باتری دنا

باتری دنا

خرید باتری دنا

باتری دنا نیاز به مراقبت دارد تا در اثر سولفاته شدن از بین نرود. قبل از هر چیز صاحبان خودرو باید بدانند که سولفاته شدن به طور طبیعی اتفاق می افتد و تا حدی بر تمام باتری ها تأثیر می گذارد. تقریباً هر بار که باتری شما استفاده می شود، مقادیر کمی کریستال سولفات تشکیل می شود. با این حال، باتری‌هایی که تحت شرایط خاص قرار می‌گیرند، بیشتر در معرض ایجاد سولفاته قرار دارند و ممکن است مالک همچین باتری هایی زودتر نیاز به خرید باتری دنا پیدا کنند، باتری دنا یا باتری ۶۶ آمپر سوزوکی است و یا باتری ۷۴ اوربیتال سیلور است.

یکی از شایع‌ترین دلایل سولفاته شدن باتری‌ این است که دائماً کم‌شارژ می‌شود. اگر باتری شما هرگز تا آخر شارژ نشود، به حالت اشباع کامل نمی رسد. در سطح شیمیایی، چنین کم شارژی تشکیل کریستال های سولفات را بسیار آسان می کند. در مقابل، یک باتری کاملاً شارژ شده دارای قدرت کافی برای به حداقل رساندن سولفاته است.

اگر مرتباً از اتومبیل خود برای سفر در بزرگراه استفاده می کنید، لازم نیست به اندازه یک راننده شهری نگران سولفاته شدن باشید. این رانندگی های طولانی‌تر با سرعت‌های بالاتر به دینام شما زمان زیادی می‌دهد تا باتری شما را به شارژ کامل برساند و نیازی به خرید باتری دنا زودتر از زمان معین پیدا نکنید. از سوی دیگر، رانندگان شهری در معرض خطر بسیار بیشتری سولفاته شدن هستند، زیرا رانندگی در مسافت های کوتاه‌تر اغلب باتری شما را تا آخر شارژ نمی‌کند. اگر باتری شما به هر دلیلی در اثر سولفاته شدن از بین رفته است و نیاز به خرید باتری دنا جدید دارید، با شماره تلفن زیر تماس برقرار کنید و باتری مد نظرتان را با ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران از جمله گیشا، نیاوران ، فرمانیه و قیطریه درب منزل تحویل بگیرید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

تعویض باتری دنا

باتری حیاتی ترین قطعه در وسیله نقلیه شماست. وسیله نقلیه شما می‌تواند از یک سازنده معتبر باشد، به خوبی نگهداری شود، مجهز به باک سوخت پر باشد و لاستیک‌های کاملا نو داشته باشد اما اگر باتری خراب داشته باشید، جایی نمی‌روید. اکثر باتری‌های سرب اسیدی خودرو در حال حاضر به عنوان «بدون تعمیر و نگهداری» طبقه‌بندی می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که هیچ کاری نمی‌توانید برای افزایش عمر مفید آن‌ها انجام دهید.

اگر به دنبال افزایش عمر باتری خود هستید و نمی خواهید تعویض باتری دنا را خیلی زود انجام دهید، چند کار آسان وجود دارد که می توانید انجام دهید. برای باتری‌های قابل نگهداری یا همان اسیدی ، درپوش ها را بردارید و مطمئن شوید که سطح الکترولیت، صفحات باتری سربی را در هر ۶ سلول می‌پوشاند. اگر صفحات در هر سلول مشخصی در معرض دید قرار گرفتند، فوراً با آب مقطر آن را پر کنید.
برای به حداکثر رساندن عمر باتری، توصیه می کنیم باتری ها را با یک شارژر باتری مناسب هر ۳ ماه یکبار شارژ کنید تا عملکرد آن در اوج حفظ شود. تمیز نگه داشتن باتری سرب اسیدی یک راه آسان برای افزایش عمر مفید و به تعویق انداختن تعویض باتری است. اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای باتری تمیز است و پایانه های آن عاری از خوردگی هستند، همچنین می توانید برای محافظت بیشتر، یک پوشش نازک از گریس روی پست ها و اتصالات کابل ها اعمال کنید.

۰۵۰۹۰۱  ف ف :  طول عمر مفید این باتری خودرویی حدود دو تا سه سال می باشد و البته ممکن است این مقدار بیشتر یا کمتر شود و این بستگی به نحوه ی رانندگی شما دارد. هنگامی که خودروی شما استارت نمی خورد و یا زود به زود باتری دنا شارژ خالی می کند، به احتمال زیاد نشان دهنده ی فرسودگی باتری این خودرو می باشد. به محض اطمینان از فرسودگی باتری می بایست اقدام به تعویض این قطعه نمایید تا قطعات بیشتری آسیب نبینند.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

ارسال رایگان باتری دنا
نصب رایگان باتری دنا درب منزل
کیفیت بالای باتری مناسب دنا

باتری مناسب دنا

اگرچه باتری‌ها در صورت مراقبت مناسب می‌توانند سه سال یا بیشتر دوام بیاورند، اکثر باتری‌های خودرو از جمله باتری مناسب دنا شما در عرض کمتر از سه سال پس از استفاده روزمره در شرایط عادی، فرسوده و ناکارآمد می‌شوند.
درست همانطور که باتری کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما با هر بار شارژ کارایی کمتری دارد، باتری ماشین شما نیز هر بار که توسط موتور خودرو شارژ می شود، به تدریج خراب می شود. پس از سه سال، به طور معمول زمان نصب یک جایگزین مناسب است و باتری مناسب دنا شما بعد از این مدت زمان، تقریباً غیرقابل اعتماد خواهد بود. باتری ماشین که قدیمی شده است می توانند استرس و تشنج ایجاد کند، باید قبل از این که دیر شود، اقدام به خرید باتری مناسب دنا کنید و آن را با باتری فرسوده جایگزین کنید.

۰۱۱۱۰۱ ف ف:   باتری فابریک دنا ۶۶ آمپر است، این مناسب ترین نوع باتری برای این خودرو می باشد که قالب آن L3 می باشد. در صورتی که شما از سیستم های الکتریسیته بیشتری نظیر سیستم پخش در خودروی خود استفاده می کنید، می توانید باتری ۷۴ آمپر نیز بر روی این خودرو نصب نمایید. قالب این باتری نیز L3 می باشد و مانند ۶۶ آمپر به راحتی می تواند بر روی سینی خودرو نصب شده و عملکرد خوبی داشته باشد. ممکن است برخی تمایل به استفاده از باتری با آمپر بالاتری بر روی خودروی خود داشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که بطور مثال ۱۰۰ آمپر قالب L5 است و این نوع قالب به هیچ عنوان نمی تواند بر روی خودروی شما قرار بگیرد. همچنین بهتر است که باتری خودرویی سیلد اسیدی برای خودروی خود تهیه کنید. این نوع باتری ها که اتمی نامیده می شوند، مهر و موم شده اند و نیاز به تعمیر و یا نگهداری ندارند.

 

اهمیت شارژ باتری دنا

شارژ باتری دنا باید به طور مرتب چک شود و در صورت نیاز به شارژ مجدد، در اولین فرصت این کار انجام شود تا با مشکلات بزرگ تر مواجه نشوید. برای چک کردن میزان شارژ باتری دنا، باید از میزان ولتاژ آن آگاه باشید. برای این که ولتاژ یک باتری را اندازه گیری کنید، باید زمانی که خودرو خاموش است از مولتی متر استفاده کنید. یک باتری دنا سالم باید ۱۲.۵ ولت، ولتاژ تولید کند. اگر ولتاژ باتری دنا کمتر از این مقدار باشد، به این معناست که شارژ باتری تخلیه شده است. اگر باتری خودروی شما فرسوده شده باشد باید در اولین فرصت تعویض باتری را انجام دهید چرا که باتری های فرسوده معمولا شارژ پذیری ندارند و برای شما دردسر ساز خواهند شد.

۰۱.۲۳ ض : علت اهمیت کنترل میزان شارژ باتری دنا این است که اگر مدت زمان زیادی باتری خودرو شما با شارژ کم یا بدون شارژ ذخیره شود، آسیب ساختاری جدی ایجاد می شود که به شدت روی کاهش طول عمر باتری تاثیر می گذارد. از طرفی دوست ندارید زمانی که نیاز دارید با خودرو رانندگی کنید و خودتان را به مقصد برسانید، باتری خودرو با شما همکاری نکند و دردسر ساز شود! پس لازم است از شارژ کافی باتری مطمعن باشید.

باتری سایر خودرو ها : باتری ال ۹۰

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

خرید باتری مناسب دنا
خرید باتری دنا با قیمت کارخانه
فروش باتری مناسب دنا

سوالات متداول

چگونه با باتری دنا برخورد کنیم؟

اگر به این نتیجه رسیدید که نیاز به تعویض باتری دارید، قبل از اینکه حتی به درآوردن باتری ماشین فکر کنید یا سعی کنید نحوه اتصال مجدد باتری ماشین را بیابید، عقب نشینی کنید و خطرات احتمالی را در نظر بگیرید. باتری‌های خودرو، دستگاه‌های الکتریکی قدرتمندی هستند که در صورت عدم رسیدگی دقیق و به جا، می‌توانند آسیب قابل‌توجهی به خودرو شما وارد کنند. اطمینان حاصل کنید که اقدامات احتیاطی مناسب را انجام داده و مراحل لازم را برای جلوگیری از آسیب دیدن باتری و سایر اقسام دنبال کنید.

۰۵۰۹۰۱  ف ف :  آیا ناهمواری جاده ها بر روی باتری دنا تاثیر می گذارند؟

در باتری دنا محلول الکترولیت که شامل اسید سولفوریک و آب مقطر می باشد، لایه هایی از جنس سرب نیز وجود دارند. به هنگام عبور از سرعت گیر ها و یا جاده های ناهموار، قطعات خودرو و از جمله باتری خودرو دچار لرزش های شدید می شوند و این در باتری سبب ته نشین شدن سرب موجود در لایه ها می شود. سربی که در باتری ته نشین می شود باعث بی نظمی و اختلال در روند انجام واکنش های شیمیایی باتری خودرو می شود و در نتیجه این امر باعث می شود که این قطعه زودتر از موعد فرسوده شود و از بین برود. پس برای جلوگیری از آن می توانید تا حد امکان از جاده های صاف عبور کنید و یا به هنگام عبور از جاده های ناهموار سعی کنید با سرع کمتر برانید تا کمتر به قطعات خودروی شما آسیب وارد شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری پژو ۲۰۶

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۶۱۲۰۱ ف:   پس از فرسودگی باتری دینا چه باید کرد؟

زمانی که پس از تست باتری، از عدم سلامت آن اطمینان حاصل کرده و راهی جز تعویض آن نبود؛ می بایست فرسوده خود را به کارخانه برای بازیافت تحویل دهید. باتری ای که فرسوده شده است را نمی توان به سطل زباله انداخت. این قطعه ی خودرویی همانند سایر زباله ها نیست؛ زیرا در ساختار داخلی آن محلولات شیمیایی از جمله سرب و اسید سولفوریک وجود دارد. این مواد می توانند به محیط زیست ما صدمات جبران ناپذیری را وارد کنند. برای حفظ طبیعت از این خطرات و تبدیل محیطی امن برای زندگی بشر و حیات وحش می بایست آن را از خاک کره زمین دور نگه داشت.

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
amin
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۳:۲۵ ب٫ظ

سلام من ماشینم دنا پلاس هستش و باتری ۶۶ امپر صبا مناسب روش نصب کردم و پ۲ ماه پیش باتری خودروی خودمو عوض کردم خیلی بی معنی و غیر عادی بود این کار و کالا عوض کردن باتری فک بدی بود یعنی بدون اگاهی این کارو انجام دادم که نباید میکردم باتری سالم و بدون ایراد رو عوض کردم و الان که عوض کردم باتری خودمو اصلا رضایت ندارم کارایی ماشین اومده پایین میخام بدونم ایا کار من اشتباه بود یا خیر ؟

کرمانی
۱۴۰۱-۰۷-۱۹ ۹:۲۱ ق٫ظ

سلام وقت بخیر… باتری دنا با باتری دنا پلاس چه فرقی دارن؟ آمپر هر کدوم با قالب های باتری دنا ها چیه؟

دستیار
۱۴۰۱-۰۷-۲۵ ۹:۱۸ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. یک مدت کوتاهی هست که عمر باتری دنا ماشینم رو به اتمام هست و به سختی استارت میخوره. فعلا تایم عوض کردنش رو ندارم. میشه این رو بهم بگید که ضعیف شدن باتری دنا به قطعات دیگر خودرو هم آسیب میرسونه یا خیر؟ اگر اینطور باشه در اولین فرصت عوضش کنم. مرسی

فاتح
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۴:۲۷ ب٫ظ

سلام وقت بخیر. من یک عدد باتری دنا می خواستم برای ماشینم بخرم ولی قبلش می خواستم از شما بپرسم که باتری های شما همشون اتمی هستن؟ یعنی باتری اسیدی ندارید دیگه؟

سهیم
۱۴۰۱-۰۹-۱۲ ۸:۲۷ ب٫ظ

من رفته بودم نمایشگاه ماشین که یه ماشین دنا بخرم بعد از نمایشگاهیه پرسیدم راجع به اینکه هر کدوم از تجهیزات این خودرو چند وقت به چند وقت نیاز به تعویض یا رسیدگی پیدا می کند. همه رو دونه دونه جواب داد تا اینکه رسیدیم به باتری دنا، وقتی به باتری رسیدیم نتونست منو قانع کنه چون بهم گفتش که باتری قطعه ایه که باید حداقل دو سه سال یکبار عوض بشه منم قبول نکردم چون چیزی که من میدونم اینه که باتری حداقل ۶ ماه یکبار باید عوض بشه . من فکر کنم واسه اینکه ماشینشو به من قالب کنه اینطوری بهم گفت!! به هر حال گفتم از شما بپرسم ببینم کدوم ما درست گفتیم؟

مرید
۱۴۰۱-۱۰-۱۰ ۹:۴۸ ب٫ظ

من تقریباً هر دو سال یکبار تعویض باتری برای دنا انجام میدم بدون اینکه توجه کنم ببینم باتری سالم هست یا نه ، چون اعتقاد دارم که بیشتر از اینکه باتری روی ماشین کار کنه باید منتظر دردسر های متعددی باشم اما یه دوستی به من گفت که این کارو نکن! به جای این که هر دوسال بری باتری ماشین را عوض کنی یه شارژر بخر و رو باطری ماشین نصب کن این جوری میتونی از باطری ماشین ۶ سال حداقل استفاده کنی! خواستم بدونم واقعاً این موضوع صحت داره ؟ یعنی من اگه برای باتری ماشین شارژر بخرم طول عمرش سه برابر میشه؟