آموزش برق خودرو- باتری خودرو (قسمت ششم)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
  • نظرات : بدون دیدگاه

امروز قصد داریم تا قسمت ششم آموزش برق خودروباطری خودرو را به شما آموزش دهیم ما همراه باشید .

خب، پس در قسمت اول، بخش پنجم دانستیم که ظرفیت باتری را با این دو تا نکته ای که خدمت شما توضیح دادیم می توانیم افزایش دهیم. خب طبعا تا اینجا با خیلی از موارد راجع به باطری ماشین آشنا شدید اما همه این ها، همه صحبت ها هنوز راجع به باتری بسنده نمی کند، صحبت های بیشتری ما راجع به باتری داریم.

توصیه ای که ما خدمت شما داریم این است که باطری های خودرو خود را مرتب چک کنید چون در داخل باطری آب اسیدی که داخل خانه های باتری می ریزند به مرور زمان با گرما بخار می شود چون الکترولیت در باطری ماشین از آب و اسید تشکیل شده است و گرما روی آب تاثیر می گذارد و ممکنه آب تبخیر شود. پس بنابراین از شما می خواهیم که حتما گاه به گاه آب باتری خودرو خود را نگاه کنید که کم نشده باشد. معمولا یک خط حداقل و حداکثر روی باطری ها مشخص شده که حتما همیشه سعی بکنید که آب اسید باطری اتومبیل روی این خطوط قرار بگیرد.

برق خودرو

برق خودرو

خب، باطری ممکن است مشکل دیگری برای شما ایجاد کند از جمله سولفاته کرده باشد حالا شما می خواهید چه کاری انجام دهید؟ باطری سولفاته کرده، کپک زده، ممکن است این کپک رنگش سفید باشه یا رنگش سبز باشد. بهترین راهی که ما خدمتتون می توانیم پیشنهاد دهیم این است که اگر سر باتری های شما سولفاته کرد حتما با آب جوش و برس سیمی درپوش باتری خودرو را تمیزش کنید. اگر بخواهید جلوی سولفاته کردن را بگیرید حتما آب جوش روی قطب های مثبت و منفی باتری بریزید و با برس سیمی آن را تمیزش کنید بعد از قرار دادن سر باتری بعد از عملیات تمیزکاری سر باتری که روی قطب ها قرار دادید حتما با یک لایه گریس آن را بپوشانید توجه کنید که اطراف قطب ها به هیچ وجه با گریس آغشته نشود چون باعث عایق شدن می شود و ممکن است جریان برق باتری را رد نکند. پس فقط مجاز هستید که روی باتری ها گریس رو بمالید. خب باتری علاوه بر اینکه کار ذخیره برق را برای ما انجام می دهد یک منبع یا یک آکومولاتور هم هست.

خب، این باطری صفحاتی که داخلش دارد ممکنه در اثر ضرباتی که داخلش داره ریزش کنه و عمر باتری را کم کند.