باتری سانتافه

باتری هیوندا سانتافه

خرید باتری سانتافه

باتری سانتافه خود را از نوع سیلد اسیدی انتخاب کنید. برای بسیاری از علاقه مندان به خودرو، همیشه کمی رمز و راز در مورد باتری سیلد اسیدی موجود در وسایل نقلیه وجود دارد. احتمالاً بسیاری از ما اصول اولیه در رابطه با باتری مثل این که حاوی اسید است و از طریق نوعی واکنش شیمیایی الکتریسیته ایجاد می کند را می دانیم، اما به احتمال زیاد ما بیشتر اوقات تا زمانی که در کنار جاده با باتری خالی گیر نکنیم، به باتری های خود فکر نمی کنیم غافل از این که درک نحوه ساخت باتری ها، به علاوه نحوه استفاده و نگهداری از آنها برای به دست آوردن طولانی ترین عمر و بهترین عملکرد کاملاً حیاتی است و می تواند زمان مناسب برای خرید باتری سانتافه جدید را برای شما تعیین کند.

باتری های سیلد اسیدی رایج ترین نوع باتری مورد استفاده در خودرو ها هستند. این نوع باتری نسبت به سایر انواع باتری‌ها، عمر طولانی و هزینه تهیه و نگهداری مناسب تری دارند. یکی از مزایای منحصر به فرد باتری های سیلد اسید این است که آنها متداول ترین شکل باتری مورد استفاده در راه اندازی موتورهای اتومبیل هستند، بنابراین دارای یک پایه فناوری تثبیت شده و بالغ هستند. با خرید باتری سانتافه سیلد اسید خود از محصولات امداد باتری کهن می توانید کیفیت و قیمت مناسب را در کنار هم داشته باشید. انتخاب باتری مناسب سانتافه از بین باتری های سپاهان باتری مثل باتری ۷۰ آمپر پایه بلند سوزوکی و یا از بین محصولات صبا باتری مثل باتری ۷۰ آمپر پایه بلند صبا باتری می تواند مقرون به صرفه ترین انتخاب برای شما باشد. هر کدام از این باتری ها را می توانید از شرکت امداد باتری کهن با تاریخ تولید جدید خریداری کنید و با ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران از جمله مطهری ، منیریه ، اکباتان و دروس درب منزل تحویل بگیرید.
 

تعویض باتری سانتافه

باتری سولفاته دارای بلورهای سولفات روی صفحات سربی درون باتری است. علت شماره یک خرابی زودهنگام باتری سرب اسیدی و تعویض باتری سانتافه ، همین سولفاتاسیون است. آسیب های ناشی از سولفاته شدن باتری به راحتی قابل پیشگیری و در برخی موارد قابل برگشت است. سولفاته شدن زمانی اتفاق می‌افتد که باتری از شارژ کامل محروم شود، در این حالت رسوبات سولفات روی صفحات باتری جمع شده و روی صفحه باتری باقی می‌ماند. هنگامی که سولفاته شدن بیش از حد اتفاق می افتد، می تواند مانع از تبدیل مواد شیمیایی به الکتریکی شود و عملکرد باتری را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، در این زمان تعویض باتری سانتافه تنها راه نجات برای شماست. هنگامی که باتری شما دارای سولفات است، زمان شارژ باتری طولانی تر است و شارژ باتری با ایجاد گرمای بیش از حد همراه است. تمام باتری های سیلد اسید در طول عمر خود دچار سولفاته می شوند زیرا بخشی از فرآیند شیمیایی طبیعی باتری است، اما برخی موارد تشکیل و تثبیت سولفاته در باتری را تشدید می کنند. مثلاً باتری که بیش از حد شارژ شده است، باتری که در دمای بالای ۷۵ درجه ذخیره شده است و یا باتری که بدون شارژ کامل ذخیره شده است بیشتر در معرض خطر سولفاتاسیون قرار دارند. در این شرایط احتمالاً زودتر نیاز به تعویض باتری سانتافه پیدا می کنید. اگر سولفاتاسیون را به موقع شناسایی کنید، ممکن است بتوانید باتری را از مرگ نجات دهید، پس در نظر داشته باشید تست باتری سانتافه را دائم در برنامه خود قرار دهید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری سانتافه
فروش باتری هیوندا سانتافه
ارسال رایگان باتری سانتافه

باتری مناسب هیوندا سانتافه

از آنجایی که بازار باتری های خودرو هجوم گسترده ای از برندها را تجربه می کند، انتخاب باتری مناسب هیوندا سانتافه می تواند گیج کننده باشد. اندازه، ظرفیت و نوع وسیله نقلیه ملاحظات اساسی است که در زمان خرید باتری سانتافه باید در نظر بگیرید. هزینه یک عامل محوری است که به شدت بر تصمیم گیری در رابطه با انتخاب باتری مناسب تأثیر می گذارد.
باتری‌های بدون نیاز به تعمیر و نگهداری معمولاً نسبت به باتری‌های نسبتاً ارزان‌تر و نیازمند تعمیر و نگهداری ترجیح داده می‌شوند. این باتری ها به این دلیل که برخلاف باتری‌های خودرو که نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، نیازی به نظارت دائمی بر الکترولیت ندارند، انتخاب مردم به عنوان باتری مناسب هیوندا سانتافه است.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

قیمت باتری هیوندا سانتافه

۰۹۱۲۰۱ ف:   قیمت این قطعه ی خودرویی ثابت نبوده و همیشه در حال تغییر است. این به برخی دلایل بستگی دارد:

– قالب و آمپر باتری:  اندازه ی قالب باتری خودروی شما بر روی قیمت آن موثر خواهد بود. قالب باتری های خودرویی با یکدیگر متفاوت اند. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، باتری فابریک این ماشین، ۷۰ D26 می باشد به این معنا که آمپر آن ۷۰ و قالب آن D26 که از نوع پایه بلند است می باشد. طبیعتا قیمت این قالب و آمپر از باتری با یک آمپر بالتر و قالب بزرگتر متفاوت خواهد بود.

– مدت زمان گارانتی: برخی از برند ها دارای گارانتی اما برخی دیگر فاقد آن هستند. بسته به برند انتخابی شما مدت زمان گارانتی ها متفاوت خواهند بود. برند های صبا باتری گارانتی ۱۲ ماهه و برند های سپاهان باتری حداقل ۲۰ تا ۲۴ ماه گارانتی را دارند. هر چه مدت زمان گارانتی بیشتر، به مراتب قیمت ان نیز بیشتر خواهد شد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

<تست باتری سانتافه
قیمت مناسب باتری هیوندا سانتافه
تعویض با موقع باتری سانتافه

سوالات متداول

مراقب از باتری سانتافه چه مزیتی دارد؟

شارژ صحیح باتری هیوندا سانتافه برای اطمینان از اینکه خودرو به درستی کار می کند بسیار مهم است. باتری سانتافه ی دشارژ به وضوح به این معنی است که وسیله نقلیه روشن نمی‌شود، در نتیجه نیاز به استفاده از شارژر خودکار برای باتری هیوندا سانتافه دارید، یا در عوض، باید با رانندگی زیادتر دینام را مجبور کنید تا در شارژ کردن باتری خودرو فعالتر باشد. باتری های خودرو عمر محدودی دارند. طول عمر باتری هیوندا سانتافه به مجموعه ای از عوامل بستگی دارد که مهمترین آنها این است که چقدر از باتری خود مراقبت می کنید. بنابراین با مراقبت مناسب می توانید طول عمر باتری خودرو خود را به میزان چشم گیری افزایش دهید.

۱۴۰۹۰۱  ف ف: از جمله مراقبت هایی که می توانیم از باتری سانتافه انجام دهیم تا طول عمر این قطعه افزایش یابد این است که از باتری در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف محافظت کنیم. به طور مثال در تابستان که دمای هوا افزایش می یابد، باتری تحت تاثیر آن قرار می گیرد و سبب ایجاد خوردگی بر روی این قطعه می شود. در این مواقع ما میتوانیم برای محافظت از باتری ، خودرو را در زیر سایه بان نگهداری کنیم. در زمستان نیز که دمای هوا کاهش می یابد می توانیم از کاور برای پوشش بر روی خودرو به خصوص قسمت کاپوت آن استفاده کنیم تا سرما سبب افزایش غلظت در روغن موتور نشود و فشاری بر باتری وارد نکند.

باتری سایر خودرو ها: باتری کوییک

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

در هنگام شارژ باتری سانتافه چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

۱. در هنگام شارژ کردن باتری سانتافه این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه قبل از روشن کردن شارژر، آن را به باتری وصل کنید و سپس شارژر را راه اندازی کنید.
۲. قبل از جدا کردن شارژر از باتری، آن را خاموش کرده و سپس اقدام به جدا کردن باتری از خودرو کنید.
۳. در صورت امکان، از شارژر با دور آهسته باتری استفاده کنید، این کار از شارژ سریع موثرتر است.
۴. اگر متوجه شدید که باتری بیش از حد داغ شده است، بلافاصله شارژ باتری را متوقف کنید.

باتری سایر خودرو ها: خرید باتری ال ۹۰

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۴۱۱۰۱ ف ف:   چرا باتری سانتافه و دینام به صورت همزمان از بین می روند؟

دینام و باتری برای پشتیبانی به یکدیگر متکی هستند. باتری ماشین برای تامین نیروی راه اندازی و رفع نیاز های الکتریکی در زمانی که دینام به اندازه کافی سریع نمی چرخد، وجود دارد. به این ترتیب، یک باتری در حال مرگ بار زیادی بر روی دینام وارد می کند. این امر باعث بارگیری بیش از حد دینام و آسیب به آن می شود. در نتیجه، باتری و دینام به طور کلی باید با هم تعویض شوند. اگر دینام شما کار نمی کند و باتری شما از بین می رود، متوجه کاهش تدریجی عملکرد خودرو خواهید شد. نور ها شروع به کم شدن می کنند، فن کند تر کار می کند و سایر سیستم ها ضعیف می شوند. استارت برق خود را از دست می دهد و تلاش کردن برای استارت خوردن شروع می شود. تمام چراغ های داشبورد روشن می شوند.

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ریحانه
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۳:۵۹ ب٫ظ

سلام خودروی من سانتافه هستش و باتری۷۰ امپر صبا روش نصب هستش من وارد سایت شما شدم و توصیحاتتونو خوندم ولی متوجه نشدم که شما گفتین باید باتریسانتافه به ۹ ولت برسد تا تعویض بشه میشه بگید یعنی چی ؟
و اینکه چرا باتری ۷۰ امپر بهش میخوره یعنی چرا باتری سانتافه امپر های بالاتری نمیخوره یا میخوره به خودرو ؟

نگار
۱۴۰۱-۰۷-۱۰ ۱۰:۲۶ ق٫ظ

سلام خسته نباشید و وقت بخیر میگم خدمت شما. من تازه ماشین خریدم ولی دست دوم هست و باتری سانتافه فابریک خودش روش هست. الان میخوام برم مسافرت ولی نمیدونم چطور میشه از وضعیت باتری سانتافه خبردار شد؟ می ترسم یهو وسط جاده باتری خالی کنه یا اینکه خاموش شه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

Saba zarea
۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۲:۳۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
امکانش هست که خرابی جعبه دنده و گیربکس هم میشه ربطی به خرابی باتری سانتافه داشته باشه؟ شما چه پیشنهادی در مورد باتری سانتافه برای ماشین سانتافه دارید که فیکس خود ماشین باشه و عمر طولانی تری کنه؟

لطیفی
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۲:۵۷ ب٫ظ

ماشینم سانتافه هست و یک مدتی شده که وقتی میخوام ترمز بگیرم ترمز ماشینم گیر داره. قبلا ترمز ماشینم خیلی تیز بود . الان قشنگ حسش میکنم که کند شده و دیر میگیره. حس میکنم این خیلی خطرناک باشه . بنظرتون دلیل اینکه پدال ها ضعیف میشن به دلیل ضعیفی باتری سانتافه میتونه باشه؟ لطفا اگر میشه سریعتر جواب من رو بدید

تقی پور
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۳:۵۴ ب٫ظ

سلام ماشینم سانتافه هست. من همیشه در ماشین هنگام رانندگی آهنگ گوش می کنم حتی در مسافت های کوتاه. همیشه هم با صدای متوسط گوش می کنم زیاد بلندش نمیکنم. سانتافه ۴ تا اسپیکر داره و الان دوتاش کار نمیکنن. دقیقا از دو روز پیش یک دفعه غیر فعال شدن. بنظر شما باتری توسان ضعیف شده که ماشین رو ضعیف کرده؟

nariman
۱۴۰۱-۰۹-۱۴ ۷:۲۲ ب٫ظ

به شدت هوا سمت دماوند این روزا سرد شده و من چون اینجا دارم خونه میسازم مجبورم سه یا چهار روز در هفته حداقل اینجا بمونم و خوب نگرانی بزرگم ماشینمه چون مجبورم ماشین رو تو کوچه پارک کنم و طبیعتاً در برابر سرمای شدید قرار میگیره. واسم سوال شد گفتم ببینم اینکه من ماشین رو توی خیابون پارک می کنم ممکنه به طول عمر باتری سانتافه من آسیب وارد کنه؟ آخه به نظرم ارزششو نداره! اگه فکر میکنید ماشین آسیب میبینه یا باتریش عذاب میکشه من با یه ماشین دیگه بیام که خیلی برام حائز اهمیت نیست ، نه این ماشین که همه سرمایه و دارو ندارمه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

هرمزگانی
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۱۱:۰۶ ب٫ظ

من نیاز دارم قبل از اینکه تعویض باتری سانتافه انجام بدم دینام ماشین را بررسی کنم که اگر مشکل از دینام ماشین بود اول دینام رو عوض کنم و بعد اقدام به تعویض باتری کنم تا مجدد دینامی که خراب هست باتری ماشین را خراب نکند ، حالا می خوام بدونم امکان این هستش که کارشناسان شما زحمت بکشند بیان درب منزل ما که واقع در میرداماد هستش و تست دینام برای ماشین انجام بدهند تا در صورتی که دینام خراب بود اول برم دینام ماشین را عوض کنم و بعد باتری رو روی ماشین نصب کنم؟