باتری سوناتا

باتری هیوندا سوناتا

خرید باتری سوناتا

باتری سوناتا شما که از امداد باتری کهن خریداری می کنید، از نوع سیلد اسید است. باتری‌های سیلد اسید از دهه ۱۸۸۰ تغییر چندانی نکرده‌اند، اگرچه پیشرفت در مواد و روش‌های ساخت همچنان باعث بهبود چگالی انرژی، عمر و قابلیت اطمینان در باتری می‌شود، اما تمام باتری های سیلد اسید از صفحات سربی مسطح غوطه ور در حوضچه ای از الکترولیت تشکیل شده اند. اضافه کردن منظم آب مقطر برای باتری‌های اسیدی مورد نیاز است اما باتری سیلد اسیدی شما نیاز به این کار ندارد. این موضوع را در هنگام خرید باتری سوناتا در نظر بگیرید و باتری مناسب را با توجه به شرایطتان انتخاب کنید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

یک سلول باتری از دو نوع صفحه سربی تشکیل شده است، یک صفحه مثبت که با خمیر دی اکسید سرب و یک صفحه منفی که با سرب اسفنجی پوشانده شده اند، البته یک صفحه با یک ماده عایق (جداکننده) نیز در بین آنها قرار دارد. صفحات در یک محفظه باتری پلاستیکی محصور شده و سپس در یک الکترولیت متشکل از آب و اسید سولفوریک غوطه ور می شوند. در  باتری ۱۲ ولت هیوندا سوناتا شما، هر سلول قادر به ذخیره حدود ۲.۱ ولت انرژی است. باتری های سرب اسید به خودی خود ولتاژ تولید نمی کنند، آنها فقط شارژ را از منبع دیگری ذخیره می کنند. به همین دلیل است که باتری‌های اسید سرب را باتری‌های ذخیره‌سازی می‌نامند، زیرا آنها فقط شارژ را ذخیره می‌کنند. اندازه صفحات باتری و مقدار الکترولیت میزان شارژ باتری های اسید سرب را تعیین می کند، در صورتی که باتری خودرو توانایی ذخیره شارژ را از دست بدهد، باید به فکر خرید باتری سوناتا جدید از برند صبا یعنی باتری ۷۰ آمپر صبا باتری و یا از بین محصولات سپاهان باتری مثل باتری ۷۰ آمپر اوربیتال EFB  باشید. هر کدام از این باتری ها را می توانید از بین محصولات امداد باتری کهن با ارسال و نصب رایگان در نارمک ، حسینیه ارشاد، طالقانی و مرزداران تهیه کنید.

تعویض باتری هیوندا سوناتا

دو نوع سولفاته شدن در باتری سیلد اسید شما تحت عنوان های برگشت پذیر و دائمی اتفاق می افتد. نام آنها دقیقاً نشان دهنده تأثیراتشان روی باتری شما است. اگر مشکل به اندازه کافی زود تشخیص داده شود، می توان سولفاته شدن باتری را معکوس کرد و در این مرحله می توان گفت سولفاته باتری سوناتا شما برگشت پذیر بوده است. با این حال، انجام این کار فقط باید توسط شخصی با تجربه ی کار با باتری‌های سرب انجام شود، بنابراین به نمایندگی های معتبر و مجاز مراجعه کنید.

سولفاته شدن دائمی زمانی اتفاق می افتد که باتری برای هفته ها یا ماه ها در حالت کم شارژ باشد. در حالی که گاهی اوقات می توان آنها را نجات داد، بعید است که بازسازی امکان پذیر باشد و در اکثر مواقع باید تعویض باتری هیوندا سوناتا را در پیش بگیرید.

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از سولفاته شدن باتری، ذخیره سازی مناسب باتری است. هنگامی که باتری به درستی ذخیره می شود باید به اندازه کافی شارژ شود تا از افت ولتاژ آن به زیر ۱۲.۵ ولت جلوگیری شود. اعمال این هزینه نگهداری از تجمع سولفات ها جلوگیری می کند.

همچنین توجه به این نکته مهم است که باتری نباید در دمای بالاتر از ۷۵ درجه نگهداری شود، چرا که به ازای هر درجه افزایش دمای محیط، میزان خود تخلیه باتری بیشتر می شود. اگر به این نکات توجه کنید، می توانید تعویض باتری هیوندا سوناتا را به تعویق بیندازید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

خرید باتری هیوندا سوناتا
تعویض باتری سوناتا در محل
تست باتری سوناتا در نمایندگی

باتری مناسب سوناتا YF

باتری‌های مناسب سوناتا YF دستگاه‌های الکتروشیمیایی هستند که از الکترودهایی برای جمع‌آوری و گردش بار الکتریکی، محلول الکترولیتی که سولفات را همراه با آب برای یک واکنش الکتروشیمیایی تامین می‌کند و پوشش باتری که این اجزا را در خود جای داده است، تشکیل شده اند.

جریان تامین شده توسط باتری ، برای روشن کردن سیستم جرقه زنی خودرو و روشن کردن موتور استفاده می شود. همچنین برای تامین انرژی دستگاه های جانبی مانند رادیو، چراغ های جلو، چراغ های عقب، نشانگرها و فن ها استفاده می شود. باتری مناسب سوناتا YF شما نقش اساسی در ارائه یک تجربه رانندگی روان دارد، به همین دلیل مهم است که بدانید عواملی مثل دمای نامناسب ، لرزش و عدم دریافت شارژ کافی، می تواند بر طول عمر آن تأثیر منفی بگذارد و نیاز است باتری را از این موارد دور نگه دارید.
 

قیمت باتری سوناتا YF

۰۹۱۲۰۱ ف:  عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند، قیمت باتری های خودرویی متفاوت بوده و همواره در حال تغییر باشند:

– نوسان قیمت در دلار : در ساختار باتری های خودرویی صفحات سربی وجود دارند که همانطور که از نام آن ها پیداست، از سرب ساخته شده و درون محلول الکترولیت غوطه ورند. قیمت دلار همیشه ب روی سرب تاثیر گذار خواهد بود و همین امر باعث می شود که قیمت آن متفاوت باشد.
– نام برند باتری: برند باتری می تواند سطح کیفیت آن را برای شما مشخص سازد. ممکن است برخی از باتری های خارجی به دلیل ساخت آن ها در خارج از ایران، از قیمت بالایی برخوردار باشند، در صورتی که ساختار آن ها به همان شکل باتری های خودرویی می باشد.

برای اطلاع از قیمت های باتری های خودرویی می توانید با شماره تلفن زیر تماس گرفته تا در جریان قیمت های روز کارخانه قرار بگیرید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

ارسال رایگان باتری سوناتا
قیمت مناسب باتری هیوندا سوناتا
نصب باتری سوناتا yf

سوالات متداول

چگونه از باتری سوناتا خود نگهداری کنیم؟

قبل از اینکه باتری ماشین از بین برود، برخی از علائم هشدار دهنده ممکن است به شما اطلاع دهند که باتری در وقت اضافه به سر می برد. علائمی مانند چراغ چک موتور معمولاً نشان می دهد که باتری به خوبی شارژ نمی شود، چرا که دینام عملکرد عادی ای ندارد. باید هر بار که موتور را روشن می کنید، مدت زمانی که طول می کشد موتور راه اندازی شود را در نظر داشته باشید و اگر از حد معمول طولانی تر بود، سلامت باتری سوناتا خود را برسی کنید. اگر خودرو خود را برای مدت طولانی ثابت نگه دارید، احتمال از بین رفتن باتری بسیار زیاد است. رانندگی مکرر و اصولی با وسیله نقلیه تأثیر مثبتی بر سلامت باتری سوناتا شما دارد و می تواند به افزایش طول عمر باتری خودرو شما کمک کند.

۰۴۱۱۰۱ ف ف :  سعی کنیم زمانی که پس از گذشت یک مدت از عمر باتری سوناتا بر روی آن کثیفی هایی را مشاهده می کنیم، آن ها را تمیز کنیم. باتری هر چه تمیز باشد ، بهتر می تواند فعالیت های شیمیایی را انجام دهد. ممکن است به این فکر کنید که آیا می توانیم باتری را با آب بشوییم، در اینجا لازم است بدانید که شست و شوی باتری هیچ تاثیر منفی ای بر روی آن نخواهد داشت. شما حتی می توانید باتری را از جایگاهش جدا کرده و آن را با آب بشویید. می بایست توجه داشته باشید که تمیزی باتری می تواند بر روی افزایش طول عمر آن تاثیر مثبتی بگذارد. در صورتی که سولفاته بر روی باتری تشکیل شده بود، اقدام به تمیزی آن به وسیله ی محلول جوش شیرین کنید. این گونه است که باتری شما عملکرد درستی را در خودروی شما ارائه خواهد داد.

باتری سایر خودرو ها: باتری پراید

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

باتری سوناتا  سیلد اسیدی چه ویژگی دارد که نیاز به نگهداری ندارد؟

در باتری سوناتا سیلد اسیدی، یک جزء کلسیم به هر دو صفحه مثبت و منفی اضافه می شود. این امر از دست دادن آب از طریق افزایش دما را کاهش می دهد و به باتری اجازه می دهد تا کاملاً مهر و موم شده و بدون تعمیر و نگهداری باشد. خودروهای مدرن بیشتر از این نوع باتری‌ها برای مقابله با تقاضای انرژی بیشتر توسط وسیله نقلیه استفاده می‌کنند، زیرا احتمال کمتری دارد که تحت تأثیر گرمای شدید و نرخ شارژ بالاتر قرار گیرند و می توانند بدون دردسر حداقل تا ۳ سال به شما خدمت کنند.

۰۸۰۹۰۱  ف ف  : روند فرایند کاری دینام و باتری سوناتا چگونه است؟

علاوه بر اینکه یک باتری سوناتا الکتریسیته را به دینام منتقل می کند که اگر به خوبی کار کند مسئولیت عملکرد های الکتریکی مانند تهویه مطبوع، سیستم صوتی، برف پاککن ها، چراغهای جلو و یا حتی سیستم کیسه هوا را بر عهده دارد. این باعث می شود که خودرو پس از گذر از جریان برق کار کند. سپس اگر هر نوع نقص و یا کار بیش از حد دینام وجود داشته باشد یک باتری می تواند به عنوان یک پشتیبان عمل کند و وسیله های برقی شما را برای مدتی نگه دارد. به طور کلی یک باتری سالم همیشه مورد نیاز است به خصوص زمانی که تصمیم می گیرید برخی از لوازم جانبی را به خودروی خود اضافه کنید و آنها به برق نیاز دارند به عنوان مثال چراغها و یا ابزار های اضافی.

باتری سایر خودرو ها: خرید باتری سوناتا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mahin
۱۴۰۱-۰۶-۲۳ ۱:۲۷ ب٫ظ

وقت بخیر من ماشینم سانتافه هستش و گفتن که باتری سانتافه ۷۰ امپر میخوره و من هم نمیدونم که باتری سانتافه
دقیقا چند امپر و از چه برندی میخوره ولی بعضی ها هم گفتن که باتری سانتافه ۶۰ امپر و ۶۶ اپر هم میخوره و حتی گفتن که باتری سانتافه ۷۰ امپر به صرفه تر هستش میشه شما در مورد باتری سانتافه راهنمایی کنید بنده رو

ترنم
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۴:۳۰ ب٫ظ

سلام خسته نباشید وقت شما بخیر
باتری سوناتا ماشین من ۷۰ آمپره . خیلی از وسایل الکتریکی استفاده می کنم مثل چراغ داخل ماشین و کولر و فن ماشین. میخوام ببینم میشه باتری سوناتا آمپر بالاتر نصب کنم براش؟ مثلا آمپر ۹۰ از ی طرفم نمی خوام ماشین دچار مشکل شه.

فیروزه
۱۴۰۱-۰۷-۲۵ ۸:۴۹ ق٫ظ

سلام من تو اتوبان بودم و یک نفر یهو تو اتوبان جلوی ماشینم اومد و باعث شد من یک ترمز شدیدی بگیرم و ماشین بعدش خاموش شد. خلاصه بخیر گذشت. ولی بعد که خواستم ماشین رو روشن کنم هرکار کردم روشن نشد. روشن نشدن ماشین به باتری سوناتا مربوط میشه درسته؟ ولی آخه چرا باتری سوناتا باید بخاطر ترمز خراب شه من متوجه نمیشم لطفا راهنمایی کنید.

پژمان
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۲:۰۷ ب٫ظ

ماشین منکه سوناتا YF داره ، دارای ۶ تا کیسه هوا هست . من دیروز تو تونل توحید تهران بودم و سرعتم یکم بالا بود چون تونل خیلی خلوت بود. یک دفعه ماشینا ترمز کردن و منم ترمز شدیدی کردم ولی خوشبختانه آسیبی به هیچکس و حتی ماشین جلویی وارد نشد. ولی دیروز متوجه شدم کیسه های هوا کار نمیکنن. البته کیسه هوای سرنشینان جلو کار میکنن ولی جانبی ها نه کار نکردن. بنظر شما این عمل نکردن کیسه های هوا میتونه مربوط به باتری سوناتا باشه؟

تورانی
۱۴۰۱-۰۹-۱۴ ۶:۲۱ ب٫ظ

من یه ماشین هیوندا سوناتا دارم که برای امرار معاش این ماشین رو به کسایی که برای عروسی به ماشین احتیاج دارند اجاره میدم و خوب معمولاً اینطوری پیش میاد که قبل از این که ماشین را به طرف اجاره بدم ازش رسید میگیرم بابت اینکه ماشین سالمه و ایرادی نداره‌. هفته گذشته ماشین اجاره داده بودم بعد طرف‌های ساعت ۴ بعد از ظهر به من زنگ زد گفت ماشین خاموش شده وسط اتوبان گیر کرده و کلی هم شاکی بود. خلاصه رسیدیم اونجا کارشناس بردم با خودم بررسی کرد گفت باطری هیوندا سوناتا خراب شده و باید عوض بشه و ایشون نصف پول اجاره که باید میدادن را به من ندادند چون گفتن طبق رسید باید ماشین سالم به من تحویل می‌دادی. خوب من از کجا باید می فهمیدم باطری ماشین خراب میشه؟ شما بگین نشونه هاش چیه وقتی باطری ماشین به پایان عمرش میرسه؟

پرهام احدی
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۱ ب٫ظ

آخرین باری که من تعویض باطری سوناتا YF انجام دادم تقریباً سه ماه پیش بود که با پیشنهاد برادر زنم رفتیم یه باطری خارجی از یک فروشگاه خریدیم. خیلی قیافه باتری به هم ریخته بود و من حدس میزدم که زود خراب بشه ولی خوب برادر زنم خیلی تعریفش رو کرد و گفت که مطمئن باش از این باتری های ایرانی بیشتر برات کار میکنه و الان بعد از سه ماه می بینید که من دارم دنبال باتری جدید میگردم! با توجه به تحقیقات ای که داشتم متوجه شدم باتری سوزوکی از نظر کیفیتی میتونه اون چیزی که من می خوام باشه، می خوام بدونم باتری مناسب ماشین من از این برند قیمتش چنده؟