای وجود نخواهد داشت که باتری خودرو را شارژ کند؛ بنابراین این قطعه به خصوص برای باتری اهمیت بالایی دارد.

باتری سایر خودرو ها : باتری سمند

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 چرا باتری کوییک در خودرو حائز اهمیت است؟

باتری کوییک نقش مهمی در سیستم الکتریکی خودرو شما ایفا می کند، زیرا یکی از مهمترین وظایف خودرو که وظیفه شروع به کار موتور در مواقع لزوم است را بر عهده دارد. باتری خودرو شما در عملکرد سیستم های کمکی خودرو خصوصا در صورت خاموش بودن موتور، نقش اساسی دارد. یکی از اجزای اصلی که باتری آن را پشتیبانی می کند استارت است که برای روشن کردن موتور استفاده می شود. هنگامی که موتور در حال کار است، دینام سیستم الکتریکی خودرو را تغذیه می کند و انرژی الکتریکی باتری کوییک را بازیابی می کند و باتری خودرو به طور منظم شارژ می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ساندرو

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۱۱۱۰۱ ف ف:   مراحل خرید باتری کوییک چگونه هستند؟

در ابتدا تحقیقات کافی را انجام دهید، تا در مورد آمپر، ابعاد، CCA و درجه بندی ساعت باتری خودرو خود ایده بگیرید. اینکه قالب و آمپر باتری شما برای خودرو مناسب باشد موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود. نمی توان قالبی به جز قالبی که بتواند بر روی سینی خودرو قرار بگرید را خریداری کرده و بر روی خودرو نصب کرد. اینکار به خودروی شما آسیب و فشار زیادی را وارد می کند. از دیگر مواردی که توجه به آن ها ضروری است گارانتی می باشد. به جزئیات گارانتی باتری مورد نظر توجه کنید. تاریخ تولید باتری شما باید جدید باشد تا از مدت زمان گارانتی آن بیشتر باقی مانده باشد. باتری های محصولات کارخانه صبا دارای ۱۲ ماه گارانتی بوده و شما می توانید از صبا باتری از طریق تماس با شماره تلفن زیر، ثبت سفارش خود را انجام دهید.

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
12 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
leila
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۲:۴۷ ب٫ظ

سلام وققتون بخیر ببخشید توضیحاتی که داده بودید در رابطه با ماشین کوییک بسیار جامع بود ولی بنده راجب باتری کوییک
و خود اشکالات خودروی کوییک سوالاتی در رابطه با شما دارم
اول اینکه باتری مناسب خودروی کوییک دقیقا چند امپره ؟
دوم اینکه اگر باتری فابریکی نصب باشه روی خودروی کوییک خوبه یا خیر ؟

سانیا
۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱:۱۶ ب٫ظ

سلام وقت شما بخیر من باتری کوییک میخام بخرم برای ماشین کوئیک نمیدونم چند آمپر بخرم چون خودم ۵۵ آمپر روی خودروی دارم ولی میخام بدونم باتری کوئیک ۶۰ آمپر بخرم میشه ؟

کریم
۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۵:۰۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر. دما تو تابستان بیشتر اوقات بالای ۳۰ درجس. خیلی به باتری کوییک ضرر می رسونه. برای جلوگیری از این امر چه کاری باید برای باتری کوییک ماشینم بکنم. زود به زود هم نمیشه باتری کوییک تعویض کرد گرونی هم شده .ممنون میشم راهنماییم کنید

همایون
۱۴۰۱-۰۷-۲۵ ۸:۳۶ ق٫ظ

سلام سوال من اینه که وقتی باتری کوییک سولفاته بشه چه اتفاقی میفته؟ و یعنی چی؟ بعد سولفاته شدن باتری کوییک باید تعویض کنیم؟ خب شما اگر بخواید چند تا راهکار به ما بدید که از سولفاته شدن باتری کوییک جلوگیری کنیم چی میگید؟ و اینکه من نمیدونم علائمش چی میتونه باشه که سریع متوجه بشم و اقدام به درست کردن باتری کوییک بشم؟

شایسته
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۹:۳۵ ق٫ظ

ماشینم کوییک دنده اتومات هست. ماشین من خیلی خیلی زود بنزینش تموم میشه. یعنی من در طول مسافرتی که هر بار می رم پنج یا شش بار فقط باک بنزین رو پر می کنم و مسافت ما فقط ۷ یا ۸ ساعته یعنی ۸۰۰ کیلومتر تقریبا. بنظرتون اگر باتری کوییک رو به فرسودگی باشه بنزین زود زود خالی میشه؟ چون دقت که کردم شما نوشتید طول عمر باتری ۲ تا ۳ ساله و از مدت زمان گذشته.

حداد
۱۴۰۱-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۷ ب٫ظ

تا جایی که من میدونم باتری کوییک از بین باتری های ۵۰ آمپر، ۵۵ آمپر و ۶۰ آمپر انتخاب میشه اما خیلی تعجب کردم وقتی که برای تعویض باتری به یک نمایندگی مراجعه کردم و به من گفتند نمیتونم باتری ۵۵ آمپر و ۶۰ آمپر روی ماشین نصب کنم! من دوستام هم که کوییک دارن همشون این باتری ها رو نصب کرد و مشکلی براش پیش نیومده، خلاصه فکر کردم چون نمایندگی ممکنه این باتری ها را موجود نداشته باشه میخواد به من بگه که فقط از باتری که خودش موجود داره میتونم روی ماشین استفاده کنم و مجبور بشم که این باتری رو بخرم. ازش خرید نکردم اومدم تو اینترنت راجع به این قضیه تحقیق کنم که با سایت شما مواجه شدم . حالا میشه شما بگید چرا اون نمایندگی این حرفا به من زده؟

عنبرستانی
۱۴۰۱-۱۰-۱۰ ۱۱:۰۴ ب٫ظ

برای اینکه مطمئن بشم باتری کوییک کاملا از بین رفته و دیگه راهی برای احیا کردن وجود نداره، سعی کردم دریچه هایی که روی باتری قرار دارد را باز کنم ولی موفق نشدم و آخرسر کلی خط و خش روی بدنه باتری افتاد! آخه چرا این دریچه ها نباید باز بشه؟ قبلاً ما این دریچه ها را باز میکردیم آب مقطر به باتری اضافه می‌کردیم و میتونستیم حداقل یکی دو ماه دیگه ازش استفاده کنیم و باتری احیا می‌شد اما من نتونستم این دریچه ها رو باز کنم علتش چیه؟

اسماعیل
۱۴۰۲-۰۸-۳۰ ۶:۲۴ ب٫ظ

سلام سطح الکترولیت باتری ماشینم سیاه شده

یعنی باتری خرابه؟؟؟چون ماشین دیگه باسویچ روشن نمیشه وباید ماشین هُل بدیم تاروشن بشه…چکارکنم؟ماشین مدل۴۰۱برج۹