آموزش برق خودرو- باتری خودرو (قسمت سوم)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
  • نظرات : بدون دیدگاه

روش دوم را بصورت عملی انجام می دهیم. با یک تکه سیم، دو سر سیم را لخت می کنیم که سر رشته سیم ها پیدا باشد. درپوش خانه دوم چه از سمت چپ باتری و چه از سمت راست باتری (فرقی نمی کند) باز می کنیم. ما از سمت چپ باز می کنیم. نمی دانیم این قطب منفی باتری است یا قطب مثبت باتری چون هیچگونه واشری روی قطب ها قرار ندارد. خب واشر ندارد، قطب های منفی و مثبت هم یک اندازه است. یعنی در اثر گذاشتن و براداشتن زیاد سر باتری ها قطب ها هر دو یک اندازه شده است. پیشنهاد یک تکه سیم به شما دادیم، یک سر سیم را می گذاریم روی یکی از این قطب های باتری که نمی دانیم قطب مثبت است یا قطب منفی باطری و انتهای سیم را وارد خانه آب اسید خانه دوم باتری می کنیم، اگر آب داخل خانه دوم به جوش بیاید، نشان می دهد که این قطب منفی است و اگر جوش نیاید نشان می دهد که قطب مثبت است. الان که ما در حال انجام این کار هستیم قشنگ آب اسید در حال تولید حباب است و می جوشد. پس طبعا این قطب قطب منفی باتری خواهید بود. این یک روش بود.

برق خودرو

برق خودرو

نکته ای که می توانم اینجا به شما متذکر شوم این است که سر سیم های شما حتما داخل الکترولیت باشد و اگر بیشتر سیم را داخل خانه باتری فرو ببرید می خورد به صفحات و اتصالی می کند و باعث جوشش می شود و این مبنی شاخص درستی برای تشخیص شما نخواهد بود.

روش سوم که برای شما پیشنهاد می کنیم به وسیله ولت متر است. از یک ولت متر استفاده می کنیم به این صورت که ولت متر را روی ولتاژ دی سی DC قرار می دهیم. ولت متر های ما دارای دو رشته سیم هستند، یکی رنگ قرمز و یکی رنگ مشکی. ما می آییم برای تشخیص قطب هایی که نمی دانیم کدام یک قطب مثبت باتری و کدام یک قطب منفی باتری است یکی از این پراپ ها را میگذاریم روی یکی از قطب ها و دومی را میگذاریم روی یکی از قطب های دیگر، اگر مولتی متر عددی به من نشان دهد این یعنی که درست وصل کردیم و پراب قرمز روی قطب مثبت و پراب مشکی روی قطب منفی بوده. پس ما الان قطب مثبت و منفی را به سادگی تشخیص دادیم.

تا اینجا ۳ قسمت از مقاله آشنایی با برق خودرو را پشت سر گذاشته اید. برای مطالعه قسمت چهارم کلیک نمائید