باتری سمند

باتری سمند

خرید باتری سمند

باتری سمند شما بعد از مدتی نیاز به تعویض پیدا می کند و اکثر مردم احتمالاً مطمئن نیستند که بعد خرید باتری سمند جدید از بین باتری ۷۴ آمپر صبا باتری و باتری ۶۶ آمپر پریمیوم ، چگونه باتری قدیمی ماشین را دور بریزید. ممکن است نگران ایجاد آسیب محیطی یا آسیب رساندن به خود یا دیگران باشید. اما نگران نباشید، دور انداختن باتری خودرو در واقع بسیار ساده و بی خطر است، به شرطی که چند مرحله ساده را دنبال کنید. اکثر باتری های خودرو حاوی سرب و اسید سولفوریک هستند که هر دو مواد شیمیایی خطرناک هستند. بنابراین، قبل از خرید باتری سمند جدید و برداشتن باتری قدیمی خودرو، مطمئن شوید که فرایند دفع باتری فرسوده را اصولی انجام می دهید.

برای شروع، باید تجهیزات ایمنی را جمع آوری کنید. حتما عینک، دستکش کار و پیراهن آستین بلند داشته باشید. این به محافظت از شما در برابر اسید باتری کمک می کند. در مرحله بعد، باید کابل های باتری را جدا کرده و باتری قدیمی را با احتیاط از روی پایه نصب بردارید. اگر اسید باتری نشت کرد، حتما آن را فوراً با شستشوی محل با آب تمیز کنید. بهترین گزینه برای دفع باتری فرسوده این است که خرید باتری سمند جدید را از فروشگاه امداد باتری کهن انجام دهید، کارشناسان شرکت که ارسال باتری در سراسر تهران از جمله نارمک، پیروزی ، میدان ولیعصر و خیابان دماوند را به صورت رایگان برای شما انجام می دهند، داغی باتری را برای بازیافت به کارخانه تحویل می دهند.

تعویض باتری سمند

سولفاته شدن باتری، تجمع کریستال های سولفات سرب در سطح و منافذ باتری سیلد اسیدی است که می تواند باعث از کار افتادن باتری شود. خبر خوب این است که بیشتر آسیب‌های ناشی از سولفاته شدن باتری قابل برگشت هستند و اگر مراقب علائم هشدار دهنده باشید، به راحتی قابل پیشگیری خواهند بود. سولفاته شدن زمانی اتفاق می افتد که باتری شارژ کامل دریافت نمی کند و باعث ایجاد سولفات روی صفحات باتری می شود. اگر این مورد درمان نشود، سولفاته شدن شروع به جلوگیری از تبدیل شیمیایی به الکتریکی می کند و این باعث عملکرد ضعیف باتری شده و شما را مجبور به تعویض باتری سمند می کند.

از علائم سولفاته شدن باتری می توان به این موارد اشاره کرد که شارژ باتری بیشتر طول می کشد، باتری بیش از حد گرم می شود، شارژ باتری آنقدر که باید دوام نخواهد آورد و عمر باتری به طور قابل توجهی کم می شود.
خوشبختانه، سولفاته در بیشتر مواقع می تواند برگشت پذیر باشد البته این موضوع به نوع سولفاته شدن باتری شما بستگی دارد. هم سولفاته برگشت پذیر و هم دائمی در باتری وجود دارد. اگر باتری سولفاته را در مراحل اولیه کشف کنید، احتمال برگشت آسیب بیشتر است. تعویض باتری سمند تنها راه نجات باتری است که دچار سولفاته دائمی شده است..

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

قیمت مناسب باتری سمند
تعویض باتری سمند درب منزل
فروش باتری مناسب سمند در تهران

قیمت باتری سمند

۱۴۰۱۰۸۱۴ :    قیمت باتری سمند به عوامل فراوانی بستگی دارد که مهمترین آنها، قیمت جهانی سرب است.

فلز سرب، اصلی ترین جزء سازنده یک باتری خودرو است و صفحات داخلی باتری را تشکیل می دهد. بازار سرب جهانی دارای نوسانات بسیار زیادی است، به همین دلیل، قیمت باتری خودرو نیز متغیر است و پیشنهاد می کنیم به هنگام خرید باتری خودرو خود، فقط به قیمت های سایت های مختلف اتکا نکنید و از طریق تماس تلفنی از قیمت به روز باتری سمند مطلع شوید.
۰۱۱۱۰۱ ف ف :   علاوه بر آن ، اندازه و میزان آمپر باتری سمند نیز می تواند بر روی قیمت آن تاثیر بگذارذ. توجه داشته باشید که باتری های خودرویی در قالب ها و آمپر های متفاوت تولید می شوند؛ بنابراین با یکدیگر متفاوت می باشند. هر چه مقدار آمپر بالاتر و قالب و اندازه باتری بزرگتر باشد، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. به علاوه برند و گارانتی بر روی قیمت تاثیر گذارند. اینکه برند باتری شما چه باشد نشان می دهد از چه میزان کیفیتی برخوردار است. برند سپاهان باتری و صبا باتری هر دو جزو معتبر ترین و با کیفیت ترین باتری های ایران می باشند. تمامی محصولات این دو برند دارای گارانتی طولانی مدت نیز می باشند.
قیمت های سایت امداد باتری کهن، مشابه با قیمت های کارخانه سازنده باتری است و این اطمینان خاطر را به شما می دهیم که می توانید باتری سمند خود را به قیمت کارخانه، از امداد باتری کهن تهیه کنید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

باتری مناسب سمند

شرایط نگهداری باتری می تواند بر تعداد دفعات تعویض باتری مناسب سمند شما تأثیر بگذارد. چند عامل می تواند طول عمر باتری خودرو را کاهش دهد:

دما:  زندگی در محیط‌های گرم‌تر ممکن است عمر باتری خودرو را کاهش دهد، زیرا گرما باعث تبخیر آب از بین مایعات داخل باتری ماشین می‌شود. سرما می تواند باتری ضعیف را تحت فشار بگذارد و حتی از بین ببرد.
لرزش ها: شل بودن گیره های نگهدارنده روی باتری یا رانندگی در جاده های ناهموار می تواند باعث شود به علت ارتعاشات قطعات داخلی، باتری مناسب سمند را سریعتر از دست دهید.
نیاز به شارژ مجدد کامل: زمانی که وسیله نقلیه نیاز به شارژ مجدد دارد چون چراغ‌ها را یک شب روشن گذاشته‌اید، عمر باتری شما کاهش یافته است.
زمان : باتری مناسب سمند چرخه های شارژ زیاد و در عین حال معینی را پشت سر می گذارد، بنابراین مراقبت مناسب می تواند به باتری کمک کند تا بهترین طول عمر خود را داشته باشد.

۰۱.۲۳ ض : برای این که بتوانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که باتری سمند شما در شرایط ایده آل قرار دارد و مشکلی آن را تهدید نمی کند، لازم است برای برسی وضعیت سلامت باتری، چه از نظر فیزیکی و چه از نظر ساختار درونی، برنامه ریزی کنید و این برنامه ریزی را به صورت متوالی انجام دهید تا بتوانید به هدف خود برسید و از نهایت طول عمر مفید باتری که برای خودرو خود تهیه کرده اید بهره مند شوید.

خرید باتری سمند با تاریخ جدید
فروش باتری مناسب سمند
ارسال رایگان باتری سمند در تهران

سوالات متداول

برسی وضعیت سلامت باتری سمند چه مزیتی دارد؟

هیچوقت این اتفاق که به خاطر خرابی باتری سمند در راه بمانید برای شما خوشایند نخواهد بود! بنابراین سعی کنید همیشه میزان شارژ باتری خودرو خود را تحت کنترل قرار دهید تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. خرابی یا شل بودن اتصالات باتری ماشین می تواند باعث ایجاد اختلال در روند شارژ شدن باتری شده و در نهایت منجر به خرابی باتری سمند شما شود. باتری را بررسی کنید، از نزدیک به قطب ها، کابل ها و اتصالات باتری نگاه کنید. ابتدا مطمئن شوید که کابل ها به طور ایمن وصل شده اند، در صورت کشف کابل های شل، احتمالاً منبع مشکل خود را یافته اید.

۰۵۰۹۰۱  ف ف: می توانید به وسیله یک دستگاه کوچک به نام مولتی متر، ولتاژ باتری سمند را هر چند مدت یکبار اندازه گیری کنید. هنگامی که موتور خودروی شما خاموش باشد می بایست ولتاژ باتری، ۱۲.۷ ولت باشد و در صورتی که موتور خودروی شما روشن باشد، ولتاژ باتری می تواند بین ۱۳.۷ تا ۱۴.۷ ولت باشد. بنابراین هنگامی که این میزان از ولتاژ را از باتری خودروی خود مشاهده کردید به این معنی است که باتری خودروی سمند سالم می باشد، در غیر این صورت اگر این مقدار ولتاژ از باتری خودروی شما تولید نمی شود به سلامت باتری شک کنید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

چه مواردی را در باتری سمند مورد توجه و کنترل قرار دهیم؟

سعی کنید همیشه میزان شارژ باتری سمند خود را تحت کنترل قرار دهید تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. خرابی یا شل بودن اتصالات باتری خودرو می تواند باعث ایجاد اختلال در روند شارژ شدن باتری شده و در نهایت منجر به خرابی باتری خودرو شما شود. باتری را بررسی کنید، از نزدیک به قطب ها، کابل ها و اتصالات باتری نگاه کنید. ابتدا مطمئن شوید که کابل ها به طور ایمن وصل شده اند، در صورت کشف کابل های شل، احتمالاً منبع مشکل خود را یافته اید. همین کار ساده می تواند از بروز دردسر های بزرگ برای شما جلوگیری کند.

۰۵۰۹۰۱   ف ف  : هنگامی که در کاپوت را باز کرده و دیدید که بر روی باتری سمند، به خصوص در قسمت سر باتری های آن سولفاته زده شده است ، بدانید که این سولفاته ها از طول عمر باتری خودروی شما می کاهد. شما می توانید به هنگام مشاهده ی این مشکل، با آب جوش سولفاته های باتری را تمیز کنید تا مانع از فرسودگی زودرس باتری خودرو شوید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۶۱۲۰۱ ف: آیا تست دینام برای سلامت باتری سمند ضروری است؟

دینام قطعه ای از خودرو می باشد که وظیفه ی اصلی آن، تامین شارژ مورد نیاز باتری خودرو است. بنا بر این مسئله، با تست دینام می توانیم موقعیت باتری را از لحاظ سلامت بررسی کنیم. و اما ممکن است ندانید چه زمانی تست دینام ضروری است. توجه داشته باشید به این دلیل که دینام فعالیت خود را پس از روشن کردن موتور خودرو آغاز می کند. می بایست در همین حالت نیز تست دینام را انجام دهیم. در زمان روشن بودن موتور خودرو میزان ولتاژ باتری خود را بررسی کرده و در حالتی که این میزان حداقل بین ۱۳.۶ ولت تا ۱۴.۶ ولت نباشد نشان می دهد که به احتمال زیاد دینام توانایی شارژ کردن باتری به طور کامل را ندارد. به علاوه می توانید با مشاهده ی چراغهای جلویی خودرو نیز به سلامت و یا خرابی دینام پی ببرید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
12 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پدرام
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۳:۲۱ ب٫ظ

سلام
ماشین من سمند سورن هستش و باتری موجود در بدنه ی خودرو ۶۶ امپر صبا هست و محل زندگی من در منطقه ای سرد و کوهستانی هست که اگر هر روز ماشین روشن نشه و کار نکنه باتری سمند من میخوابه چون که هوای سرد باعث میشه شارژ داخل باتری تخلیه بشه چند وقت پیش که هوا خیلی سرد بود من طبق عادت رفتم ماشین رو روشن کردم تا بتونم به رانندگی ادامه بدم تا برم داروخونه ماشین روشن نشد گفتم حتما باتری سمند من خوابیده دست نزدم گفتم بیام از شما بپرسم ببینم درسته یا خیر؟

حسین
۱۴۰۱-۰۷-۱۱ ۹:۰۸ ق٫ظ

سلام خسته نباشید و ممنون بابت اطلاعاتی که تو سایت خوبتون منتشر کردید. یه سوال در خصوص باتری سمند داشتم. من با ماشینم زیاد به به مسافرت میرم و داغی باتری سمند من ۶۶ آمپر هست. آیا میتونم برای اینکه عمر طولانی تری به باتری سمند بدم بجای ۶۶ از ۷۰ آمپر استفاده کنم؟؟؟؟؟؟

گوهر زاده
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۴:۳۶ ب٫ظ

سلام می خوام از سایت شما برای باتری سمند اقدام به خرید کنم . سوال داشتم از شما که داغی باتری سمند رو هم تحویل می گیرید از ما؟ چون نمیشه دور انداخت

قاسمی
۱۴۰۱-۰۷-۲۳ ۱:۱۰ ب٫ظ

سلام و وقت بخیر و خسته نباشید به شما. جناب میشه بگید باتری سمند سورن با باتری سمند lx چه تفاوتی دارند. به من کدوم یکی باتری سمند بهتری داره؟؟؟ من تازه میخوام یه خودروی سمند فابریک بخرم. ممنون میشم راهنمایی کنید تا انتخاب درست بکنم. یه سوال دیگه اینکه آمپر باتری سمند هر چی بالاتر باشه بهتره یا پایین تر؟

کریم
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۳:۴۸ ب٫ظ

باتری سمند ۶۶ آمپر روی خودروی من نصب هست. من میخوام از آمپر پایین تر استفاده کنم چون زیاد از ماشینم استفاده نمی کنم و نمی‌خوام قطعات اضافی داشته باشه. لپ کلام اینکه آیا میتونم از باتری آمپر پایین تر از خود باتری فابریک سمند بر روش نصب کنم؟

جابر
۱۴۰۱-۰۹-۱۲ ۷:۴۱ ب٫ظ

پدر من در تاکسیرانی کار میکنه، دو سه روز پیش که داشته تو جاده خاکی رانندگی میکرده یهو یه سنگ بزرگ میره زیر چرخش و ماشین منحرف میشه میره تو دیوار ! کلی هزینه صافکاری شده و بعدش از تقریبا ۲ روز امروز به پدرم زنگ زدن که بره ماشینو بگیره بعد دیده رو ماشین باتری نیست! پرسیده باتری سمند کو ؟ گفتن شکسته بوده انداخیم دور باید جدید بخری بیاری نصی کنیم . من که میگم دروغ گفتن باتری و برداشتن واسه خودشون، اخه مگه میشه باتری بشکنه؟ مگه شیشس که بشکنه!! من نمیدونم خدایی اینا مردمو چی فرض میکنن. گفتم از شما بپرسم ببینم حرفشون درسته؟؟؟

شهیدیان
۱۴۰۱-۱۰-۱۰ ۸:۵۴ ب٫ظ

این دستگاه مولتی متر که توی مطالبتون نوشتید برای تست ولتاژ باتری سمند مناسب هستش رو میتونیم از شما خریداری کنیم ؟ آخه من نمیدونم این دستگاه را از کجا میتونم پیدا کنم گفتم شاید شما که در رابطه با استفاده از این دستگاه در سایتتون مطلب نوشتید این دستگاه و موجود داشته باشید و ما بتونیم علاوه بر خرید باتری ماشین این دستگاه را از شما تهیه کنیم که بتونیم ولتاژ باتری را تست کنیم و تحت کنترل داشته باشیم که خدایی نکرده باتری نتونه ما را تحت فشار بزاره و شرایط بدی رو برامون رقم بزنه.