باتری پیکانتو

باتری کیا پیکانتو

 

باتری مناسب پیکانتو

باتری پیکانتو شما همانطور که از نامش پیداست از سرب و اسید تولید شده است. سرب و اسید برای محیط زیست بسیار خطرناک اند، زیرا می تواند آب های زیرزمینی را آلوده کند و بر سلامت مردم و حیوانات تأثیر منفی بگذارد.

کارآمدترین راه برای اطمینان از اینکه باتری ها ضرری ندارند ، اطمینان از دور انداختن و بازیافت صحیح آنهاست. این فرصت را برای شرکت سازنده فراهم می کند تا در عین حفاظت از محیط زیست، مواد ارزشمند را بازیابی کند. یکی از با ارزش‌ترین موادی که در طی بازیافت باتری مناسب پیکانتو که همان باتری ۳۵ آمپر سوزوکی است بازیافت می‌شود، سرب است که استخراج آن از معادن بسیار پرهزینه است.

در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید اطمینان حاصل کنید که باتری های قدیمی خودروی خود در یک فرآیند ایمن و موثر بازیافت می شوند و احتمال ایجاد حوادث ناگوار و آلودگی را از بین می برند.

۱. اولین مزیت کاهش بار بر روی محل های دفن زباله اشباء شده است. تحقیقات نشان می دهد که ۵۹ میلیون تن زباله عمومی در سال ۲۰۱۱ به محل های دفن زباله رفت و تنها ۱۰ درصد آن بازیافت می شود. تعداد محدودی محل دفن زباله وجود دارد و بازیافت باتری‌های وسایل نقلیه قدیمی ، بار روی محل‌های دفن زباله را کاهش می‌دهد. با بازیافت باتری مناسب پیکانتو ، عناصر خطرناکی مانند سرب و گوگرد از محل های دفن زباله دور نگه داشته می شود.

۲. صرفه جویی در انرژی با بازیابی مواد معدنی ارزشمند، مزیت دیگر بازیافت است. در طی فرآیند بازیافت، می توان از قطعات باتری مناسب کیا پیکانتو مجددا استفاده کرد. این امر  باعث صرفه جویی در منابع، زمان و انرژی غیر ضروری مصرف شده در طول فرآیند تولید می شود.

تعویض باتری پیکانتو

ثابت ماندن خودرو برای مدت طولانی می تواند به باتری آسیب برساند و شما را مجاب به تعویض باتری پیکانتو کند. باتری ها دارای خود تخلیه طبیعی هستند، از آنجایی که خودروهای امروزی مملو از وسایل الکترونیکی هستند، خودروها در حالت ساکن مقدار کمی انرژی از باتری می‌گیرند تا تمام سیستم‌های برقی را «زنده» نگه دارند. اگر برای مدت طولانی باقی بماند، باتری به آرامی تخلیه می شود تا جایی که خالی می شود و در صورت تکرار، ممکن است نیاز به تعویض باتری پیکانتو پیدا کنید. اگر می دانید که خودرو برای مدت زمان بیشتری بدون استفاده می ماند، آن را به شارژر مناسب وصل کنید. منبع تغذیه، وسیله نقلیه شما را در وضعیت خوبی نگه می دارد.
هنگام رانندگی در جاده های پوشیده از شن یا ناهمواری، گیره های باتری به دلیل لرزش های منظم و مکرر آسیب می بینند. این باعث کاهش طول عمر باتری می شود. اگر از کسانی هستید که در جاده های پر دست انداز یا پوشیده از شن رانندگی می کنند، گهگاه گیره های نگهدارنده باتری بررسی کنید. به دلیل ارتعاشات روزانه، گیره ها ممکن است آسیب ببینند و عمر باتری را کاهش دهند و برای شما نیاز به تعویض باتری پیکانتو را ایجاد کنند.
دمای بالا به دلیل از دست دادن آب، ایجاد گرما و افزایش خوردگی، طول عمر باتری را کوتاه می کند. پس از حدود ۲-۳ سال باتری به نقطه بحرانی خود می رسد که بسته به عادات نگهداری و رانندگی می تواند خراب شود. به خود باتری نگاه کنید. خوردگی یا لکه به این معنی است که ممکن است نشت داشته باشد، به این معنی که ممکن است باتری در آینده نزدیک از کار بیفتد. برای اطمینان از یک مکانیک برای بررسی آن درخواست کمک کنید. به بوی تخم مرغ فاسد (گوگرد) بیش از حد باتری توجه کنید. اگر بو را حس کردید، باتری در آستانه خراب شدن است و به زودی نیاز به تعویض باتری پیکانتو پیدا می کنید. اگر به هر دلیلی نیاز به تعویض باتری پیکانتو پیدا کنید می توانید باتری مناسب خودرو را از بین محصولات امداد باتری کهن تهیه کرده و با ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران از جمله ظفر ، صادقیه ، هروی و ونک تحویل بگیرید.

 

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری پیکانتو
عرضه باتری مناسب کیا پیکانتو
تعویض باتری کیا پیکانتو در محل

خرید باتری کیا پیکانتو

خرید باتری کیا پیکانتو یکی از مهم ترین فرایند های نگهداری در طول عمر خودرو است. باتری کیا پیکانتو شما از فناوری سرب اسید برای تبدیل انرژی شیمیایی به برق استفاده می کند. این کار را از طریق استفاده از سلول‌هایی انجام می‌دهد که انرژی را تا زمان مورد نیاز در خود ذخیره می‌کنند. اکثر باتری های استاندارد خودرو شامل شش سلول هستند که در یک ردیف در داخل محفظه پلاستیکی قرار دارند. هر سلول حاوی یک صفحه دی اکسید سرب و یک صفحه سرب است. آنها با هم حدود دو ولت برای هر سلول ایجاد می کنند – به همین دلیل است که اغلب به عنوان باتری ۱۲ ولتی شناخته می شود.

صفحه ها در اسید سولفوریک غوطه ور می شوند که باعث واکنش شیمیایی بین دی اکسید سرب و صفحات سرب می شود و این باعث ایجاد سولفات سرب و یون می شود. با حرکت آزادانه یون ها در اطراف صفحات سرب، واکنش شیمیایی دیگری رخ می دهد که هیدروژن و سولفات سرب تولید می کند. حرکت یون ها الکتریسیته تولید می کند که به سمت قطب مثبت یا منفی باتری کیا پیکانتو حرکت می کند. دو سیمی که به باتری ماشین شما متصل می شوند، سپس برق را به موتور استارت و دیگر سیستم های الکتریکی حیاتی پخش می کنند. اگر در زمان خرید باتری پیکانتو دقت و حساسیت کافی را به خرج ندهید، ممکن است عملکرد مطلوب را از باتری دریافت نکنید.

 

برق دزدی از باتری کیا پیکانتو

حتی در حالی که ماشین شما خاموش است، باتری پیکانتو شما چیزهایی مانند ساعت، رادیو و سیستم دزدگیر را تغذیه می کند اما این موارد نباید تأثیر زیادی بر باتری شما داشته باشند. چیزی که ممکن است باتری خودرو را در حالت خاموش بودن موتور ماشین خالی کند و باعث کاهش طول عمر باتری پیکانتو شما شود مواردی مانند چراغ های داخلی است. در حالی که موتور شما کار می کند ، دینام باتری را شارژ می کند، به همین دلیل هنگام کار با رادیو در حالی که موتور روشن است نگران مرگ باتری نباشید! اما وقتی موتور خاموش است، دینام نمی تواند باتری را دوباره شارژ کند و این که باتری شارژ کافی نداشته باشد باعث می شود حوادث کوچک الکتریکی باعث تخلیه کامل باتری پیکانتو شما شده و به مرور زمان طول عمر باتری پیکانتو کاهش میابد. شما می توانید با خاموش کردن چراغ ها و اطمینان از بسته بودن صندوق عقب و درهای خود قبل از خروج از ماشین ، از برق دزدی تا حد زیادی جلوگیری کنید.

 

باتری سایر خودرو ها: باتری اچ سی کراس

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

ارسال رایگان باتری پیکانتو در تهران
تست باتری کیا پیکانتو در نمایندگی
فروش باتری مناسب پیکانتو درب منزل

سوالات متداول

باتری پیکانتو معیوب چه علامت هایی دارد؟

آیا موتور شما برای شروع به کار نیاز به زمان زیادی دارد؟ مشکل می‌تواند این باشد که باتری پیکانتو شما به سادگی نمی‌تواند همان مقدار شارژ قبلی را در خود نگه دارد و به آرامی در حال از بین رفتن است. با یک کارشناس مشورت کرده و در صورت نیاز، آن را در اسرع وقت تعویض کنید.

زمانی که باتری خودرو انرژی کافی درون خود ندارد، چراغ‌های جلوی خودروی شما زمانی که دینام غیر فعال است، مانند گذشته روشن به نظر نمی‌رسند. باتری را بیرون بیاورید و دوباره شارژ کنید. اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است نشانگر این موضوع باشد که باتری شما نیاز به تعویض دارد.

باتری گاز نشت می کند و معیوب شده است، دارای بوی بدی مثل بوی تخم مرغ فاسد است. نگه داشتن چنین باتری در خودرو می تواند خطرناک باشد و به سایر اجزای ماشین شما آسیب برساند، بنابراین بهتر است فورا آن را تعویض کنید.

باتری سایر خودرو ها: خرید باتری کوییک

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۱۰۰۹۰۱ ف ف :   چرا قدرت و انرژی باتری پیکانتو ممکن است به مرور زمان کاهش یابد؟

به طور کلی عمر یک باتری خودرویی بین ۲ تا ۳ سال می باشد و روزی ممکن است از کار بایستد. یک باتری دارای محلول الکترولیت و صفحات سربی می باشد که این محلول الکترولیت دارای ۳۰ درصد اسید سولفوریک و ۷۰ درصد آب است. سطح ولتاژ تولید شده توسط باتری سرب اسیدی خودرو بستگی به مقدار اسید سولفوریک آن دارد. باتری های خودرویی ۱۲ ولت می باشند که باید حداقل ۱۲.۶ ولت برق تولید کند. بنابراین با گذشت زمان غلظت اسید سولفوریک کاهش می یابد و ولتاژ خروجی باتری را کاهش می دهد. این افت ولتاژ در باتری همیشه به تدریج اتفاق نمی افتد. مثلا ممکن است زمانی دینام خودروی شما خراب شود و در این صورت است که دیگر قادر به شارژ کردن باتری نمی باشد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۶۱۱۰۱ ف ف:   چرا بازیافت باتری پیکانتو ضروری است؟

باتری خودروی شما از مواد شیمایی خطرناکی تشکیل شده است. باتری فرسوده دارای اسید سولفوریک و سرب می باشد. منظ.ر از سرب، صفحاتی است که در سلول های باتری قرار دارند و از سرب ساخته شده اند. زمانی که باتری شما خراب می شود لازم است که شما آن را به هنگام خرید باتری جدید به نمایندگی ها تحویل دهید تا آن ها باتری را به کارخانه داده و کارخانه آن را بازیافت کند. کارخانه پس از بازیافت باتری ، از مواد آن برای ساخت باتری های جدید استفاده می کند. شما نباید باتری فرسوده را به سطل زباله بی اندازید و مواد شیمیایی آن را در معرض محیط زیست قرار دهید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۱۱۱۲۰۱ ف:    باتری پیکانتو در سرما آسیب پذیر تر است یا گرما؟

به طور کلی اغلب مردم تصور می کنند که باتری خودرو در زمستان با کاهش دمای هوا بیشتر آسیب خواهد دید؛ در صورتی که کاملا خلاف آن می باشد. فرآیند های شیمیایی که در باتری رخ می دهند، در تابستان با افزایش دمای هوا، افزایش می یابند. در حالت معمول باتری به دلیل انجام واکنش های شیمیای گرم است، و گرمای هوا که به آن اضافه می شود، باعث جوشیدن اسید سولفوریک داخل باتری شده و سطح آن را کاهش می دهد. همین باعث برهم خوردن درصد های محلول الکترولیت باتری می شود. و اما در زمستان که دمای هوا کاهش می یابد، سرما مستقیما بر روی باتری تاثیری نمی گذارد و فقط باعث افزایش غلظت روغن موتور ماشین می شود. این افزایش غلظت سبب کند شدن موتور در روند استارت آن شده و در این صورت است که به باتری فشار وارد می شود.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صادق
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۴:۱۸ ب٫ظ

سلام من ماشینم پیکانتو هستش و باتری ۳۵ گرفتم انداختم رو ماشین . میخام بدونم چرا نمیشه یه باتری با
امپر بالاتر بندازم رو ماشین یعنی نصبش کنم ؟
و اگر بشه نصب کرد میشه لطف کنید باتری با امپر مناسب رو به بنده معرفی کنید ؟

کرمی
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۴:۰۷ ب٫ظ

سلام ماشین پیکانتو باتری پیکانتو چند آمپر می خوره بهش ؟ می خوام تعویضش کنم ولی نمی دونم چه برندی بهتره ممنون میشم راهنمایی کنید.

سیا
۱۴۰۱-۰۷-۲۶ ۱۰:۳۷ ق٫ظ

سلام. خسته نباشی! باتری خودروی دوستم خالی شده بود و استارت نمی خورد. تنها چاره این بود که با باتری پیکانتو خودروی من باتری به باتری انجام بدیم. وقتی داشتیم باتری به باتری می کرديم باتری پیکانتو خاموش شد و دیگه نه شارژ شد نه ماشین من استارت خورد. باید چیکار کرد؟ باتری پیکانتو چند آمپر هست که من تعویض کنم؟

نجف پور
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۵:۱۰ ب٫ظ

من ماشینم پیکانتو هست و تصمیم جدی دارم که تعویضش کنم چون من این ماشین رو دست دوم خریده بودم و بعد از مدت کوتاهی از همه جای ماشین ایراد بیرون میومد. صاحب قبلی هم دیگه نمیدونستم کجاست که بهش بگم. فقط چون قبلش فکر میکردم باتری پیکانتو مشکل داره تعویضش کردم در صورتی که مشکل از اون نبوده. حالا آیا می تونم از باتری این ماشین رو ماشین ام وی ام ۱۱۰ استفاده کنم؟ اگر میشه بهم بگید لطفا.

ارشیا
۱۴۰۱-۰۹-۱۵ ۱۱:۵۰ ق٫ظ

به نظرتون من اگه باتری پیکانتو را به ۶۶ آمپر ارتقا بدم به ماشین آسیب وارد میشه یا دینام تحت فشار قرار میگیره؟ آخه من خیلی با ماشین رانندگی می کنم و همش استرس دارم میگم نکنه یهو باطری ماشین خالی کنه منو وسط جاده بزاره؟ برای همین می خوام یه باتری با آمپر بالا بندازم روش . انتخاب من باتری ۶۶ آمپره، دیگه بیشتر از این به نظرم لزومی نداره همین ۶۶ کافیه، خواستم ازتون بپرسم ببینم که دینام من در این شرایط آسیب نمیبینه؟ بالاخره وقتی دینام میخواد باتریو شارژ کنه بهش فشار نمیاد ؟ ممنون میشم که اگه اطلاعاتی تو این زمینه دارید با ما در میون بذارید.

کاترینا
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۹:۵۰ ب٫ظ

چه خوب که شما هم نمایندگی شرکت صبا باتری هستید و هم نمایندگی سپاهان باطری، چون این جوری میتونم با خیال راحت از کارشناس شما در مورد انتخاب باتری مناسب پیکانتو نظر بپرسم و با توجه به پیشنهاداتی که ایشان در مورد خرید باتری مناسب بهم میدن انتخاب کنم که کدام باتری برای من بهتره. حالا می خوام بدونم که محصولات صبا باتری گزینه بهتری برای تعویض باتری ماشین من هستند یا اینکه باید برای دریافت عملکرد بهتر از باتری سپاهان باتری استفاده کنم؟