باتری ساینا

باتری ساینا

خرید باتری ساینا

باتری ساینا ممکن است زودتر از زمان مورد انتظار نیاز به تعویض پیدا کند. یکی از دلایل رایج خرابی باتری و نیاز به خرید باتری ساینا جدید، لایه بندی اسیدی است. الکترولیت موجود در باتری طبقه بندی شده در قسمت پایینی آن متمرکز می شود و باعث می شود نیمه بالایی سلول از اسید ضعیفی برخوردار باشد. این اثر شبیه یک فنجان قهوه است که وقتی پیشخدمت فراموش می کند قاشق همزن را بیاورد، شکر در ته آن جمع می شود. باتری ها در صورت نگهداری در شارژ کم تمایل به طبقه بندی دارند و هرگز فرصت دریافت شارژ کامل را ندارند. رانندگی در مسافت کوتاه در حین کار برف پاک کن شیشه جلو و بخاری برقی به این امر کمک می کند، چرا که در این شرایط دینام نمی تواند باتری را به طور کامل شارژ کند. اگر باتری نسبتاً مسن و ضعیف شما در این شرایط قرار بگیرد، احتمال این که نیاز به خرید باتری ساینا جدید پیدا کنید بسیار زیاد خواهد بود.

لایه بندی اسیدی عملکرد کلی باتری ساینا را کاهش می دهد. یک اسید سبک فعال شدن صفحه را محدود می کند، باعث خوردگی می شود و عملکرد باتری را کاهش می دهد. از طرف دیگر غلظت بالای اسید در قسمت پایین، ولتاژ مدار باز را به طور مصنوعی افزایش می دهد. باتری کاملاً شارژ به نظر می رسد اما CCA پایینی را ارائه می دهد، غلظت اسید بالا همچنین سولفاته شدن را افزایش می دهد. در صورت عدم بررسی، چنین شرایطی در نهایت منجر به از کار افتادن باتری می شود و شما را مجاب به خرید باتری ساینا از بین باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ، باتری ۵۵ آمپر پریمیوم و باتری ۶۰ آمپر سیلور می کند. اگر باتری ساینا را از بین محصولات امداد باتری کهن خریداری کنید، می توانید آن را با ارسال و نصب رایگان در وحیدیه ، سئول ، شریعتی ، طرشت و سایر نقاط تهران درب منزل تحویل بگیرید.

تعویض باتری ساینا

شاید شما صاحب یک ماشین ساینا قدیمی هستید که به طور رسمی فرسوده است. شما تصمیم گرفته اید آن را اسقاط کنید، آنچه را که می توانید بفروشید و بقیه را بازیافت کنید. پس از برداشتن باتری، متوجه می‌شوید که کاملاً نابود شده است. دارای خوردگی، پر از سفیدک و شاید حتی کمی اسید هم از آن تراوش کند. اصولاً این باتری کاملاً فرسوده است. با آن چه کار باید کرد؟ چگونه باتری مستعمل را دور بریزید؟

پاسخ کوتاه این است که شما این کار را نمی کنید، حداقل اگر «دور» به معنای «پرتاب کردن در سطل زباله» باشد، اینکار را نمی کنید. راه‌هایی برای خلاص شدن از شر باتری‌های قدیمی وجود دارد، اما طبق قانون ممکن است آن‌ها با بقیه زباله‌های شما پرتاب نشوند. باتری ها حاوی مواد خطرناکی هستند، پس دوست داشته باشید یا نداشته باشید، باید در پایان عمر باتری قدیمی خود و بعد از تعویض باتری ساینا به فکر تحویل باتری فرسوده برای بازیافت باشید. باتری های وسایل نقلیه مستعمل باید بازیافت شوند تا به محیط زیست آسیب وارد نشود. اگر تعویض باتری ساینا را در امداد باتری کهن انجام می دهید، لازم است باتری قدیمی را به کارشناسی که برای تعویض باتری به محل شما می آید، تحویل بدهید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

باتری مناسب ساینا

۰۴۱۱۰۱ ف ف :   مناسب ترین و بهترین باتری برای خودروی شما، باتری فابریک ساینا می باشد؛ باتری فابریک آن نیز ۵۰ آمپر با قالب L2 است. در صورتی که شما تمایل به استفاده از سیستم های الکتریکی بیشتر در خودرو ی  خود دارید مانند سیستم پخش صوت، توجه داشته باشید که می توانید از باتری های ۵۵ و یا ۶۰ آمپر نیز استفاده کنید زیرا قالب این دو آمپر نیز L2 می باشد و می توانند به راحتی بر روی خودرو نصب شوند. این آمپر ها می توانند جوابگوی این استفاده ها باشند. باتری های خودرویی ۱۲ ولت می باشند و این مناسب ترین ولتاژ برای خودروی شما است. همچنین یک باتری با گارانتی طولانی مدت خریداری کنید.

معمولاً وقتی دما بالا می رود، باتری مناسب ساینا شما به این تغییرات واکنش منفی نشان می دهد. گرمای شدید معمولاً آب موجود در مایعات داخلی باتری را تبخیر کرده و باعث خوردگی قطعات داخلی می شود. در شرایط آب و هوایی سرد، واکنش شیمیایی در باتری کاهش می یابد و  روغن موتور به آرامی حرکت می کند. در نتیجه، خودرو برای راه اندازی به نیروی بیشتری نیاز دارد که این موضوع فشار قرار گرفته بر روی باتری مناسب ساینا را بیشتر می کند. این مشکلات باتری قدیمی را از پا در می آورد، بنابراین توصیه می‌شود که در زمان مناسب یک باتری  مناسب ساینا جدید تهیه کنید. یک باتری جدید می تواند به راحتی با تغییرات فصلی مقابله کند.

تست باتری ساینا

زمانی که سوییچ ماشین را در استارت بچرخانید و صدای کلیک را بشنوید، درواقع این صدا به عنوان یک اعلان است که باتری ساینا شما به آرامی در حال از بین رفتن است و به زودی نیاز به تعویض باتری خودرو پیدا می کنید. در عملکردهای معمولی، باتری خودرو جریانی را به استارت می فرستد که موتور وسیله ی نقلیه شما را راه اندازی می کند. متأسفانه، اگر باتری خودرو شما در شرف از کار افتادن باشد، انجام عملکرد های عادی برای آن دشوار می شود. بنابراین، جریان الکتریکی که استارت دریافت می کند ضعیف تر از حد انتظار است. زمانی که خودرو استارت نمی خورد این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است مشکل از هر قطعه ی دیگری که در فرایند راه اندازی خودرو نقش دارد باشد، بنابراین تست باتری ساینا و تست سایر اجزاء خودرو را در اولویت قرار دهید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سراتو

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

سوالات متداول

در هنگام باز کردن باتری ساینا از روی خودرو، ابتدا کدام ترمینال باید مورد توجه قرار بگیرد؟

ترمینال منفی باتری ساینا معمولا سیاه است و ممکن است علامت منفی (-) داشته باشد که نشان می دهد ترمینال منفی است. در صورت وجود، پوشش پلاستیکی روی باتری را بردارید و کابل پایانه منفی سیاه را پیدا کنید. این کابل همیشه باید اولین کابلی باشد که برداشته شود و آخرین کابلی باشد که بعد از نصب دوباره روی آن قرار گیرد تا از خطر کامل شدن مدار بین دو ترمینال و جرقه زدن و ایجاد اتصال کوتاه جلوگیری شود. از یک آچار سوکت سازگار برای باز کردن مهره نگهدارنده کابل منفی استفاده کنید و کابل را از ترمینال باتری جدا کنید. کابل منفی را از باتری، کابل مثبت و هر فلزی دور نگه دارید و آن را با گیره کابل در محل موتور محکم کنید.

 

۰۸۰۹۰۱  ف ف  :  چگونه باتری ساینا بازیافت می شود؟

زمانی که باتری های خودرویی به پایان عمر کاری خود برسند، بازیافت خواهند شد. باتری خودرویی که فرسوده شده باشد را نمی توان به زباله انداخت زیرا آسیب های جبران ناپذیری بر محیط زیست وارد می کند بنابراین هنگامی که عمر باتری ساینا در خودروی شما به پایان می رسد با تحویل آن به کارخانه می توانید زمین را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل کنید. به هنگام بازیافت یک باتری تمامی قطعات آن از هم جدا می شوند. اسید سولفوریک موجود در محلول الکترولیت تخلیه می شود و سرب و پلاستیک از یکدیگر جدا می شوند. پس از جمع آوری سرب و پلاستیک ذوب می شوند و برای ساخت باتری های جدید استفاده می شوند، در حالی که اسید به مواد شیمیایی تبدیل می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری سمند

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

چه مواردی ممکن است در باتری ساینا مشکل به وجود بیاورند؟

در اینجا شش مورد اصلی وجود دارند که در باتری خودرو ممکن است پدیدار شوند. این موارد شامل:

۱- سلول اتصال کوتاه به دلیل خرابی جدا کننده ی بین صفحات مثبت و منفی

۲- سولفاته شدن باتری پس از استفاده طولانی مدت در حالت کم یا بدون شارژ

۳- خوردگی یا آسیب به پایانه های مثبت و منفی

۴- شکستگی اتصالات داخلی باتری در اثر خوردگی و لرزش

۵- آسیب به قاب باتری

۶- سطح الکترولیت (مایع) پایین

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
nasim
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۳:۱۰ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر ماشین من ساینا هستش و باتری ۵۵ امپر روی ان نصب شده است من با ماشین رفته بودم شمال با خانواده ماشین یه تصادف کوچیک کرد که من مقصر نبودم اومدم بحث کنم با راننده اومد مرتیکه اومد با پاش زد به خودروی من و ماشین من گیرین پاچ شد و خیلی از عملمرد های ماشین به مشکل بر خورد و احساس میکنم که مشکل از اونجا شروع شد که باتری ساینا هم ایراد پیدا کرد مکیشه بگید که ایا مشکل از باتری ساینا هستش یا مورد دیگه ای میتونه باشه ؟

.
۱۴۰۱-۰۷-۱۹ ۳:۳۴ ب٫ظ

سلام باتری ساینا چند آمپر میتونه باشه به جز فابریک خود ماشین. قیمت باتری ساینا چقدر هست؟

حسینی
۱۴۰۱-۰۷-۱۹ ۳:۳۶ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
خسته نباشید
باتری ساینا چند آمپر میتونه باشه به جز فابریک خود خودرو؟
قیمت هر آمپر باتری ساینا رو هم میشه لطف کنید بگید. متشکرم

درخشان فر
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۱:۱۹ ب٫ظ

سلام دوست عزیز خسته نباشید همگی. من یک سوال در رابطه با باتری یک خودرو داشتم ازتون. خودروی من ساینا هست و باتری ساینا رو که دیدم ، دو تا کابل داره یکی مثبت یکی منفی‌ . این دوتا کابل هم یه پوشش پلاستیکی روی آنها قرار داره. اون روز من داشتم باتری رو چک میکردم و پوشش پلاستیکی قطب مثبت رو یک لحظه برداشتم. حواسم نبود از دستم لیز خورد افتاد تو قسمت جلوی خودرو و رفت بین قطعات. دیگه نتونستم پیداش کنم. الان استرسی که دارم در این مورد که آیا اگر اون پوشش روی ترمینال مثبت قرار نگیره چه اتفاقی برای خودرو میفته؟ نمیدونم الان باید یکی دیگه بخرم یا اصلا زیاد مهم نیست. لطفا راهنمایی کنید بنده رو.

ساحل
۱۴۰۱-۰۹-۱۳ ۲:۴۲ ب٫ظ

جناب من خیلی سعی کردم که از باتری طوری نگهداری کنم که دچار سولفات نشه اما متاسفانه وقتی داشتم روغن ماشین رو چک میکردم یهو چشمم افتاد دیدم باتری ساینا دچار سولفات شده و خیلی ناراحت شدم. میشه به من بگید چه شرایطی ممکن به وجود اومده باشه که باتری ماشین من دچار سولفات شده باشه؟ آخه من همیشه باتری رو تمیز میکردم فکر میکردم تمیز کردن باتری از ایجاد سولفات در آن جلوگیری می کنه اما با کمال تعجب دیدم که این اتفاق برای باتری افتاده‌. چه چیزی ممکنه باعث ایجاد همچین شرایطی برای باتری ماشین بشه؟

ستارزاده
۱۴۰۱-۱۰-۱۱ ۱۱:۱۵ ب٫ظ

من ماه گذشته یه تصادف خیلی بد کردم که کلا ماشین از بین رفت و در این وسط باتری ساینا شکست و من مجبور شدم که یه باطری جدید بخرم، ولی اون باطری کهنه رو گذاشتم همون گوشه خیابون بمونه. الان که مطالب شما رو خوندم متوجه شدم که نباید اینکارو میکردم! یه سوالی برام پیش اومده اونم این هستش که شما وقتی خودتون باتری را از مشتریان تحویل می گیرید ، چه سرنوشتی را برایش رقم می‌زنید که مطمئن هستید آسیبی به طبیعت یا محیط زیست نمیرسونه و پیشنهاد میکنید که باتری را به شما تحویل بدن؟