آموزش برق خودرو- باتری خودرو (قسمت اول)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
  • نظرات : بدون دیدگاه

قصد داریم شما را با مکانیک و برق خودرو آشنا کنیم. طبعا اکثر شما با خودرو آشنایی دارید و یک وسیله نقلیه دارید و از آن استفاده کردید. ممکن است این حالت ها پیش آمده که خواستید با ماشین حرکت کنید که دچار مشکل شده اید، یعنی شما می خواهید استارت بزنید ولی ماشین شما روشن نمی شود، خب این عیب از کجاست؟ یا ممکنه شما در حالت حرکت بوده باشید و ماشین شما خود به خود خاموش شود. خب طبعا شما با مشکل برق خودرو مواجه شده اید. و این امکان وجود دارد که بار ها به تعمیرگاه بابت درست کردن خودرو مراجعه کرده اید. ما می خواهیم در این مقاله و مقالات بعدی شما را با قسمت های مختلف الکتریکی و برقی خودرو آشنا کنیم و ما فکر می کنیم مهمترین بخش از این خرابی باطری ماشین باشد.

برق خودرو

برق خودرو

ایرادات احتمالی در برق خودرو

باتری که در واقع مولد برق خودرو است. و ممکن است که این اتفاق برای شما افتاده که یک بخش از سیمکشی خودرو شما دچار مشکل شده باشد، حالا به هر نحوی دچار قطع یا مشکل پارگی یا مشکل سولفاته کردن را داشته باشید. خب منبع تولیدمون در واقع یا منبع ذخیرمون باتری است. یا یک مثال دیگر خدمتتون عرض کنم راجع به آلترناتور که تولید کننده برق است که در واقع باتری خودرو شما را همیشه در حالت شارژ نگه می دارد و ممکنه این اتفاق برایتان افتاده باشد که باتری خودرو شما سولفاته کرده باشه. یک کپک های سفید رنگی یا سبز رنگی روی قطب های باطری دیده باشید. خب شما با این مشکلات چه کاری انجام داده اید؟ حتما دنبال راه حل بودید یا دنبال علت بودید که بدونید مشکل از کجاست؟

ما می خواهیم در این جلسه و جلسات بعدی شما را با قسمت های مختلف برقی خودرو و الکتریکی خودرو آشنا کنیم که خودتون بتوانید بعضی از قسمت ها رو تعمیر کنید و نیازی نباشد که مراجعه کنید به تعمیرگاه و خودتون از عهده تعمیرش بر بیایید و ما فکر می کنیم مهمترین بخش توی این قسمت باتری باشد.

برای مطالعه قسمت دوم این آموزش کلیک کنید