آموزش برق خودرو- باتری خودرو (قسمت هشتم)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
  • نظرات : بدون دیدگاه

قسمت هشتم (آخرین قسمت) از آموزش برق خودرو – باطری ماشین در خدمت شما هستیم.

در قسمت اول، بخش هفتم گفتیم که این نوع شارژ باتری را شارژ کند باطری می گویند. این نوع شارژ می تواند عمر باتری شما را افزایش دهد. ما شارژ هایی داریم به نام شارژ های تند هم بهشون گفته می شود ولی شارژ های تند باعث لرزش صفحات باتری می شود و ممکن است عمر باتری ماشین شما کم شود.

برق خودرو

برق خودرو

نکته ای دیگر درباره باتری خودرو – مقاله آموزش برق خودرو

ممکن است شما بخواهید به مسافرتی بروید و ماشین می خواهد در خانه بماند یعنی شما نخواهید از ماشین استفاده کنید، باتری توی این مدت ممکن است بخوابد یعنی ولتاژ خودش را از دست بدهد، بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که اگر بخواهید از باتری ماشین خود برای مدت زمان طولانی استفاده کنید حتما باید باطری خودرو را از روی ماشین پیاده کنید، آب اسید داخل باتری را خالی کنید، یک یا دو بار با آب خالی داخلش را بشویید و پس از خشک شدن در یک جایی خیلی گرم و خیلی سرد هم نباشد و به ارتفاع ۲۰ سانتی متر از سطح زمین هم باشد، می توانید باتری را نگهداری کنید.

خب، این کار چه حسنی برای شما دارد؟ حسنش این است که بعد از اون مدت زمانی که برای شما سپری شد و برگشتید و خواستید از باتری استفاده کنید مجددا می توانید داخل باتری آب و اسید را بریزید و بگذارید زیر شارژ و از باتری پراید مجددا استفاده کنید. خب، این راه چه فرقی با راه قبلی که باتری بر روی ماشین قرار می گرفت داشت؟ تفاوتش در این است که زمانی که باتری برای مدت طولانی و چند شبانه روز می ماند، باتری خودرو شما بصورت خودکار تخلیه خودکار انجام می دهد. یعنی چی؟ یعنی اینکه باتری برق خود را از دست می دهد.

شستشوی خانه های باطری ماشین – مقاله آموزش برق خودرو

ولی بهترین روشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که باتری سمند را حتما از ماشین جداش کنید و بگذارید زمین، آب اسید داخل باتری را خالی کنید و چند بار داخل خانه های باتری را بشویید و به ارتفاع ۲۰ سانتی متر از سطح زمین نگهداری کنید. امیدواریم تا الان اطلاعاتی که درباره باتری خودرو پراید، باطری خودرو پراید، باتری خودرو سمند، باطری خودرو سمند، باتری پراید، خرید باتری پراید، باطری سمند، خرید باتری سمند، باتری پژو، خرید باتری پژو، باتری تیبا، خرید باتری تیبا به شما داده ایم شما باتری خوبی خریداری کنید.