باتری تیبا

باتری تیبا

خرید باتری تیبا

باتری تیبا شما با انجام واکنش های شیمیایی انرژی مورد نیاز برای خودرو شما را تعیین می کند. هنگامی که الکترولیت شروع به تجزیه شدن می کند، سولفاته شدن در باتری های سرب-اسید اتفاق می افتد. با تجزیه اسید سولفوریک ( الکترولیت )، یون های گوگرد تبدیل به کریستال های آزاد می شوند. این کریستال های یون گوگرد سپس به صفحات سربی باتری می چسبند و در نتیجه کریستال های سولفات سرب را تشکیل می دهند. با گذشت زمان کریستال ها بزرگ و سخت می شوند و صفحات سربی را به طور کامل می پوشانند. این پوشش باعث کاهش کارایی کلی و قابلیت ذخیره انرژی باتری می شود. در صورت عدم درمان، فرآیند سولفاته کردن فقط وضعیت را بدتر می کند و کاربر باتری خود را از دست می دهد و نیاز به خرید باتری تیبا جدید پیدا می کند.
زمانی که باتری ها مدتی در آب و هوای گرم و چند روز در آب و هوای سردتر قرار میگیرند در معرض سولفاتاسیون خواهند بود، از طرفی هرچه باتری بیشتر بدون استفاده بماند و شارژ نشود، سولفاتاسیون بیشتری روی صفحات ایجاد می شود. سطح الکترولیت پایین در باتری باعث می شود صفحات باتری در معرض هوا قرار گیرند به دچار سولفات شوند. اگر باتری را از شر سولفاتاسیون دور نگه ندارید، باید در خرید باتری تیبا تعجیل کنید. برای خرید باتری مناسب تیبا می توانید از باتری ۵۰ آمپر سیلور ، باتری ۵۵ آمپر سوزوکی و باتری ۶۰ آمپر صبا باتری بر روی خودرو خود استفاده کنید. برای خرید باتری تیبا امداد باتری کهن را انتخاب کنید و باتری را با ارسال و نصب رایگان درب منزل در سراسر تهران از جمله خاقانی ، میرداماد ، کامرانیه و هروی تحویل بگیرید.

تعویض باتری تیبا

باتری یک جزء حیاتی برای خودرو است، اما حاوی مواد شیمیایی خطرناک بسیاری است. هنگامی که زمان تعویض باتری تیبا شما فرا می رسد، دانستن اینکه چگونه باید به طور ایمن از بین برود، می تواند دشوار باشد. به بیان ساده، باتری های قدیمی خودرو را نمی توان به همان روشی که از شر زباله های معمولی خود خلاص می شوید، دور ریخت. تمام باتری‌های خودرو باید با خیال راحت در مجموعه‌ای با امکانات مناسب، از جمله نمایندگی های مجاز و مراکز بازیافت، بازیافت شوند.

از آنجایی که باتری‌های خودرو با مجموعه‌ای از مواد شیمیایی سمی تولید شده‌اند که می‌توانند نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای سلامتی ما نیز خطرناک باشند، بعد از این که تعویض باتری تیبا ۲ را انجام دادید، باتری فرسوده شما باید توسط متخصصان پردازش شود. به عنوان مثال، باتری‌های خودرو از اسید سولفوریک تشکیل شده‌اند که می‌تواند به طور دائم به ریه‌ها و چشم‌های ما آسیب برساند. در نتیجه، باتری باید در دستان متخصصی باشد که دقیقاً می داند چگونه باطری های خودرو را ایمن دفع کند.

اگر تعویض باتری خود را به کارشناسان امداد باتری کهن بسپارید، می توانید بابت دفع صحیح و اصولی باتری فرسوده خودرو خود اطمینان خاطر حاصل کنید و با تحویل باتری فرسوده به کارشناسان شرکت قدمی در حفظ منابع طبیعی بردارید.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

تست باتری تیبا در نمایندگی
نصب باتری تیبا در محل
قیمت مناسب باتری تیبا

باتری مناسب تیبا ۲

اگر باتری مناسب تیبا ۲ خود را برای مدت طولانی بلا استفاده، احتمال از بین رفتن باتری بسیار زیاد است. رانندگی مکرر با وسیله نقلیه تأثیر مثبتی بر سلامت باتری خودرو شما دارد. باطری وسیله نقلیه شما در حین رانندگی شارژ می شود و اگر برای مدت طولانی بر روی خودرو پارک شده قرار بگیرد، شارژ آن به مرور زمان کاهش می یابد. اگر می دانید که برای مدت طولانی از خودرو دور خواهید بود، از یک شارژ ایده آل برای شارژ نگه داشتن باتری مناسب تیبا ۲ خود استفاده کنید. معمولاً باتری که نمی تواند شارژ را در خود نگه دارد، نیاز به تعویض پیدا کرده است و باید به فکر جایگزین کردن آن با یک باتری مناسب تیبا جدید باشید.
۰۸۰۹۰۱   ف ف: در حقیقت باتری ای برای خودرو ی شما مناسب می باشد که بتواند به درستی و ایمنی کامل بر سینی خودرو قرار بگیرد ، از این نظر که هم قالب و هم آمپر آن مناسب این خودرو باشد. باتری ای که قالب بزرگتر و آمپر بالاتر از باتری فابریک تیبا بر روی آن نصب شود به خودرو فشار وارد میکند. علاوه بر این موارد باتری تیبا می بایست بتواند برق لازم برای قطعات الکترونیکی این خودرو را تولید کند. توجه داشته باشید که ولتاژ باتری خودرو می بایست در حالتی که موتور خودرو خاموش است، حدود ۱۲ ولت برق تولید کند و در مقابل هنگامی که موتور خودرو روشن است بین ۱۳.۴ تا ۱۴.۴ ولت برق تولید کند.

۰۴۱۱۰۱ ف :  قیمت باتری تیبا

به احتمال زیاد قبل از خرید باتری جدید به این فکر خواهید افتاد که قیمت این قطعه ی خودرویی چه مقدار است. در ابتدا توجه داشته باشید که باتری در آمپر ها و قالب های مختلفی تولید می شود که قیمت هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشند. همانطور که در بالا نیز گفته شد، باتری های ۵۰، ۵۵ و ۶۰ آمپر برای این خودرو مناسب می باشد. این بستگی به انتخاب شما دارد که چه آمپری مد نظر شما قرار دارد. طبیعتا هر چه مقدار آمپر بالاتر می رود ، قیمت نیز بالا خواهد رفت. علاوه بر این ها، قیمت این قطعه ی خودرویی هیچگاه ثابت نبوده و همواره متغیر می باشد. بنابراین شما برای اطلاع از قیمت های بروز شده می توانید با شماره تلفن درج شده در زیر تماس گرفته و اسعلام قیمت از کارشناسان فروش ما بگیرید.

خرید باتری مناسب تیبا
فروش باتری مناسب تیبا
تعویض باتری مناسب تیبا

سوالات متداول

آیا می توان قبل از نابودی باتری تیبا متوجه وجود برق دزدی شد؟

شناسایی یک برق دزدی قبل از اینکه باتری تیبا شما را بکشد، می تواند کار سختی باشد زیرا معمولاً متوجه هیچ چیز غیر عادی نمی شوید تا زمانی که باتری شما کاملاً از کار بیفتد. اگرچه ممکن است سهواً چراغ های جلو خود را بدون توجه روشن بگذارید، اما چنین وضعیتی در واقع یک نشانگر بیرونی است که نشان می دهد مشکلی وجود دارد و با کمی دقت می توان از این اتفاق جلوگیری کرد. در مورد بسیاری از برق دزدی ها، مولفه ای که هنگام خاموش شدن خودروی شما آمپر را جذب می کند تا زمانی که برای راه اندازی اتومبیل خود دچار مشکل نشوید، توجه شما را جلب نمی کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری مگان

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

باتری تیبای فرسوده قابل بازیافت است؟

آیا می دانستید باتری خودرو بازیافتی ترین محصول دنیاست؟ ۹۹ درصد باتری های سیلد اسید بازیافت می شوند. با این حال، هر سال تخمین زده می شود که ۱.۸ میلیون باتری استفاده شده به طور مسئولانه بازیافت نمی شوند. هنگامی که یک باتری تیبا سیلد اسیدی به درستی بازیافت نمی شود، می تواند باعث رسوب سرب، اسید و جیوه در دریاچه ها، نهرها و محل های دفن زباله شود.
بازیافت باتری کنه ، یک حرکت عالی برای محیط زیست است، اما از نظر قانونی نیز هوشمندانه است. بسیاری از کشور های خارجی قوانینی را تصویب کرده‌اند که دور انداختن باتری‌های خودرو از طریق انداختن آنها در سطل زباله را غیرقانونی می‌داند.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری پژو ۲۰۷

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۹۱۲۰۱ ف:     چه مشکلاتی می تواند برای باتری تیبا به وجود بیاید؟

باتری وسیله نقلیه شما در طی گذشت دو سه سال از طول عمر آن دچار آسیب های زیر می شود:

۱-  خوردگی یا آسیب به پایانه های مثبت و منفی

۲-  شکستگی اتصالات داخلی در نتیجه خوردگی

۳-  شکستگی صفحات در اثر خوردگی و لرزش

۴-  آسیب به قاب باتری

این صدمات ممکن است به دلایل مختلفی به جز گذشت طولانی مدت از عمر باتری نیز به وجود بیاید. این دلایل همانند وجود شرایط آب و هوایی نا مساعد و نحوه و عادات رانندگی شما می باشد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیر مهدی
۱۴۰۱-۰۷-۱۹ ۱۰:۲۸ ق٫ظ

سلام باتری تیبا ۱ چند آمپره؟ باتری تیبا ۲ چند آمپر هست؟ چه فرقی باهم دارن. میخوام یکی از این دوتا رو بخرم ولی هر کدوم موتور و باتری تیبا بهتری داشته باشه اون رو می خرم. ممنون میشم راهنماییم کنید

اسحالقی
۱۴۰۱-۰۷-۲۵ ۱۱:۴۳ ق٫ظ

چیکار کنیم که باتری تیبا سولفاته نشه؟ شش ماه پیش باتری تیبا خریدم. سرما که قرار هست بیاد باعث سولفاته شدن باتری خودرو میشه؟ فکر کنم که اگر باتری تیبا سولفاته بشه دیگه کار نخواهد کرد و دوباره باید عوض ش کنم و یکی دیگه بخرم پس ممنون میشم یکم توضیح کوچولو بدید بهم تشکر میکنم.

ذوالقدر
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۱۱:۵۹ ق٫ظ

شما نوشتید که باتری فابریک تیبا ۵۰ آمپر هست . میتونم برای خودروی تیبا بجای باتری فابریکش باتری تیبا با آمپر ۶۰ هم نصب کنم؟ من می خوام از سیستم در ماشینم استفاده کنم. برای استفاده از سیستم های برقی بیشتر باید قدرت ماشین بره بالا به همون دلیل میخوان بعد از نصب سیستم میخوان اگر لازم هست برم سراغ نصب یک باتری با آمپر بالاتر. پس لطفا اگر میشه شما بهم بگید.

عابدی
۱۴۰۱-۰۹-۱۳ ۱:۵۲ ب٫ظ

جناب یه سوالی خیلی وقت ذهن منو مشغول کرده و چون به نظرم خیلی مسخره میومد روم نشده بود از کسی رو در رو بپرسم ، دیدم اینجا شرایط کامنت گذاشتن فراهم هست گفتم اینجا ازتون بپرسم جوابمو بگیرم. من واقعیتش از سکوت بدم میاد و میترسم برای همین وقتی تو ماشین می نشیند حتی اگه ماشین پارک هم باشه ضبط ماشینم روشن می کنم تا یه صدایی اطرافم باشه و نترسم . چند وقت پیش یکی از آشناها مون بهم گفت این کارت باعث میشه باتری تیبا ضعیف بشه اما من دیگه چون نمیخواستم موضوع کشش بدم ازش نپرسیدم چرا، میشه شما به من توضیح بدید چه منطقی پشت حرف ایشان بوده که این حرف رو به من زده؟؟

کوچک نژاد
۱۴۰۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۸ ب٫ظ

من از یک فروشگاه محلی یه باطری تیبا خریدم که کاملاً در جایگاه باطری ماشین من جا شده و اتصالاتش هم وصل کردم و هیچ مشکلی تو این زمینه من نداشتم اما هر کار می کنم باتری نمیتونه ماشینمو استارت بزنه ، یعنی ماشین استارت نمیخوره حالا نمیدونم مشکل از باتری که من خریدم هست یا اینکه یه مشکل دیگه تو ماشین من وجود داره که با وجود تعویض باتری همچنان ماشین استارت نمیخوره ! چه جوری بفهمم باتری که خریدم سالم هست یا نه که اگر سالم بود دنبال علت این اتفاق بگردم؟