باتری کمری

باتری تویوتا کمری

باتری مناسب کمری

باتری کمری طول عمر مشخصی دارد که مدت زمان آن بسته به ماهیت سفر و شرایط آب و هوایی به ۲ تا ۳ سال محدود می شود. در اینجا چند نکته در مورد مواردی که هنگام خرید باتری جدید برای ماشین خود باید به آن توجه کنید، آورده شده است.

باتری های خودرو به اندازه های گروهی تقسیم می شوند که طول، عرض و ارتفاع باتری را نشان می دهد. می توانید با بررسی دفترچه راهنمای مالک خودرو یا مشورت با مکانیک خود و سپس مقایسه بین باتری های خودرو ، اندازه باتری مناسب کمری را دریابید . اندازه باتری مناسب، اندازه ای است که کاملاً در سینی باتری قرار می گیرد و باتری را محکم می کند و از آسیب های ناشی از لرزش جلوگیری می کند.

باتری تازه تهیه کنید، منظور از تازه بودن باتری این است که از تاریخ تولید باتری مدت زمان زیادی نگذشته باشد و باتری تایم خواب خود در فروشگاه طی نکرده باشد. این به مدت زمانی اشاره دارد که باتری می تواند بدون کمک دینام موتور و قبل از تخلیه کامل، با نیروی خود کار کند. داشتن ظرفیت ذخیره بالا به خودرو کمک می کند تا در شرایط سخت مانند موتور ناسازگار، خرابی دینام و روشن ماندن تصادفی چراغ هادر زمان پارک بودن خودرو مقاوت بیشتری از خود نشان دهد. یک باتری مناسب تویوتا کمری جدید باید کمتر از ۵ ماه از تولیدش گذشته باشد.

CA و  CCA استاندارد را در هنگام خرید باتری مناسب کمری در نظر داشته باشید. CA انرژی مورد نیاز برای راه اندازی یک وسیله نقلیه در دمای ۳۲ درجه فارنهایت است، در حالی که CCA به توانایی باتری برای روشن کردن خودرو در دمای ۰ درجه فارنهایت اشاره می کند. باتری با آمپر مناسب را تهیه کنید، باتری مناسب کمری باتری ۶۰ آمپر پایه بلند اوربیتال پریمیوم و باتری ۷۰ آمپر پایه بلند اوربیتال پاور ایکس است. این باتری را می توانید از امداد باتری کهن تهیه کنید و با ارسال و نصب رایگان در کامرانیه ، ولنجک ، دروس و اشرفی اصفهانی و سایر مناطق شهر تهران، درب منزل تحویل بگیرید.

تعویض باتری کمری

قبل از تعویض باتری کمری باید آن را تست کنید. دلایل زیادی برای روشن نشدن موتور خودرو یا دشارژ شدن باتری وجود دارد، از جمله مشکلات دینام، اتصال کوتاه یا سایر مشکلات الکتریکی که با تست باتری و تست دینام می توانید تشخیص دهید که در این بین مقصر کدام مورد است. در صورتی که تشخیص دادید باتری خراب است و نیاز به تعویض باتری کمری دارید، می توانید اقدام به خرید باتری از امداد باتری کهن کنید و باتری را با ارسال و نصب رایگان درب منزل تحویل بگیرید. اگر باتری علت مشکل شما نبود، لازم است دینام و سیستم شارژ و هر عامل دیگری که به آن مشکوک هستید را مورد برسی قرار دهید.

به طور کلی باتری های خودرو به طور معمول حدود ۲ تا ۳ سال عمر می کنند. عواملی مانند گرما، استفاده بیش از حد استاندارد و نگه‌داشتن ناایمن باتری همگی می‌توانند بر طول عمر باتری تأثیر بگذارند. وقتی سوییچ را در استارت می چرخانید و هیچ اتفاقی نمی افتد، می تواند به این معنی باشد که باتری ماشین تمام شده است. استارتر خودرو کندتر از حالت عادی حرکت می کند، این نشانه ای است که باتری باید بررسی شود و در صورت نیاز اقدام به تعویض باتری کمری کنید.

نورهای کم چراغ های خودرو در هنگام خاموش بودن خودرو می تواند نشانه ضعیف بودن باتری باشد و نورهای کم در هنگام حرکت خودرو می تواند نشانه بد بودن دینام باشد. هر دو سیستم را تست کنید، هم باتری و هم دینام ، در صورتی که مشکل از باتری شما بود، سریعاً اقدام به تعویض باتری کمری کنید.

برای اندازه گیری ولتاژ باتری می توان از یک دستگاه الکترونیکی ارزان قیمت به نام مولتی متر استفاده کرد. این می تواند به تعیین حدودی اینکه آیا باتری نیاز به تعویض دارد یا ندارد کمک کند.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری تویوتا کمری
قیمت باتری تویوتا کمری
نصب باتری تویوتا کمری

خرید باتری تویوتا کمری

روزی که ماشین شما روشن نمی شود بهترین زمان برای خرید باتری تویوتا کمری جدید نیست اما طبق تحقیقات ما، این دقیقاً همان زمانی است که بیشتر مردم خرید باتری کمری را انجام می دهند. احتمالاً در طول عمر وسیله نقلیه خود باید یک یا دو بار باتری خودرو را تعویض کنید زیرا در اثر قرار گرفتن در معرض گرما و شارژ و دشارژ مکرر کهنه یا فرسوده می شود. باتری مرده می تواند یک دردسر واقعی باشد، خصوصاً اگر بی تجربه باشید و برای نگهداری از باتری کمری خود وقت نگذارید. مراقبت از باتری می تواند به شما کمک کند تا بیشترین عمر مفید را از باتری دریافت کنید و توجه به شرایط و سن آن می تواند کمک کند تشخیص دهید که زمان مناسب برای خرید باتری کمری GLX جایگزین کی است.پ

۱۴۰۹۰۱  ف ف:  از جمله موارد مهمی که برای خرید یک باتری جدید می بایست در نظر گرفته شود، این است که از گارانتی آن مطمئن شویم. ما باید یک باتری کمری با بهترین گارانتی را انتخاب کنیم. باتری ها در برند های مختلف دارای مدت زمان گارانتی متفاوتی نیز می باشند. باتری ای که ضمانت نامه ی طولانی تری دارد قطعا مناسب تر است از باتری ای که دارای هیچ ضمانت نامه ای نمی باشد. برخی دارای ۱۲ ماه و برخی تا ۲۴ ماه نیز گارانتی دارند. از جمله موارد دیگر انتخاب قالب، آمپر و برند مناسب باتری خودرویی می باشد که بتواند به راحتی بر روی سینی در خودرو قرار بگیرد و ضربه نبیند. بنابراین سعی کنید تمام این نکات مهم را برای خرید این قطعه در نظر بگیرید.

قیمت باتری تویوتا کمری

۱۵۱۲۰۱ ف:   در اولین مرحله از اقدام به خرید باتری جدید، ممکن است این سوال پیش بیاید که قیمت این قطعه ی خودرویی چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، اول از همه بدانید که قیمت این قطعه ی خودرویی همواره در حال تغییر است و هیچگاه ثبات ندارد. باتری، سرب دارد، و سرب ماده ای است که نوسان نرخ دلار بر روی نرخ آن نیز تاثیر مستقیم می گذارد. بنابراین با افزایش و یا کاهش نرخ دلار در ایران، قیمت تمامی باتری های خودرویی نیز افزایش و یا کاهش خواهد یافت. با درنظر گرفتن این موضوع می توانید برای اطلاع از قیمت های بروز شده ی باتری خود با برند های سوزوکی، اوربیتال وان قرمز که از محصولات سپاهان باتری می باشند و همچنین صبا باتری، با شماره تلفن زیر تماس گرفته تا در کارشناسان بخش ما شما را در این باره مطلع سازند.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

ارسال رایگان باتری کمری در تهران
تعویض رایگان باتری کمری در محل
باتری مناسب تویوتا کمری

سوالات متداول

بوی بدی که از باتری کمری به مشام می رسد نشانه ی چیست؟

اگر متوجه بوی تخم مرغ فاسد از موتور خودرو خود شدید، لازم است باتری کمری خود را بررسی کنید. همانطور که از نام آن پیداست، باتری های سیلد اسیدی مخلوطی از آب و اسید سولفوریک پر می شوند و ممکن است این محلول به هر دلیلی از باتری کمری GL به بیرون نشت پیدا کند و نتیجه همین بوی بد باتری خواهد بود. اگر بوی تخم مرغ فاسد را استشمام کردید، به باتری خود نگاهی بیندازید و فورا خوردگی اطراف پایانه های باتری را بررسی کنید چرا که این یک نشانه رایج از نشت اسید سولفوریک است. اگر متوجه نشتی شدید، تنها راه حل این است که باتری تویوتا کمری را در اسرع وقت تعویض کنید. هیچ راهی برای تعمیر باتری ترک خورده یا دارای نشتی وجود ندارد و ادامه رانندگی با باتری معیوب می تواند خطرناک باشد و منجر به مشکلات زیادی بیشتر شود. قبول کنید که در این مرحله طول عمر باتری کمری شما به پایان رسیده است.

باتری سایر خودرو ها: باتری آزرا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

cca باتری کمری چیست؟

CCA مخفف Cold Cranking Amps است و استاندارد صنعتی شناخته شده برای ارزیابی عملکرد باتری کمری است. زمانی از تعداد صفحات به عنوان معیار برای رتبه بندی باتری ها استفاده می شد، با این حال، اکنون از CCA استفاده می شود و هر چه CCA بالاتر باشد باتری در برابر کاهش دما مقاوم تر است. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، هر چه وسیله نقلیه لوازم جانبی و مصرف کننده برق بیشتری داشته باشد، CCA بالاتری توصیه می شود. برای تهیه باتری با CCa مناسب می توانید به دفتر چه راهنمای خودرو مراجعه کنید و یا از کارشناسان امداد باتری کمک بگیرید.

باتری سایر خودرو ها: خرید باتری رانا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
12 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شادی
۱۴۰۱-۰۶-۲۷ ۳:۲۹ ب٫ظ

سلام احوال شما ماشین من کمری glx هستش و باتری کمری glx من ۶۰ امپر بهش میخوره ولی جدیدا شیشه های ماشین من جناب بالا نمیره و هی صدا میده ماشین من نمیدونم مشکل باتری کمری glx هستش یا نه میشه شما راهنمایی کنید که مشکل باتری کمری glx هستش یا خیر؟

حسینی
۱۴۰۱-۰۷-۱۰ ۱۲:۰۵ ب٫ظ

سلام داش وقتت بخیرمن باتری کمری glx میخام بخرم آقا من تو جاده موندم سایتتون اومد بالا گفتم پیام بدم ببینم کسی پاسخ گو باشه اگه زود بیاد برای من باتری کمری بنده رو عوض کنه ممنون میشم دست شما درد نکنه

Behnam
۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۳:۱۲ ب٫ظ

سلام . من چند روزی میشه که وقتی خودرو کمری رو خاموش می کنم دقت که می کنم میبینم چراغ های خودرو خیلی نور کمی دارن. این قضیه مربوط به باتری کمری هم می شه؟ می خوام ببینم اگه لازمه باتری کمری تعویض بشه یه دونه جدیدش رو خریداری کنم از شما. مرسی ازتون.

حداد
۱۴۰۱-۰۷-۲۷ ۹:۱۷ ق٫ظ

سلام خسته نباشید. باتری کمری ماشین من ۴ سال هست که از عمرش می گذره. ولی با این حال هنوزم هر مسافرتی که می رم ماشین خوب کار می کنه و روشن میشه. فقط تازگی ها بوی بدی از قسمت جلوی خودرو میاد که اذیت کنندست. این بوی بد خودرو ناشی از چی هست؟ اشکال نداره صبر کنم تا وقتی که باتری کمری از کار افتاد بعد تعویض انجام بدم؟

قائمی
۱۴۰۱-۰۸-۲۴ ۱۰:۲۸ ق٫ظ

سلام خانم یا آقای محترم. ماشین من کمری هست و یک ریموت برای کنترل درهای این ماشین داره. دیروز متوجه این موضوع شدم که ریموت کار نمیکنه و در ها باز نمیشن. از دیروز رفتم تو فکر که چرا ریموت کار نمیکنه آخرش این فکر به ذهنم خطور کرد که نکنه مشکل از باتری کمری باشه که موجب ایجاد مشکل در اختلال ریموت کنترل در ها شده؟ مشکل من رو حل می کنید لطفا.

یوسفیان
۱۴۰۱-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۵ ب٫ظ

من خودرو کمری خریدم از یه بنده خدایی و قرار شد این ماشین را از نمایشگاه شون که در شمال تهران بود برای من بفرسته به درب شرکت که سمت غرب تهران هستش‌. گویا تو مسیر تصادفی رخ میده و خودرو آسیب میبینه، حالا جدا از این که مجبور شدم هزینه صافکاری برای بهبود شرایط ماشین را پرداخت کنم، تعمیرکار بهم گفتش که باتری کمری که روی ماشینته قدیمی و بهتره یه باتری جدید بجاش بندازی روی ماشین. حالا نمیدونم اصلاً چه باطری برای ماشین باید بخرم و از کجا باید تهیه کنم ؟ گفتم سایت شما که تنوع محصولاتش انقدر زیاده احتمالاً گزینه مناسبی برای ارائه جهت نصب روی ماشین من داره ، چه جوری میتونم از راهنمایی شما استفاده کنم؟

paniZ
۱۴۰۱-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۵ ب٫ظ

دوست من موقعی که دانشجو بود در نمایندگی فروش باطری ماشین کار میکرد و الان که خودش ماشین داره همیشه به من میگه که خواستی باتری بخری حتماً باتری بخر که جدید باشه، نمیدونم چرا اینو هی بهم میگه ولی به نظرم یه علت پشتش هست دیگه . گفتم الان که می خوام باتری کمری بخرم دنبال باتری بگردم که تاریخش جدید تر باشه تا حرف دوستم زمین نمیفته و اینکه قطعاً یه چیزی پشتش بوده که به من گفته که روی این موضوع دقت کنم . حالا از کجا بفهمم باتری که شما میدید تاریخش جدید هست یا نه؟