باتری اپتیما

باتری کیا اپتیما

باتری مناسب اپتیما

باتری اپتیما شما در شرایط نرمال، طول عمر مناسب و عملکرد مطلوبی دارد اما مجموعه ای از عوامل می توانند واکنش شیمیایی درون باتری مناسب اپتیما را که منجر به تولید انرژی می شود، مختل کنند. ارتعاشات ناشی از سفر در جاده ی های ناهموار یا نگهدارنده ی باتری ضعیف می تواند باعث تکان خوردن و یا آسیب دیدن صفحات باتری شود. گرمای شدید واکنش شیمیایی را تسریع می‌کند و عمر باتری را کوتاه می‌کند، سرمای شدید با کاهش سرعت واکنش، فشار مضاعف به باتری وارد می کند و اگر باتری شما سن دار باشد، احتمالاً آن را می کشد. بنابراین برخی از باتری ها با یک کاور عایق پوشانده می شوند تا تاثیرات دمای شدید را کنترل کنند.

سبک رانندگی نیز می تواند بر طول عمر و توانایی باتری تأثیر بگذارد. استارت زدن خودرو به برق نیاز دارد، بنابراین سیستم شارژ باید برای شارژ باتری وارد عمل شود. این بدان معناست که اگر رفت و آمد کوتاهی داشته باشید، باتری هرگز به طور کامل شارژ نمی شود. این حالت ثابت کم شارژ منجر به لایه بندی اسیدی می شود و می تواند به مرور زمان طول عمر باتری مناسب اپتیما را کاهش دهد.

در داخل باتری، محلول الکترولیتی از حالت همگن به حالت تفکیک شده می رسد. نیمه بالایی محلول یک اسید سبک است، در حالی که قسمت پایین یک اسید سنگین است. لایه اسید سنگین با کار سخت تر از آنچه که برای آن طراحی شده است شروع به جبران نیازهای الکتریکی خودرو می کند، نتیجه عمر باتری کوتاه‌تر است. ادامه داشتن این شرایط شما را مجاب می کند باتری مناسب اپتیما که باتری ۷۰ آمپر اوربیتال پریمیوم و یا باتری ۷۴ آمپر سوزوکی است را تهیه کرده و باتری زودتر از زمان مقرر تعویض کنید. کارشناسان امداد باتری کهن ، فرایند ارسال و نصب باتری اپتیما را در مناطق مختلف تهران از جمله زعفرانیه ، ستارخان ، پونک و دروس به صورت رایگان برای شما انجام می دهند.

تعویض باتری اپتیما

در واقع، بازیابی تمام مواد از باتری ها می تواند با استفاده از یک فرآیند بسیار ساده و در عین حال موثر انجام شود. در پایان عمر ، زمانی که تعویض باتری اپتیما را انجام می دهید، باتری سیلد اسیدی فرسوده توسط یک شرکت مجاز برای پردازش مجدد جمع آوری می شود. در کارخانه مخصوص بازیافت، به یک قیف خودکار وارد می شود که سپس آن را به یک آسیاب چکشی می رساند، جایی که باتری به قطعات بسیار کوچک خرد می شود. این قطعات توسط جت‌های فشار قوی شسته می‌شوند در حالی که بر روی یک توری ارتعاشی حمل می‌شوند، که در نهایت اجازه می‌دهد سرب، پلاستیک و اسید جدا و پردازش شوند.

سرب دوباره ذوب شده و به صفحات باتری جدید و شاخه های اتصال تبدیل می شود. در همین حال، پلاستیک جدا می شود، خشک می شود، دانه بندی می شود و در تولید جعبه های باتری جدید مورد استفاده قرار می گیرد. اسید به سادگی خنثی می شود. با استفاده از این فرآیند، حلقه بازیافت باتری ها بسته شده و شمادر هنگام تعویض باتری اپتیما، هیچ آسیبی به محیط وارد نمی کنید.

 

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری مناسب کیا اپتیما
تعویض باتری اپتیما جی تی لاین
خرید باتری اپتیما با تاریخ جدید

خرید باتری اپتیما جی تی لاین

اگر با خودروی خود برای دو هفته یا بیشتر رانندگی نکرده‌اید، با توجه به سن باتری ، احتمال این که نیاز به خرید باتری اپتیما جی تی لاین جدید داشته باشید زیاد است. اگر می خواهید از کاهش طول عمر باتری اپتیما جی تی لاین جلوگیری کنید، باید حداقل هفته‌ای یک بار خودرو را روشن کنید و برای رانندگی به اتوبان و جاده بروید. با انجام این کار، به دینام  اجازه می‌دهید تا باتری را شارژ کند.

هنگامی که این کار را انجام می دهید، به یاد داشته باشید که چراغ ها را خاموش کنید (اگر نیاز به استفاده از آنها دارید زیرا هوا تاریک است و ماشین شما این کار را به طور خودکار انجام نمی دهد) تا باتری بتواند نهایت شارژ مفید را از دینام دریافت کند. اگر باتری دائماً شارژ نشود و یا شارژ نصفه و نیمه دریافت کند، باید خیلی زودتر به فکر خرید باتری اپتیما جی تی لاین جدید باشید.

 

نگهداری از باتری اپتیما

محلول الکترولیت باتری اپتیما حدوداً شامل ۳۰% اسید و ۷۰% آب است. آب محلول الکترولیت موجود در باتری در ماه های گرم تابستان به احتمال زیاد تبخیر می شود، بنابراین مهم است که آن را تحت کنترل نگه دارید و در صورتی که باتری از نوع اسیدی دارید، می توانید با آب مقطر سطح الکترولیت را در حالت استاندارد نگه دارید. الکترولیت کم بر عملکرد باتری خودرو شما تأثیر منفی می گذارد و شما هرگز نباید در شرایطی که صفحات باتری در معرض تماس با هوا قرار دارند رانندگی کنید، زیرا این به معنا است که محلول الکترولیت بسیار کاهش یافته است و عملکرد باتری اپتیما شما ضعیف شده است.

 

باتری سایر خودرو ها: باتری سمند سورن

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

ارسال رایگان باتری اپتیما در تهران
تست باتری اپتیما در نمایندگی
فروش باتری فابریک اپتیما

سوالات متداول

خرید باتری اپتیما مناسب اهمیت بالایی دارد …

ماشین شما به یک باتری قابل اعتماد، قوی و شارژ شده نیاز دارد تا کارها را به خوبی اجرا کند. انتخاب باتری مناسب برای ماشین شما به قیمت، اندازه، ظرفیت ذخیره خوب، آمپر مناسب و گارانتی خوب بستگی دارد. وقتی صحبت از باتری اپتیما ی شما می شود، این نکته را در نظر بگیرید که باتری ماشین قلب و روح سواری شما است و بدون باتری مناسب، در شرایط بدی گیر خواهید کرد. سرمایه‌گذاری روی باتری‌های باکیفیت خودرو در بلند مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود و مزایای متعددی نیز دارد.

باتری سایر خودرو ها: خرید باتری النترا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۱۰۰۹۰۱  ف ف: دلیل تفاوت قیمت در باتری اپتیما با سایر باتری های خودرویی در چیست؟

هر چه موتور خودرو بزرگتر ماشین نیز به باتری قدرتمند تری احتیاج دارد. از این رو باتری مورد نیاز باید ظرفیت بالاتری داشته باشد بنابراین باتری هایی که آمپر بالایی دارند قیمت هایشان نیز به مراتب بالاتر است. به دلیل تفاوت در کیفیت باتری نیز، قیمت ها متغیر هستند.

با این حال باتری های ارزان تر اغلب با استفاده از اجزای درجه پایین تر مانند کابل ها، فلزات، سیم ها و الکترولیت های ارزان قیمت ساخته می شوند. این قطعات بسیار سریعتر از باتری های با کیفیت بالاتر فرسوده می شوند. برخی از باتری های ارزان قیمت حتی از بدنه های پایین تر استفاده می کنند که آن ها را در معرض نشتی قرار می دهد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۱۱۱۲۰۱ ف:   تغییر در طول عمر باتری اپتیما چگونه رخ می دهد؟

طول عمر طبیعی باتری های خودرویی حدود دو سال می باشد. حال این مدت زمان بسته به مواردی قابل تغییر می باشد. برخی از مواردی که در زیر ذکر شده اند، باعث افزایش طول عمر باتری خودروی شما خواهند شد:

۱- تمیز نگه داشتن سطح باتری خودرو و قطب های مثبت و منفی آن

۲- سالم بودن دینام که سیستم شارژ باتری است

۳- نگهداری خوذرو در شرایط ماسعد آب و هوایی

۴- استفاده نکردن بیش از حد از سیستم های برقی خودرو به هنگام غیرفعال بودن موتور آن

شما با رعایت این موارد می توانید از مرگ زودرس باتری خودروی خود اطمینان حاصل بنمایید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۴:۲۶ ب٫ظ

سلام ماشین من اپتیما هستش باتری ۷۰ امپر صبا بهش میخوره و همون طوری خود شما عرض کرید باتری ماشین قلب و روح سواری شما است و بدون باتری مناسب، در شرایط بدی گیر خواهید کرد. سرمایه‌گذاری روی باتری‌های باکیفیت خودرو در بلند مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود و مزایای متعددی نیز دارد.
من میخام اگر امکانم داشته باشه به قلب خودروی من باتری مناسبی معرفیز کنید .

علیرضا
۱۴۰۱-۰۷-۱۹ ۱۰:۱۰ ق٫ظ

من داشتم رانندگی می کردم یهو یه نفر یهو اومد خیابون من ترمز شدیدی کردم لاستیک ماشین ساییده شد. باتری اپتیما اینجوری شارژ خالی می کنه؟ می خوام بدونم که سریع باتری اپتیما رو درست کنم

صادقی
۱۴۰۱-۰۷-۲۵ ۱۲:۳۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
آب باتری اپتیما رو نمیسوزونه؟ من ماشین رو برای اولین بار بعد از خرید بردم کارواش ولی حواسم به این قضیه نبود و نمیدونم مسئولان اونجا هم حواسشون به این هست یا نه؛ باتری اپتیما هم خیلی روش خاک نشسته بود و کثیف بود.

اکرمی
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۵:۱۵ ب٫ظ

میخوام یک ماشین اپتیما بخرم که دست دوم و هست و میخوام سیستم هم براش وصل کنم. من از صاحب قبلی فراموش کردم بپرسم که باتری اپتیما رو چه زمانی تعویض کرده. الان از کجا باید متوجه بشم که باتری ماشین کهنه شده و باید عوضش کنم؟ میشه راهنمایی کنید من رو؟

امیرمحمد
۱۴۰۱-۰۹-۱۵ ۱۲:۳۳ ب٫ظ

برای اینکه بتونم باطری ماشینم رو به درجه برسونم که حداکثر طول عمرش رو به من ارائه بده باید چه شرایط را رعایت کنم؟ ببینید من یه اپتیما دارم و معمولاً هر یک سال و نیم باید تعویض باتری اپتیما را انجام بدم و این موضوع خستم کرده، چون شنیدم این باتری ها میتونن تا سه سال هم روی ماشین زندگی کنن ولی نمیدونم چرا برای من به یک سال و نیم که میرسه باید عوض بشه و نمیتونه بیشتر از این به من خدمت کنه؟ گفتم با شما در میون بذارم ببینم که به نظر شما چه خطایی از من ممکنه سر بزنه که طول عمر باتری ماشین نصف بشه؟

کاریزما
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۹:۱۵ ب٫ظ

نسبت به سایر قطعات خودرو که نیاز به تعویض پیدا می‌کند باتری اپتیما جی تی لاین یکم قیمتش بالاست و من تعجب کردم متوجه شدم که باید برای تعویض باتری ماشین اتقدر هزینه کنم، دلیلش چی هستش؟ مگه در باتری از طلا استفاده شده که قیمتش انقدر گرون میشه ؟ یه توضیح در مورد اینکه چه چیزی با ارزش و کمیاب تو باتری وجود داره که باعث شده قیمتش انقدر بالا بره بدید تا من بدونم حداقل چرا دارم بابت خرید باتری اقدر هزینه می کنم!!!