باتری سراتو

باتری سراتو

تعویض باتری سراتو

باتری سراتو نقش مهمی در خودرو شما دارد، بنابراین چه باتری جدید خریداری کرده باشید و چه هنوز با باتری اصلی کار می کنید، مهم است که بدانید باتری خودرو چقدر عمر می کند و چه موقع زمان تعویض باتری سراتو فرا می رسد.
باتری ها زندگی مرموز و نادرست دارند. در حالی که برخی از باتری ها سرنخ هایی را ارائه می دهند که خرابی در راه است، بسیاری از آنها چنین نیستند. در حالی که همه ما دوست داریم مجموعه‌ای از هشدارهای مشتاقانه مبنی بر اینکه خرابی باتری در راه است داشته باشیم، خوب است ابتدا از برخی از مشکلات بزرگی که باعث خرابی باتری می‌شوند جلوگیری کنیم و در مرحله بعد، وقتی سرنخ‌هایی نشان می‌دهند که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد، به سرعت واکنش نشان دهیم.

مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ باتری برای همیشه دوام نمی آورد، اما برخی چیزها می توانند عمر باتری را کاهش دهند و  تعویض باتری سراتو را تسریع کنند. خواه ماشین خود را در تمام طول سال در انبار نگهداری کنید یا هر روز با آن رانندگی کنید، باز هم در هر دو صورت دیر یا زود باید باتری خود را تعویض کنید. به طور معمول، میانگین عمر باتری خودرو بین دو تا سه سال است. فشار آوردن به باتری بیش از سه سال، حتی در شرایط رانندگی عالی، می تواند بدون اطلاع قبلی باعث از کار افتادن باتری شما شود. به همین دلیل، بسیاری از تولیدکنندگان برنامه تعویض باتری سراتو طی بازه زمانی سه ساله را توصیه می کنند.

در صورتی که نیاز به تعویض باتری داشتید می توانید با کارشناسان امداد باتری ارتباط برقرار کنید و در اقصی نقاط تهران باتری مناسب خودرو خود را در کوتاه ترین زمان و با ارسال و نصب رایگان در نقاط مختلف تهران از جمله میرداماد ، صادقیه و مزرداران درب منزل تحویل بگیرید.

برای تعویض باتری سراتو با توجه به سال تولید و مدل خودرو می توانید از باتری ۶۰ آمپر سوزوکی و باتری ۶۰ آمپر پایه بلند اوربیتال EFB استفاده کنید و از گارانتی های بلند مدت این محصولات بهره مند شوید.

خرید باتری سراتو

باتری‌های سرب اسیدی مدرن (که رایج‌ترین نوع باتری مورد استفاده در خودروهای معمولی هستند) از اسید سولفوریک به عنوان رسانای الکترولیت استفاده می‌کنند. اسید سولفوریک بسیار سمی است، در صورت استفاده نادرست می تواند بخارات سمی ایجاد کند و یک ماده شیمیایی به اندازه کافی قوی است که از طریق آن آهن بسوزد. بنابراین باید با نهایت دقت با این ماده برخورد شود.

با این حال، بازیافت باتری شما که در زمان خرید باتری سراتو جدید به کارشناسان تحویل می دهید، می تواند این ماده سمی را به چیزی مفید برای جامعه تبدیل کند. گاهی اوقات اسید را می توان با یک ترکیب بازی (ماده ای که با خواص اسیدی مقابله می کند) خنثی کرد که آن را به آب تبدیل می کند. پس از تصفیه و آزمایش آب، می توان آن را بدون هیچ گونه تأثیر مضر برای محیط زیست در سیستم های فاضلاب رها کرد. در موارد دیگر، اسید سولفوریک را می توان فرآوری کرد و به سولفات سدیم تبدیل کرد، که یک ماده متداول در تولید مواد شوینده لباسشویی، شیشه و منسوجات است. حال که به جای نشستن در زباله‌دانی به‌عنوان زباله‌های سمی، از این ماده می‌توان برای بهبود زندگی ما استفاده کرد خوب است هنگام خرید باتری سراتو، باتری فرسوده خود را جهت بازیافت به نمایندگی تحویل دهید.

تقریباً بیشتر شهر های توسعه یافته دنیا دارای نوعی قانون هستند که باتری‌های یکبار مصرف باید بازیافت شوند و در بسیاری از موارد، این شامل باتری‌های سرب اسیدی مانند باتری‌های موجود در خودروی شما می‌شود. برای مثال، دور ریختن باتری‌های اسید سرب در سطل زباله معمولی در بعضی شهر ها ممنوع است و در عوض از شما می‌خواهند باتری خود را به یک نمایندگی فروش باتری تحویل دهید. در برخی مناطق و شهر ها دور ریختن باتری‌های اسید سرب در سطل زباله محله شما نیز غیرقانونی است، اما در عوض، خود تولیدکنندگان باتری موظفند یک برنامه جمع‌آوری تایید شده را اجرا و بودجه خود را تامین کنند.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

قیمت باتری سراتو

۱۴۰۱۰۸۱۴    :    قیمت باتری سراتو تحت تاثیر عوامل زیادی، از جمله سطح کیفیت مواد اولیه در تولید باتری است. طبیعتا تهیه مواد اولیه با کیفیت، هزینه بیشتری نسبت به تهیه مواد اولیه بی کیفیت دارد.

هرچه سطح کیفیت مواد اولیه تولید باتری بالاتر باشد، سطح کیفیت باتری نیز بالا می رود و در پی این اتفاق عملکرد باتری بهتر خواهد شد. به همین دلیل است که می توان از این ضرب المثل استفاده کرد، هرچقدر بیشتر پول بدی، بیشتر آش میخوری.

کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری که از برترین کارخانه های تولید باتری خودرویی هستند، از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه در تولید باتری خودرویی استفاده می کنند و باتری های با کیفیت را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهند، به همین دلیل است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند.

باتری سوزوکی

باتری ۶۰ آمپر سوزوکی

۱,۱۶۶,۰۰۰ تومان

باتری مناسب سراتو

دلیل اینکه باتری مناسب سراتو شما نمی تواند مدت زیادی روی خودروی بیکار بنشیند این واقعیت است که باتری ماشین شما حتی زمانی که پشت فرمان نیستید در حال از دست دادن شارژ است. به عنوان مثال، حتی زمانی که ماشین شما خاموش است، باتری ماشین شما انرژی ساعت داشبورد، سیستم امنیتی خودرو و رادیو را تامین می کند. همچنین، اگر به طور تصادفی چراغ ها را پس از ترک خودرو روشن بگذارید، این باتری شماست که به روشن ماندن چراغ ها کمک می کند. اگر این اتفاق بارها تکرار شود، نیاز به خرید باتری مناسب سراتو پیدا خواهید کرد.

۰۸۰۹۰۱   ف ف  : باتری مناسب برای خودرو به طور معمول و زمانی که از سلامت کامل برخوردار باشد ، در حالت روشن بودن موتور خودرو می بایست به اندازه ای حدود ۱۳.۴ تا ۱۴.۴ ولت برق تولید کند تا سیستم های الکتریکی عملکرد درستی داشته باشند و در حالتی که موتور خودرو خاموش باشد می بایست این مقدار ۱۲ ولت باشد. در صورتی که این طور نبود پی می بریم که باتری سراتو دشارژ شده و نیاز به شارژ کردن مجدد آن به وسیله ی شارژر و یا باتری به باتری با خودروی دیگر دارد. باتری که به مرور زمان فرسوده می شود ولتاژش نیز پایین می آید.

 

سوالات متداول

اهمیت دریافت شارژ کامل باتری سراتو در چیست؟

برای افزایش طول عمر باتری سراتو، آن را شارژ نگه دارید، اگر به دلیل سفرهای کوتاه مکرری که انجام می دهید موتور خودرو را زیاد استارت می زنید، مثلاً برای رساندن بچه ها به مدرسه از خودرو استفاده می کنید یا برای انجام کارهای مختصر مختلف در اطراف شهر با خودرو رانندگی می کنید، باتری سراتو شما به اندازه زمانی که مرتب با خودرو برای مدت زمان کافی رانندگی می کنید، دوام نخواهد آورد. به گفته کارشناسان، ماشین شما برای شارژ کامل باتری سراتو به مقدار مشخصی زمان نیاز دارد. اگر به دینام خودرو خود اجازه نمی دهید این کار را انجام دهد، باتری سراتو شما سریعتر به نقطه ای می رسد که دیگر نمی تواند شارژ را در خود نگه دارد.

باتری سایر خودرو ها : باتری ساینا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

کارایی باتری سراتو در خودرو چیست؟

باتری شما انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند تا ماشین شما کار کند. باتری سراتو شما نه تنها انرژی لازم برای روشن کردن ماشین شما را تامین می کند، بلکه به تثبیت ولتاژ برای روشن نگه داشتن موتور کمک می کند. وقتی شارژ باتری خودرو شما کم است یا کابل ها یا پایانه های آن شل هستند، ماشین شما روشن نمی شود. متأسفانه، وسیله نقلیه شما همیشه به شما علائم هشداردهنده ای مبنی بر اینکه باتری شما در شرف از بین رفتن است، نمی دهد بنابراین باید به دنبال این باشید که تست باتری سراتو را به طور مرتب انجام دهید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ام وی ام ۱۱۰

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۲:۵۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر و خدا قوت خدمت شما دوست گرامی
دوست عزیز ۶ روز پیش دستگاه ریموت خودروی من سراتو زدم خوب کار نکرد دوباره زدم یه چند دقیقه دیگه زد و بد اومدم رفتم خونه بد چند ساعت با خانمم و بچه ها سوار ماشین شدیم رفتیم به طرف خونه ی مادر بزرگم رفتم تو راه پسرم با کولر بازی کردم هرچی روشن کردم دیگه روشن کار نکرد که نکرد میتونه مشکل از باتری باشه ؟ یا خیر ؟

سعید
۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱:۲۰ ب٫ظ

سلام آقا من ماشین سراتو خریدم و باتری سراتو ۶۰ آمپر نصب کردم میخام بدونم که آیا باتری سراتو ۵۵ آمپر هم میتونم نصب کنم یا خیر ؟

وحید
۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۲:۱۵ ب٫ظ

سلام خسته نباشید باتری سراتو ساخت سایپا چند آمپر هست؟ آمپر فابریک باتری سراتو جوابگوی استفاده زیاد از برق ماشین هست؟ اگر نیاز به استفاده از آمپر بالاتر هست بگید بهم ممنون.

پیری
۱۴۰۱-۰۷-۲۴ ۲:۱۳ ب٫ظ

سلام. وقت بخیر
ببخشید فن ماشین من کار نمی کنه. خیلی کم فن ماشین رو می زنم ولی خب الان روشن نمیشه. این به باتری سراتو مربوط میشه؟ باتری سراتو رو که عوض کنم فن خودرو درست میشه و عمل میکنه؟

پرنیا
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۱۰:۲۶ ق٫ظ

سلام ماشین من سراتو مدل نیوفیس هستش . امشب من می خواستم برم رستوران. نشستم تو ماشین و استارت زدم ، موتور ماشین روشن شد. ولی بعدش چراغ های جلوی خودرو رو روشن که کردم دیدم چراغها کم نور هستند و الان نمیدونم دلیل اینکه چراغها کم نور هستن دقیقا چی هست. ولی از اونجایی که شنیدم چراغها ممکن هست مربوط به انرژی باتری سراتو باشه پس من شک کردم که شاید باتری فرسوده شده باشه. پس اگر ممکنه مشکل از اون باشه لطف کنید شما بهم بگید.