باتری رانا

باتری رانا

خرید باتری رانا

باتری رانا شما ممکن است دچار سولفاته شود، اما جلوگیری از سولفاته شدن باتری یک فرآیند روشن و ساده است. استفاده از تعمیر و نگهداری منظم باتری و پیروی از بهترین شیوه های سلامت باتری منجر به داشتن باتری های سالم و با عمر طولانی می شود. هرگز باتری های سرب خود را با شارژ کم ذخیره نکنید، زیرا بدون شک این کار منجر به سولفاته شدن باتری می شود و مجبور به خرید باتری رانا زودتر از زمان مورد انتظار می شوید. هنگامی که سولفاته به صفحات سربی باتری می رسد، معکوس کردن اثرات مخرب آن دشوار است. بنابراین، نگهداری صحیح باتری از همان ابتدا ضروری است.

سولفاته شدن به عنوان یکی از علل شایع خرابی زودهنگام باتری های سرب اسیدی خودروها شناخته می شود. حتی قبل از اینکه باعث شود باتری شما به طور کامل از بین برود، سولفاته به چندین روش بالقوه ناتوان کننده روی خودرو شما تأثیر می گذارد.

سولفاتاسیون شامل تشکیل کریستال های سولفات سرب بر روی سطح صفحات باتری است. در سطوح کوچک، این کریستال ها هیچ تهدید جدی ایجاد نمی کنند. اما همانطور که رسوبات به تدریج بزرگتر می شوند، به طور موثری میزان مواد فعال داخل باتری شما را کاهش می دهند. در نتیجه، عملکرد باتری شما به سرعت کاهش می یابد و نیاز به خرید باتری رانا جدید پیدا می کنید. برای خودرو رانا ، با توجه به مدل و سال تولید خودرو می توانید باتری ۵۰ آمپر اوربیتال EFB ، باتری ۵۵ آمپر صبا باتری و باتری ۶۰ آمپر سوزوکی استفاده کنید. جهت خرید باتری مناسب می توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید و باتری مناسب را با ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران از جمله دلاوران ، فرجام ، قیطریه و باغ فردوس درب منزل تحویل بگیرید.

تعویض باتری رانا

همه ما می دانیم که باتری ماشین گران است. خلاص شدن از شر آنها نیز دردسر ساز هستند زیرا اکثر مراکز بازیافت معمولی آنها را نمی پذیرند چرا که یک پسماند سمی و خطرناک است . بنابراین، چگونه بعد از تعویض باتری رانا می توان از شر باتری فرسوده ماشین خلاص شد؟

بهترین راه برای خلاص شدن از شر باتری فرسوده خودرو بعد از تعویض باتری رانا ، تحویل آن به نمایندگی است. نمایندگی های رسمی مثل امداد باتری کهن، باتری کهنه شما را از شما خریداری می کنند ( هزینه باتری فرسوده به صورت پیش فرض از قیمت باتری جدید که خریداری می کنید کسر شده است) و با تحویل آن به کارخانه به بازیافت آن کمک می کنند.

وقتی صحبت از بازیافت باتری ماشین می شود، شایع ترین مشکلات مربوط به آلودگی ناشی از سرب است. با توجه به این که سرب یک ماده بسیار سمی است که اگر به درستی دفع نشود، می تواند مشکلات جدی برای سلامتی مردم ، حیوانات و محیط زیست ایجاد کند. آلودگی سرب زمانی رخ می دهد که بعد از تعویض باتری رانا باتری فرسوده خودرو به درستی بازیافت نشوند و سرب در محیط آزاد شود. اگر باتری ها بسوزند یا به سادگی در محل دفن زباله دور ریخته شوند، ممکن است این اتفاق بیفتد.

یکی دیگر از مشکلات رایج بازیافت باتری های خودرو این است که اغلب حاوی مواد خطرناک دیگری مانند اسید سولفوریک هستند. اگر این مواد به درستی دفع نشوند، می توانند به داخل زمین نفوذ کرده و آب های زیرزمینی را آلوده کنند. در کل بازیافت باتری فرسوده جدا از به صرفه بودن ، به حفظ محیط زیست کمک می کند.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

تعویض باتری رانا درب منزل
تحویل رایگان باتری رانا در شهر تهران
قیمت مناسب باتری رانا

باتری مناسب رانا

فلزات به طور طبیعی تمایل به خوردگی دارند و فلز موجود در پایانه های باتری مناسب رانا شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند! در واقع، خوردگی پایانه های باتری یکی از شایع ترین علل مشکلات الکتریکی و کاهش عملکرد باتری در خودروها است. اما فقط به این دلیل که خوردگی رایج است، به این معنی نیست که باید به عملکرد ضعیف باتری بسنده کنید، باید بتوانید تشخیص دهید که باتری با این مشکل رو به رو است.

یک باتری مناسب رانا که خورده شده، خودش را نشان می دهد! اگر متوجه علائم خرابی باتری مانند کند شدن راه اندازی موتور خودرو ، کم نور شدن چراغ‌های جلو شدید یا اگر اصلاً نمی‌توانید ماشین خود را روشن کنید، باتری معیوب ممکن است مقصر باشد.

با این حال، فقط فرض نکنید که باتری خورده دارید! این علائم می‌تواند ناشی از مشکلاتی غیر از خوردگی باتری باشد – مانند خرابی استارت، که باعث کند شدن راه اندازی موتور می‌شود. یک بازرسی بصری می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا پایانه های باتری مناسب رانا خورده شده اید یا مشکل دیگری دارید.

 

سولفاتاسیون باتری رانا

سولفاتاسیون شامل تشکیل کریستال های سولفات سرب در سطح صفحات باتری رانا است. در سطوح کوچک، این کریستال ها هیچ تهدید جدی ایجاد نمی کنند. اما همانطور که رسوبات به تدریج بزرگتر می شوند، به طور موثری انجام واکنش های شیمیایی داخل باتری شما را کاهش می دهند. در نتیجه، عملکرد و طول عمر باتری رانا شما به سرعت کاهش می یابد. یک باتری که از سولفاته شدن رنج می برد، کاهش قابل توجهی در توانایی راه اندازی خودرو از خود نشان می دهد و احتمالا شما متوجه می شوید که باتری رانا شما هنگام راه‌اندازی خودرو دچار مشکل می‌شود.

 

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری رانا با تاریخ جدید
فروش باتری رانا با گارانتی رسمی
ارسال رایگان باتری رانا در تهران

سوالات متداول

لرزش باتری رانا چه تاثیر منفی در پی دارد؟

لرزش می تواند عمر باتری رانا شما را کاهش دهد، بنابراین ضروری است که همیشه از یک گیره باتری تایید شده استفاده کنید تا مطمئن شوید که باتری رانا شما همیشه به درستی نگه داشته می شود. اگر باتری به طور ایمن بسته نشود، لرزش بیش از حد می تواند به اجزای داخلی باتری رانا شما آسیب برساند و باعث کاهش طول عمر باتری رانا شما شود، اما این اشتباه را نکنید که مهره های گیره باتری رانا را تا بیشترین حد توان خود سفت کنید زیرا ممکن است به باتری آسیب برساند. در عوض، به سادگی مهره ها را سفت کنید تا زمانی که احساس کنید مقاومت شروع می شود و سپس فقط برای نیم دور اضافی ادامه دهید.

۰۶۰۹۰۱  ف ف : در مواقعی نیز ممکن است که شما در یک جاده ی ناهموار و دارای سرعتگیر های زیاد رانندگی کنید. می بایست توجه داشته باشید که باتری رانا در پی لرزش های بیش از حد خودرو ی شما به هنگام رانندگی ممکن است به مرور زمان آسیب ببیند. در این زمان سرب موجود در لایه های سربی ای که در باتری خودرو شناور هستند، با گذشت زمان ریزش می کند و این سرب ها ته نشین می شوند. این امر سبب کاهش عمر باتری خودرو می شود و به مرور باتری رو به فرسودگی می رود. پس سعی کنید تا حد امکان در جاده های صاف و هموار عبور کنید تا آسیب کمتری به قطعات خودروی شما از جمله باتری آن وارد شود.

محصولات مرتبط : خرید باتری پژو ۲۰۶

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۲۱۱۰۱ ف ف:  چرا مولتی متر من ولتاژ های بالاتر از ۱۲.۹ ولت را روی باتری رانا اندازه گیری می کند، حتی وقتی موتور خاموش است؟

باتری با ولتاژ بالاتر شارژ می شود، معمولا ۱۴.۴ ولت برای شارژ سریع و ۱۳.۸ ولت برای شارژ شناور. صفحات باتری مقدار مشخصی ظرفیت دارند و قادر هستند که شارژ باتری را مانند یک خازن حفظ کنند.  بنابراین این شارژ را منعکس می کنند. مقدار زیادی از انرژی در این راه ذخیره می شود. اگر بگذارید که باتری حدود پنج روز یا بیشتر بدون هیچ شارژی باقی بماند، این شارژ از بین می رود و ولتاژ مدار باز واقعی قابل اندازه گیری است. در صورتی که باتری شما شارژ نداشته باشد و آن را رها کنید، باتری رو به فرسودگی خواهد رفت بنابراین سعی کنید حتما در صورت امکان اقدام به شارژ آن نمایید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۷۱۲۰۱ ف:    چه برندی از باتری رانا را خریداری کنیم؟

از آنجایی که باتری مهم ترین عضو خودرو می باشد، برند باتری خودروی شما نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همانطور که گفته شد، باتری به طور معمول طول عمری مابین دو تا سه سال خواهد داشت، اما برندی که شما خریداری می کنید بر روی این موضوع تاثیر بسزایی خواهد داشت. برند انتخابی شما می بایست از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند همان حداقل عمر خود را در خودروی شما بگذراند و مقاومت داشته باشد. همچنین برندی را برای خریداری و نصب انتخاب کنید که دارای گارانتی نیز باشد و خیال شما را از بابت سلامت آسوده سازد. برای خریداری برند باتری های محصولات سپاهان و صبا می توانید با شماره تلفن زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

۰۱.۲۳ ض : این که از بین محصولات امداد باتری چه برندی را به عنوان باتری مناسب رانا خود انتخاب کنید، کاملا سلیقه ای است اما می توانید از کارشناسان فروش بخواهید مزایای هر کدام از برند های باتری موجود در شرکت امداد باتری ، یعنی باتری سوزوکی ، باتری اوربیتال و باتری صبا را به شما ارائه کنند تا بتوانید با توجه به معیار های خود ، مناسب ترین گزینه را خریداری کنید و استفاده مفید را از باتری که در اختیار دارید ببرید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهینی
۱۴۰۱-۰۷-۱۹ ۹:۲۵ ق٫ظ

باتری رانا چند آمپره؟ قیمت های هر آمپر باتری رانا که به ماشین رانا من میخوره رو هم بگید لطفا ممنون

شهبازی
۱۴۰۱-۰۷-۲۵ ۸:۲۳ ق٫ظ

سلام جناب. جاده های سمت خونه مادربزرگ ما خیلی ناهمواری داره و آسفالت خیابون داغون شده. رانندگی که می کنم ماشین خیلی بالا پایین میره و فشار بهش وارد میشه. شما تو مطالب سایتتون در رابطه با لرزش باتری رانا نوشتید که تاثیر منفی داره. تو همون جاده ها قطعا باتری رانا هم خیلی لرزش داره و فشار وارد میشه بهش. شما چه راهی پیشنهاد میکنید برای جلوگیری کردن از لرزش باتری رانا؟ اگر اطلاع دارید بهم بگید مرسی ازتون.

قاسم
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۴:۰۵ ب٫ظ

سلام من امروز خواستم کاپوت ماشین رو چک بکنم ببینم چطور هست و قطعات سالم هستن یا خیر. امروز دیدم که قسمت سر باتری های باتری رانا سولفاته شده ولی ماشین هنوز کار میکنه و تو استارت خوردن هم مشکلی نداره. نظرتون چی هست؟ بنظر شما من بایر باتری ماشینو زودتر تعویض کنم یا فعلا نیازی نیست؟

هستی
۱۴۰۱-۰۹-۱۲ ۸:۰۷ ب٫ظ

جناب من میخواستم ازتون بپرسم شما چه ساعت هایی در روز خدمات رسانی دارید و می توانید تعویض باطری رانا رو برای من انجام بدید؟ راستش من شاغل هستم ولی اینطوری هستم که نصف روز و سمت پونک هستم و نصف دیگه روز سمت بلوار ارتش هستم. می خوام بدونم ساعت کاری شما به چه صورته تا بتونم آدرسی که به شما نزدیک تر و سریع تر میتونید باتری رو به دست من بر سونید خدمت شما بدم. مثلاً اگر شما ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر خدمات‌رسانی داشته باشید باید باتری رو برام بفرستید پونک ولی اگه ۲ به هم ارسال داشته باشید بلوار ارتش باید برام بفرستید که به شما نزدیکتره فکر می‌کنم طبق آدرسی که تو سایت نوشتید.

پویا
۱۴۰۱-۱۰-۱۰ ۹:۱۵ ب٫ظ

شما نوشتید بهترین راه خلاص شدن از شر باطری رانا که خراب شده و دیگه به کارتون نمیاد این هستش که موقع تعویض باتری آن را به کارشناس تحویل بدید، خوب سرنوشت اون باطری کهنه چی میشه ؟ شما این باطری کهنه به چه دردتون میخوره که ترجیح میدید یه هزینه‌ای رو کمتر از مشتری بگیرید ولی به جاش این باتری را ازش تحویل بگیرید تا دست خودتون باشه؟ می خوام اگه میشه برام توضیح بدید که چه سودی توی این باتری برای شما هست که از سود مالیش براتون مهم تر و با ارزش تره!!!!