باتری پراید

باتری پراید

باتری فابریک پراید

باتری پراید کهنه شما قابل بازیافت است!

کدام اقلام در جریان زباله بیشتر بازیافت می شوند؟ ده درصد پلاستیک، ۲۸ درصد شیشه، ۴۹ درصد قوطی های آلومینیومی و ۵۵ درصد کاغذ بازیافت می شود. اما جایزه بازیافت برای محصولی با بالاترین نرخ بازیافت به باتری فابریک پراید با نرخ بازیافت ۹۸ تا ۹۹ درصد تعلق می گیرد. باتری مناسب پراید باتری ۵۰ آمپر اوربیتال ، باتری ۵۵ آمپر اوربیتال سیلور و باتری ۶۰ آمپر اوربیتال EFB است که می توانید با خرید از امداد باتری کهن، باتری را با ارسال و نصب رایگان درب منزل در اقصی نقاط تهران از جمله سعادت آباد ، یوسف آباد ، عباس آباد و تهران پارس تحویل بگیرید.

باتری های سرب اسید به طور گسترده در سراسر جهان در اتومبیل ها، کامیون ها، قایق ها، قطارها و وسایل نقلیه تفریحی و برای برق اضطراری در برج های کنترل ترافیک هوایی، بیمارستان ها و گذرگاه های راه آهن استفاده می شود. تخمین زده می شود که سالانه ۶ میلیون تن سرب در سراسر جهان مصرف می شود که سه چهارم آن صرف ساخت باتری های سرب اسیدی می شود. هنگامی که صفحات سربی در این باتری‌های قابل شارژ خراب می‌شوند، باتری دیگر نمی‌تواند انرژی را به اندازه کافی ذخیره کند و زباله خطرناک محسوب می‌شود.

فرآیند بازیافت شامل شکستن باتری فابریک پراید به قطعات کوچک متعدد است. سپس پلاستیک اکسترود می شود و مایع از سیفون خارج می شود. سرب ذوب می شود و به شمش، توده ای از فلز تبدیل می شود.

نود و هشت درصد باتری واقعا بازیافت می شود. به گفته شورای بین‌المللی باتری، در حقیقت، باتری‌های سرب اسیدی جدید حاوی ۶۰ تا ۸۰ درصد سرب و پلاستیک بازیافتی هستند.

چه چیزی باعث می شود باتری فابریک پراید به یک داستان موفقیت آمیز بازیافت تبدیل شود؟ در اینجا برخی از عوامل ذکر شده است:

قانون: تصویب قانون توسط باتری آژانس حفاظت از محیط زیست به ارتقای نرخ بازیابی بالا کمک می کند.
مشوق‌ مصرف‌کننده: بسیاری از نمایشگاه های فروش باتری خودرو برای تشویق مشتریان به بازیافت باتری خودرو ، بر روی قیمت باتری در قبال دریافت داغی تخفیف در نظر میگیرند.
اقتصاد: مقدار قابل توجهی سرب در هر باتری وجود دارد که نجات آن را ارزشمند می کند.

تعویض باتری پراید

هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که در یک روز سرد برای کار، موتور ماشین خود را استارت بزنید و ببینید که موتور ماشین خود را تکان نمی دهد. شما مشکل زیر کاپوت را بررسی می کنید. همه چیز خوب به نظر می رسد به جز بخشی که باتری در آن قرار دارد. پایانه های دارای خوردگی، بوی بد و حتی بدشکل بودن قاب باتری نشان می دهد که شما به شدت نیاز به تعویض باتری پراید دارید.

باتری ماشین شما یکی از مهم ترین قطعات ماشین شما است. نه تنها برای روشن کردن موتور خود به آن نیاز دارید، بلکه برای روشن کردن تمام اجزای الکتریکی داخل خودرو مانند چراغ‌ها، رادیو، جی‌پی‌اس، کنترل آب و هوا و غیره نیز زمانی که دینام غیر فعال است کاربرد دارد. در حالت ایده‌آل، باتری خودرو باید حدود ۳ سال قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورد. با این حال، عوامل زیادی می‌توانند باعث انقضای زودهنگام باتری شوند و در این صورت نیاز به تعویض باتری پراید زودتر از موعد مقرر پیدا می کنید.

در اکثر موارد، اگر ماشین شما استارت می خورد  اما روشن نمی‌شود، مشکل می‌تواند مربوط به باتری ماشین شما باشد، که ممکن است ولتاژ کافی برای روشن کردن موتور را نداشته باشد. باتری را بیرون بیاورید، آن را شارژ کنید و دوباره در آن قرار دهید. در روش دیگر می توانید از کابل های باتری به باتری برای روشن کردن ماشین خود استفاده کنید. اگر باتری شما دیگر توانایی شارژ پذیری نداشت، نیاز به تعویض باتری پراید دارید.

همانطور که قبلا ذکر شد، میانگین عمر باتری خودرو  ۳ سال است. اگر باتری را بیشتر از این مدت نگه داشته اید و به طور معمول کار می کند، خوب است! به نظر می رسد شما به خوبی از ماشین خود مراقبت می کنید. با این حال، همچنان بهتر است احتیاط کنید و عملکرد باتری را به طور مرتب آزمایش کنید تا در صورتی که باتری شما دچار مشکل شده بود در اولین فرصت تعویض باتری پراید را انجام دهید و با دردسر مواجه نشوید.

اگر متوجه شدید که ناحیه اطراف باتری بیش از حد و خیلی سریع خورده می‌شود، ممکن است باتری مقصر باشد و نیاز به تعویض باتری پراید داشته باشد. اغلب، خوردگی بیش از حد می تواند در نتیجه گرمای زیاد یا باتری که سطح سیال داخلی آن بسیار پایین است، باشد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری پراید

هنگامی که صحبت از عملکرد صحیح خودرو به میان می آید، خرید باتری پراید مناسب و با کیفیت در صدر ضروری ترین نیاز ها است. خرید باتری پراید ۱۱۱ با بالاترین کیفیت بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که موتور به درستی در دشوار ترین شرایط روشن می شود، لوازم الکترونیکی در صورت ایجاد مشکل برای دینام با وجود پشتیبانی باتری پراید ۱۳۲ به خوبی کار می کنند و در آخر طول عمر باتری بر روی خودرو شما مفید و کافی خواهد بود. با این حال، باتری‌ خودرو به آرامی با گذشت زمان از بین می‌رود، حتی با بهترین مراقبت‌ها، بنابراین آن را به کمک کارشناسان خبره تست کنید و اگر به شما توصیه شد یک باتری جدید تهیه کنید، فوراً این کار را انجام دهید. پشت گوش انداختن تعویض باتری پراید ممکن است شما را در دام دردسر های بزرگی بی اندازد و برای شما تجربه تلخ و گران قیمتی را رقم بزند.

۰۹۱۱۰۱ ف ف:   برای خرید باتری پراید می بایست مواردی را در نظر بگیرید. در ابتدا به آمپر و قالب آن دقت کنید. آمپری که برای خودروی خود نصب می کنید بهتر است که فابریک خودرو ی شما باشد که بتواند به راحتی نیاز های الکتریکی خودرو را فراهم آورد. به علاوه قالب باتری شما می بایست متناسب با سینی خودرو بوده تا بتواند به درستی و محکم بر روی خودروی شما نصب شود. در صورتی که قالب باتری خودروی شما و یا آمپر آن مناسب نباشد می تواند به سایر قطعات و یا به طور کلی به خودرو نیز آسیب برساند. علاوه بر آن دو مورد به برند انتخابی خود برای باتری نیز دقت نمایید. مهم است که برند باتری شما دارای کیفیت بالا و گارانتی نیز باشد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

قیمت باتری پراید

۱۴۱۲۰۱ ف:   مقدار آمپر و اندازه قالب باتری خودروی شما بر روی قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، برای خودروی پراید می توان از سه نوع آمپر که قالب یکسانی دارند استفاده کرد. ۵۰ آمپر باتری فابریک این ماشین می باشد، اما زمانی که برخی از رانندگان تمایل به استفاده بیشتر از سیستم های سرمایشی گرمایشی و یا پخش صوت خودرو ی خود دارند، تصمیم به نصب باتری ۵۵ آمپر و یا در برخی موارد ۶۰ آمپر می گیرند. هر چه میزان آمپر بیشتر باشد، قیمت نیز افزایش خواهد یافت زیرا از ماده الکترولیت و سرب بیشتری در ساختار باتری استفاده شده است. در نتیجه، پس از انتخاب باتری مناسب وسیله ی نقلیه خود، می توانید با شماره تلفن زیر تماس گرفته، تا از لیست قیمت های بروز شده ی برند صبا و یا سپاهان مطلع شوید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

سوالات متداول

زمان مناسب برای تعویض باتری پراید کی است؟

پس از گذشت چهار سال از عمر باتری پراید، تقریباً غیر قابل اعتماد خواهد بود. خوشبختانه، تشخیص اینکه طول عمر باتری خودرو شما به پایان خود نزدیک می شود، آسان است. آخرین باری که باتری ماشین خود را تعویض کردید کی بود؟ اگر از این زمان بیش از ۳ سال گذشته است چراغ ها و سایر وسایل الکترونیکی آن شروع به نشان دادن علائم مربوط به قدیمی شدن باتری می کنند، زمان مناسب برای برسی وضعیت پراید است. تعویض باتری هر ۲ تا ۳ سال یکبار باعث می شود که آن را در بهترین حالت خود نگه دارید و از خرابی های سرسام آور کنار جاده جلوگیری کنید. برای تعویض باتری صبر نکنید که باتری شما کاملاً بمیرد، قبل از این اتفاق اقدام به تعویض کنید.

باتری سایر خودرو ها : باتری مزدا ۳۲۳

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

آیا می توان گفت دماهای پایین باتری پراید را از بین می برند؟

یک تصور غلط رایج این است که هوای سرد باتری پراید را از بین می برد  اما این کاملاً درست نیست. باتری‌ خودرو برای روشن کردن موتور در ماه‌های زمستان باید میزان انرژی بیشتری مصرف کند، اما دلیل اینکه بسیاری از آنها در زمستان از کار می‌افتند، بیشتر به دلیل آسیب‌هایی است که در گرمای تابستان قبلی متحمل شدند. این که باتری خودروتان را در تابستان در شرایط مناسب نگهداری کنید به شما کمک می کند تا زمستان خوبی را هم پشت سر بگذارید، پس این مورد را پشت گوش نیندازید و آن را رعایت کنید.

۱۳۰۹۰۱ ف ف : از جمله آسیب هایی که ممکن است در زمستان با کاهش دمای هوا به دلیل مراقبت نکردن درست از خودرو و باتری پراید در تابستان، وارد شود عبارت اند از : کم شدن ظرفیت باتری به این دلیل که ظرفیت باتری در دمای بالای ۳۳ درجه حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد، این کاهش ظرفیت، توان خروجی باتری را کاهش داده و توانایی آن را برای استارت زدن مختل می کند. بنابراین شما می بایست در فصل تابستان مراقبت های لازم را از باتری خودروی خود انجام دهید. به طور مثال می توانید خودروی خود را در تابستان همیشه در زیر سایه و به دور از آفتاب پارک کرده و در فصل زمستان بر روی آن از کاور برای پوشش استفاده کنید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری النترا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۳:۵۹ ب٫ظ

سلام
من وقتی رانندگی می کنم هر چقدر گاز می دم سرعت ماشین کمتره و بالا نمی ره میخواستم بدونم ایراد از باتری پراید هستش یا نه؟

عبداللهی
۱۴۰۱-۰۷-۲۳ ۱:۲۸ ب٫ظ

سلام / ماشین من پراید سال ۱۳۸۹ هست. اون زمان باتری فابریک خودرو خیلی خوب به مدت ۵ سال کار کرد و دوام آورد لطف می کنید بهم بگید باتری پراید چند آمپر باید باشه؟ به این دلیل که سال ساختش قدیمی هست امکان داره همین باعث شه به باتری پراید فشار وارد بشه و زودتر خراب شه؟ اگر اینطور باشه میخوام سعی کنم دیگه هزینه برا باتری پراید نکنم و کلا سعی کنم خودرو رو تعویض کنم. پس لطفا روهنماییم کنید با تشکر فراوان.

شهابی
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۹:۰۷ ق٫ظ

سلام. ماشین من همونطور که شما نوشتید باتری فابریکش ۵۰ آمپر هست و ۵۵ هم میخوره بهش. من می خوام ایندفعه اگر خراب بشه و بخوام که عوضش کنم، باتری پراید ۶۰ آمپر بخرم ولی از قبل از این موضوع که میشه ۶۰ آمپر برای پراید وصل کرد یا نه باید مطلع بشم. اگر میشه و آسیبی به ماشین وارد نخواهد شد ، شما لطفا به من بگید تا من بدونم. مرسی.

homayon
۱۴۰۱-۰۹-۱۳ ۱۲:۲۵ ب٫ظ

انقدر برام جالب بود وقتی فهمیدم که شما وقتی شهروندان تهرانی نیاز به تعویض باتری پراید داشته باشند باتری رو درب منزل براشون تعویض میکنید . به نظرم خیلی ایده جالبی هست و خیلی ذهن خلاقی داشته کسی که این و ذهنش رسیده چون خیلی از مردم این روزها به دلیل مشغله هایی که دارند وقت نمی کنند برند و کارهای این چنینی از جمله تعویض باتری ماشین رو انجام بدن و معمولا انقدر میمونه تا یه زمانی که واقعاً مجبور شوند این کار را انجام دهند. حالا اگه میشه راجع به هزینه ارسال و نصب باطری واسه کامرانیه به من یه توضیح بدید و لطف کنید بگید که شما چه برند هایی رو موجود دارید که آدم بخواد به از بینشون باتری مناسب ماشینش رو انتخاب کنه؟

اسدیان
۱۴۰۱-۱۰-۱۰ ۱۱:۱۶ ب٫ظ

من دفعه قبل که تعویض باتری برای پراید انجام دادم از باتری ۵۵ آمپر صبا روی این خودرو استفاده کردم ولی متاسفانه یادم رفته بود که کارت گارانتی این باتری را کجا گذاشتم و الان بعد از هشت ماه که باتری خراب شده نمیتونم از گارانتی باتری استفاده کنم و پیگیری هم که کردم دیدم وقتی کارت نباشه کاریش نمیشه کرد. خلاصه می خوام مجدد باتری بخرم برای ماشین اما این دفعه می خوام از باتری اوربیتال پریمیوم استفاده کنم، قیمت و گارانتی این باتری را اگه به من بگید ممنون میشم.