باتری چانگان CS35

باتری چانگان CS35

باتری فابریک چانگان CS35  ف ف

باتری چانگان CS35 خود را بازیافت کنید چرا که در کل بازیافت هر چیزی باعث گردش جهان می شود. بازیافت به دلایل متعددی برای محافظت از محیط زیست ضروری است، اما بازیافت باتری فابریک چانگان CS35 نیز یک موضوع ایمنی است. برخی از مواد موجود در باتری خودرو مانند اسید سولفوریک خطرناک هستند و باید در شرایط مناسب دور ریخته یا بازیافت شوند.

۶۰ تا ۸۰ درصد باتری خودرو قابل بازیافت است و مابقی نیاز به دفع با ماشین آلات با مراقبت مناسب دارد. هنگامی که باتری فابریک چانگان CS35 خود را بازیافت می کنید، کارخانه بازیافت باتری آن را به سه بخش جداگانه ی پلاستیک، سرب و الکترولیت تقسیم می کند.

پلاستیک: پوشش پلاستیکی بیرونی به گلوله های پلاستیکی کوچک تجزیه می شود. این گلوله ها در نهایت به محفظه جدیدی برای باتری های دیگر خودروها تبدیل می شوند.

سرب: مانند پلاستیک، سرب به شمش های سرب ذوب می شود. سرب نه تنها از خود شبکه باتری بلکه از پایانه ها و پست ها نیز می آید. قطعات باتری جدید از سرب بازیافتی تشکیل خواهند شد. اگر اکسید سرب باقی مانده باشد، می توان از آن برای باتری های آینده نیز استفاده کرد.

الکترولیت ها: این بخش مهمی از فرآیند بازیافت است. باتری های خودرو تمایل دارند از اسید سولفوریک برای رسانای الکترولیت خود استفاده کنند. اسید سولفوریک، اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد و دفع نشود، می تواند بخارات سمی ایجاد کند که برای سلامتی و محیط زیست شما خطرناک است.

یک ترکیب اساسی اسید باتری فابریک چانگان CS35 را خنثی می کند که آن را به آب تبدیل می کند. سپس آب تصفیه شده و برای دفع در سیستم فاضلاب آزمایش می شود. راه دیگر، تبدیل اسید باتری به سولفات سدیم است. سولفات سدیم جزء مواد شوینده لباسشویی، منسوجات و شیشه است که قابل بازیافت نیز می باشد.

اگر بعد از خرید باتری مناسب چانگان CS35 که باتری ۶۰ آمپر پایه بلند سوزوکی است ، باتری داغی خود را به کارشناس مربوطه حاظر در محل تحویل دهید، قدم بزرگی در حفظ محیط زیست بر میدارید. با انتخاب شرکت امداد باتری کهن برای خرید، ارسال و نصب باتری در سراسر تهران از جمله سهروردی ، نارمک ، پیروزی و اختیاریه به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد.

تعویض باتری چانگان CS35

باتری‌های خودرو از جمله باتری چانگان CS35 شما برای یک هدف طراحی شده‌اند، یک جریان قدرتمند، سریع و با آمپر بالا برای راه‌اندازی خودرو ارائه می‌کنند و پس از روشن شدن خودرو، شارژ از دست رفته باتری توسط دینام جبران و حفظ می‌شود. با این حال برخی موارد می توانند باعث شوند که باتری آن شارژ را حفظ نکند یا جریان مناسبی را برای روشن کردن خودرو تامین نکند و در مواردی حتی مجبور شوید تعویض باتری چانگان CS35 را انجام دهید.

باتری ها از یک سری شبکه های سربی تشکیل شده اند که در الکترولیت غوطه ور هستند که در این مورد اسید سولفوریک است. آنها همچنین زندگی سختی را پشت سر می گذارند، با حرکات و سیستم تعلیق ماشین درگیر می شوند و در معرض تغییرات شدید و سریع دما در داخل محفظه موتور و یا رفتن از یک روز گرم تابستان به دمای انجماد در زمستان هستند. به همین دلیل، برخی از باتری‌ها به سادگی می‌توانند دارای یک نقص ساختاری داخلی باشند و شما را مجاب به تعویض باتری چانگان CS35 زودتر از موعد مقرر کنند. اغلب اوقات، خرابی به دلیل از دست دادن آب الکترولیت است که باعث می شود بخشی از شبکه ها یا صفحات در معرض تماس با هوا قرار گیرد. در این شرایط باتری توانایی خود برای راه اندازی خودرو را از دست می دهد و برخی نشانه ها وجود دارند که بروز مشکل برای باتری را به شما گوش زد می کنند.

راه اندازی آهسته موتور خودرو نشانه واضحی است برای این که باتری آنطور که باید توان روشن کردن خودرو را ندارد. در طول عمر متوسط ​​باتری خودرو، می‌توانید انتظار کمترین تغییر را در سرعت راه اندازی موتور داشته باشید، اما زمانی که باتری از کار می‌افتد و ضعیف می شود، این تفاوت بیشتر می‌شود.
بالای باتری را از نظر خوردگی یا علائم اسید در سینی باتری بررسی کنید. در حالی که خوردگی روی ترمینال‌ها بلافاصله باتری را محکوم به مرگ نمی‌کند، این خوردگی در صورتی که پیگیری و رفع نشود، در نهایت منجر به آسیب رسیدن به باتری می‌شود. خوردگی اغلب می تواند نشانه شارژ بیش از حد یا کاهش سطح الکترولیت باتری باشد.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

 

باتری سوزوکی

باتری ۶۰ آمپر سوزوکی

۱,۹۷۶,۰۰۰ تومان

خرید باتری چانگان CS35

فهرست مشکلاتی که می‌تواند باعث از بین رفتن باتری و نیاز به خرید باتری چانگان CS35 جدید شود به اندازه‌ای طولانی است که به پایان نمی‌رسد، اما تقریباً هر باتری کشی را می‌توان به سه دسته اصلی مشکلات باتری، مشکلات سیستم الکتریکی و خطای ساده کاربر تقسیم کرد. برخی از این موارد را می‌توان در خانه حل کرد و برخی دیگر احتمالاً نیاز به مراجعه به کارشناس دارند، اما تا زمانی که آستین‌های خود را بالا نزنید، راهی وجود ندارد که مطمئن شوید مشکل دقیقاً از کجاست.

وقتی اکثر مردم در مورد دشارژ شدن مکرر باتری چانگان CS35 صحبت می کنند، معمولاً در مورد وضعیتی صحبت می کنند که خودرو پس از توقف طولانی مدت روشن نمی شود. اگر به نظر می رسد باتری شما با وجود رانندگی مکرر و کافی باز هم دشارژ می شود و برای شما ایجاد مشکل می کند، باید باتری و سیستم شارژ خودرو را تست کنید، ممکن است نیاز به خرید  باتری چانگان CS35 جدید یا  رسیدگی به دینام معیوب داشته باشید.

۰۷۰۹۰۱ ف ف   :  لازم به ذکر است که یک توضیح کوتاهی در رابطه با قطعه ی دینام خودرو و رابطه ی آن با باتری خودرو دهیم. دینام قطعه ای از خودرو می باشد که باتری چانگان CS35 را در طول رانندگی تغذیه می کند تا باتری بتواند برق رسانی سیستم های الکترونیکی خودرو را به درستی انجام بدهد. در نظر بگیرید که اگر دینام خودرو باعث مشکل شود تاثیر منفی بر باتری نیز خواهد گذاشت چراکه دیگر قطعه ای نیست که باتری را در طول رانندگی و روشن بودن موتور خودرو شارژ کند. می توانید این گونه تصور کنید که دینام همانند شارژر یک تلفن همراه است که باتری را شارژ می کند، در این صورت به درستی می توانید رابطه ی بین این دو قطعه و تاثیرشان بر یکدیگر را درک کنید.

 

 

سوالات متداول

چه مواردی مرگ زودهنگام باتری چانگان CS35 را منجر می شوند؟

لرزش ناشی از رانندگی در جاده های ناهموار می تواند به طرز چشمگیری طول عمر باتری چانگان CS35 شما را کاهش دهد. برای جلوگیری از این مورد می توانید بست های نگهدارنده ی باتری را کنترل کنید و هنگام رانندگی در جاده های ناهموار دقت و حوصله بیشتری را به خرج دهید. سفرهای مکرر کوتاه با ماشین که منجر به تکرر استارت زدن خودرو در طول روز می شود یا رانندگی نکردن با خودرو برای مدت طولانی، هر دو به نحوی طول عمر باتری چانگان CS35 شما را کوتاه می کند. درواقع نحوه استفاده از ماشین بر طول عمر باتری آن تأثیر می گذارد. به این موارد ساده اگر توجه نکنید، نا خواسته به مرگ زودهنگام باتری چانگان CS35 خود کمک خواهید کرد.

باتری سایر خودرو ها : باتری تیوولی

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

چه زمانی باید باتری چانگان CS35 خود را تست کنیم؟

برای اکثر مردم، کنترل کردن سلامت باتری چانگان cs 35 باید زمانی شروع شود که باتری به سال دوم خود برسد. ایجاد خوردگی در اطراف پایانه های باتری خودرو طبیعی است. این به دلیل تأثیرات عناصر خارجی است که باتری به طور مرتب در معرض آنها قرار می گیرد. اگر متوجه شدید که ناحیه اطراف باتری بیش از حد و سریع خورده می‌شود، ممکن است باتری چانگان cs 35 شما مقصر باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. برای این که بتوانید نتیجه دقیق را بگیرید نیاز است تست باتری را به یک کارشناس خبر بسپارید تا شما را راهنمایی کند.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری دنا

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

۰۳۱۱۰۱ ف ف :    تست باتری چانگان CS35 را به چه روشی می توانیم انجام دهیم؟

در صورتی که می خواهید خودتان باتری خود را تست و آزمایش کنید، به این روش ها قابل اجراست:

۱.آزمایش بار انجام دهید. در صورتی که خیلی اطلاعی در رابطه با فنی خودروی خود ندارید، در آسان ترین روش می توانید تست ولتاژ باتری را به وسیله ی مولتی متر انجام دهید.

۲.خوردگی را بررسی کنید. خوردگی هایی که بر روی باتری خودروی شما تجمع می یابند، اغلب نشان دهئده ی باتری فرسوده می باشد.

۳.به کلیک ها گوش دهید. زمانی که اقدام به چرخاندن کلید می کنید؛ اگر صدای کلیک به جای استارت بشنوید، نشان دهندهی یک باتری بی جان است.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ساینا

۰۸۱۲۰۱ ف:  آیا تست دینام نیز برای تضمین سلامت باتری چانگان ضروری است؟

دینام نیز همانند باتری ماشین، طول عمر محدودی دارد. عمر استاندارد یک باتری خودرویی بین ۲ تا ۳ سال بوده اما دینام بیشتر از باتری عمر خواهد کرد و این مدت زمان معمولا حداقل تا ۷ سال می باشد. از آنجایی که دینام وظیفه تامین شارژ باتری را برعهده دارد، زمانی که نسبت به سلامت باتری خودروی خود به شک افتادید و مایل به انجام تست باتری بودید، بهتر است که تست دینام نیز انجام دهید. اطمینان از سلامت دینام نیز می تواند در این باره شما را کمک کند. اگر چه باتری معیوب به دینام صدمه آنچنانی وارد نمی کند، اما دینام معیوب می تواند به تنهایی یک باتری نو را نیز خراب کند.

۵۵۱ ۳۲۰ ۸۸ – ۰۲۱

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۲:۵۷ ب٫ظ

سلام
ماشین من چانگان هستش و باتری ۶۰ امپر صبا روش به طور فابریک نصب هستش و بنده ۳ ماه پیش از سایت خوب شما باتری چانگان رو خریداری کردم و الان خیلی راضی هستم از شما و خدمات سایتتون و باتری مناسبی که برای خودروی من در نظر گرفتید
تشکر کنم که خیلی راضیم خیلی خیلی و میخام به بقیه هم توصیه کنم که از سایت خوب شما و خدمات خوب شما در رابطه با خرید باتری مناسب خریداری کنند

سمیه
۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱:۲۷ ب٫ظ

سلام وقت شما بخیر جناب ماشین چانگان هستش و باتری چانگان خریدم به تازگی و نصب کردم روی ماشین خودم و باتری چانگان من دشارژ شده و هی باتری خالی میکنه به نظر شما باید باتری چانگان رو عوض کنم یا خیر

کامرانیا
۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱:۲۸ ب٫ظ

سلام ماشین من چراغ مه شکن هاش روشن نمیشه. ایراد از چی میتونه باشه؟. باتری چانگان هم برای ۳ سال پیشه

درخشان فر
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۵:۴۱ ب٫ظ

سلام باتری چانگان من زود زود شارژ خالی میکنه و موتور هم داغ می کنه ایراد از کدوم قسمت خودرو می تونه باشه شما نمی دونید؟ و اینکه باتری چانگان ماشین من ۲ و نیمه که ازش استفادش کردم. نظر شما چیه؟!

Hasan
۱۴۰۱-۰۷-۲۴ ۳:۱۰ ب٫ظ

خسته نباشید وقت بخیر
چجوری میتونیم شست و شوی باتری چانگان رو انجام بدیم که یه وقت نسوزه یا شارژش خالی نشه؟ اصلا شست و شو خوبه برا باتری چانگان یا بد؟

نوری
۱۴۰۱-۰۸-۲۱ ۱۱:۲۳ ق٫ظ

سلام ماشین من چانگان هست و همونطور که میدونید چراغ های هالوژن جلو قابلیت تنظیم کردن دارن. این ویژگی ای که خودرو داره واقعا یکی از مهم ترین امکاناتش هست . باعث میشه در شب به خصوص زمانی که تو جاده هستی همونطور که آدم میخواد میتونه تنظیم کنه تا جاده رو روشن کنه . ولی دیشب که من تو جاده سمنان بودم دیدم تنظیماتش بهم ریخته و هیچجوره نمیتونم درستش کنم. چراغها تنظیم نمیشدن تا من جاده رو درست ببینم و بجای جاده کنار جاده رو نشون میداد. بنظر شما اگر باتری چانگان آسیب ببینه یا رو به فرسوده شدن باشه ممکنه این مشکل رو در چراغها ایجاد کنه؟؟؟

غزاله
۱۴۰۱-۰۹-۱۳ ۱:۱۸ ب٫ظ

راستشو بخواین من نمیدونستم که رانندگی کردن برای مسافت هایی که کمتر از ۵ کیلومتر هستش میتونه طول عمر باتری چانگان cs۳۵ من را تحت تاثیر قرار بده و همیشه واسه رساندن دخترم به کلاس زبانش که کلاً سه تا کوچه با ما فاصله داره از ماشین استفاده میکردم. دوست ندارم دخترم پیاده بره چون بالاخره هوا سرده و باد سرد بهش میخوره خدای نکرده سرما میخوره. امروز اتفاقی با سایت شما مواجه شدم و دیدم که این کار چقدر واسه ماشینو باتریش مضر بوده و من نمیدونستم! الان چه جوری بفهمم که باتری من در اثر این سهل انگاری که کردم آسیب دیده یا نه؟ چه جوری متوجه شم در چه شرایطی قرار دارد باتری ماشین من؟

میر صالحی
۱۴۰۱-۱۰-۱۱ ۹:۲۴ ب٫ظ

من اگه بخوام برای تعویض باتری چانگان cs۳۵ از باطری دست دوم روی این خودرو استفاده کنم به نظرتون ممکنه این باتری چند وقت روی ماشین من کار کنه ؟ راستش من می خوام باطری ماشین همکارم را بخرم و اون تقریبا شش ماهه از باطری داره استفاده میکنه و قرار شد که این باتری را دریافت هزینه خیلی کمی به من بده و من الان نگرانم که نکنه من باتری رو بخرم و علاوه بر اینکه طول عمرش برام مناسب نباشه به سایر قطعات دیگه هم تو ماشین آسیب برسونه !؟ بالاخره دست دوم دیگه ، گفتم شاید شما در این زمینه بتونید به من راهنمایی بدید.